Ілік септігі
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Табиғи құбылыстар
Тақырып:
Ілік септігі
31.01.2020
68
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Зат есімнің септелуі туралы білімдерін толықтыру; Ілік септігі және оның сұрақтары мен жалғаулары туралы білім қалыптастыру. <br> |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Ідік септігі сұрақтары мен жалғауларын ажырата алады. ажыратуы.Оқушылардың басым бөлігі: Сөйлем ішінен сұраққою арқылы таба алады. .Кейбір оқушылар: жүйелі талдай, дәлелдей біледі. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Слайд.Зат есімнің септелуі. |
Пәнаралық байланыс: | Әдебиеттік оқу |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (10 минут) |
ІПсихологиялық дайындық: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық! Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес алуыңа тілектеспін, сабаққа жақсы жауап бер, т.б.». «Көршіңді тексер» (Үй тапсырмасын тексеру) Әр оқушы көршісінің үй тапсырмасын тексереді, бағаланады. <br> | |
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Жаңа сабақ «Өткенге шолу». Септік атаулары Сұрақтары Септік жалғаулары Атау септіктегі зат есімдер Кім? Не? Кімдер? Нелер? деген сұрақтарға жауап береді, сөйлемде бастауыш болады. Қар қалың жауды.«Оқулықпен жұмыс» 34-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқып,ілік септігіндегі сөздерді теріп жаз. 35-жаттығу.Мақалдың жалғасын тап. 36-жаттығу.Ойлан,тап.Көп нүктенің орнына ненің?деген сұраққа жауап беретін сөзді қойып,сөздерді бір-бірімен байланыстырып жаз. ....терісі,......жүзі,......көзі,.....үні. 38-жаттығу.Өлеңді жатқа жаз.Ілік септігіндегі сөздердің қай сөзбен байланысып тұрғаның сызбамен көрсет. 39-40-жаттығу.Мәтінмен жұмыс. <br> | |
Сабақтың соңы (10 минут) |
Қорытынды.Сұрақ-жауап VIII. Үйге тапсырма:37-жаттығу. <br> |
Пікірлер(0)