Үшбұрыштар мен төртбұрыштардың аудандары

Шалкарбаева Гулжайнар Кайруллина
Шалкарбаева Гулжайнар Кайруллина
Ақтөбе облысы
Ақтөбе
Алтыкарасуская школа-сад
Геометрия
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Фигураның ауданы
Тақырып:

Үшбұрыштар мен төртбұрыштардың аудандары

24.02.2020
315
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;  
Сабақтың мақсаты: біледі: -параллелограмм мен ромбтыңауданыныңформуласын. қолана алады: -параллелограмм мен ромб аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есеп шығарғанда қолдана алады  
Тілдік мақсаттар: Оқушылар: • топта жұмыс істеу кезінде теориялық материалды ғылыми тілде негіздей алатын болады; • өзінің әрекетін сипаттап, қорытынды жасайтын болады; • ауызша өз жауабын ғылыми тілде еркін жеткізетін болады; Пәндік лексика және терминология: • параллелограммның ауданы ... көбейтіндісіне тең; • кез келген екі тең шамалас параллелограмм ...; • ауданның өлшем бірлігі ретінде ...  
Күтілетін нәтиже: Оқушылар: біледі: -параллелограмм мен ромбтыңауданыныңформуласын. қолана алады: • -параллелограмм мен ромб аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есеп шығарғанда қолдана алады.  
Бағалау критерийлері: Оқушылар: біледі: -параллелограмм мен ромбтыңауданыныңформуласын. қолана алады: • -параллелограмм мен ромб аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есеп шығарғанда қолдана алады.  
Құндылықтарды дарыту: Жұппенжәнетоппенжұмысжасауарқылыоқушыларөзінжәнеөзгеніқұрметтеудіүйренеді. Оқушылардыашықтыққаүйрету - оқушылардыңөздеңгейлеріннақтыбағалаудыжәнеоқумақсаттарынқаншалықтыигергендігіндәлайқындаудыдағдыларын ұштайды.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Слайд
Пәнаралық байланыс: Практикалықтапсырмалардыорындауарқылышынайыөмірменбайланыстыру.Алгебраменбайланысты
Бастапқы білім: • Ауданныңөлшембірлігі, тіктөртбұрыштың, шаршыныңауданы.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі. Тірек білімдерді белсендендіру Үй жұмысын тексеру. Оқу мақсаттарымен таныстырып, оқушыларды сабаққа әзірлеу.  

Сабақтың ортасы

Сыныппен жұмыс(Қосымша 2) Қосымша 2 (жауаптары) S=1/2∙32∙7∙sin30°= 1/2∙32∙7∙0,5=56 (ед^2). S=1/2∙12∙20∙sin60°= 1/2∙12∙20∙√3/2=60√3 (〖см〗^2). S=1/2∙8∙6√2∙sin45°= 1/2∙8∙6√2∙√2/2=24 (〖см〗^2). S=1/2∙9∙4∙sin120°= 1/2∙9∙4∙√3/2=9√3 (〖см〗^2). Ромб ауданынтабуғаарналғанформулалар. SАВСD = ВС ∙ АSбелгілі. Енді ромб үшінқолданғанбыз. Осынықалайқорытыпшығаруғаболады?  

Сабақтың соңы

Топтықжұмыс. Оқушыларды әрдеңгейлі шағын топтарға бөлу. Жаңа тақырып бойынша алған білімдерін бекіту мақсатында «Қосымша 3» орындау. №6-9 слайдтардағы есептерді шығарып жарысу. Топ мүшелері топ басшысын тағайындайды. Мұғалім тек сырттай бақылаушы ролін атқарады. Топ басшыларының айтуымен әр топтан әр есепті тақтада түсіндіріп көрсететін оқушыларды тағайындайды. Баланың жауап берудегі еңбегін өзге балалар бағалайды.  

Рефлексия

Рефлексия. Мен не білемін ... Мен бүгін үйрендім … Мен не істей аламын ... Мен үйреніп алдым … Мен енді ... қабілеттімін. Мен түсіндім …         

Файлдар:

Файлды ару сабақ жоспары

Пікірлер(0)