Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Дені саудың - жаны сау
Тақырып:
Өрттің қаупі. Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер
10.02.2020
72
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау </p><p style="text-align: left; "> 2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу; </p><p style="text-align: left; "> 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою </p></td><td style="text-align: left;"><br></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.</p><p style="text-align: left; "> Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. </p><p style="text-align: left; "> Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. </p></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Тілдік мақсаттар: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Өрт қаупі-</p><p style="text-align: left; ">Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. </p></td><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Күтілетін нәтиже: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан таба біледі;</p><p style="text-align: left; "> </p></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Бағалау критерийлері: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p>1. Қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан таба біледі; </p><p> 2. Топта мәтін мазмұнына сай сурет салып оны қорғайды; </p></td></tr></tbody></table><p><br></p><p><br></p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>электронды оқу құралы</td></tr></tbody></table><p><br></p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
Пәнаралық байланыс: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. Жан, тән саулығы және рух тазалығы. </td><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Бастапқы білім: | <p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Судың қаупі</td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; "></p></td></tr></tbody></table>Психологиялық ахуал қалыптастыру </p><p> Арайлап атқан таңға сәлем, </p><p> Шуағын шашқан күнге сәлем.</p><p> Білім беріп, тәрбиелеген,</p><p>Ұстаздарым сіздерге сәлем! </p><p><br></p><p><br></p><p><p><br></p></p> | |
Сабақтың ортасы |
<p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Білу және түсіну Мағынаны ажырату </p><p style="text-align: left; "> Ой қозғау Білу. Видио көрсету </p><p style="text-align: left; ">Табиғаттағы болып жатқан құбылыстарды бір сөзбен қалай айтамыз? </p><p style="text-align: left; "> «Табиғат апаты» Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? Табиғат апатына нелер жатады? </p><p style="text-align: left; ">Сел, су тасқыны, жер сілкінісі,тайғақ,дауыл,өрт, </p><p style="text-align: left; "> Дескриптор - Тақырыпты ашады -уақытты тиімді пайдаланады </p><p style="text-align: left; "> Осы сұрақтың жауабы арқылы сабақтың тақырыбын болжату. </p><p style="text-align: left; "> Топтарға бөлу.</p><p style="text-align: left; "> І топ Өрт</p><p style="text-align: left; "> ІІ топ Су тасқыны </p><p style="text-align: left; "> ІІІ топ Дауыл </p><p style="text-align: left; "><br></p><p style="text-align: left; "></p><table class="table table-bordered" style="text-align: left; width: 697px;"><tbody><tr><td><p><br></p><p><br></p></td><td><br></td></tr></tbody></table><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left; "><br></p><p style="text-align: left; "><br></p><p style="text-align: left; "><br></p><p style="text-align: left; "><br></p></td></tr></tbody></table><p><br></p> | |
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Өткенді қайталау Кері байланыс: «Білім ағашы» | |
Рефлексия |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдалан-дым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Пікірлер(0)