І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 9.3.2.1 Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып,жаңашылдығына баға беру |
| Сабақтың мақсаты: | Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыдан салыстырып,жаңашылдығына баға береді. |
| Тілдік мақсаттар: | шоқтығы биік туынды, бейтарап қарамау, аяушылық сезімін білдіру, биікке көтеру, зерлі сөздің зергері |
| Күтілетін нәтиже: | Оқушылар сабақ барысында поэманың тарихи құндылығын анықтап баға береді. |
| Бағалау критерийлері: | Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін табады; Заманауи тұрғыда салыстырады; Жаңашылдығына баға береді.. |
| Құндылықтарды дарыту: | сүйіспеншілік, жауапкершілік |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | бейнежазба, слайд, АКТ |
| Пәнаралық байланыс: | тарих, география |
| Бастапқы білім: | І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (10 минут) |
Психологиялық дайындық. "Ақан қасіреті-ел қасіреті" Қызығушылықты ояту. "Құлагер" киносынан үзінді көрсету. Оқушыларды үш топқа бөлу "Зерттеушілер", "Сыншылар", "Әдебиетшілер", "" |
бейнежазба |
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
1-тапсырма І топ: "Ақан және Ілияс" ІІ топ: "Аттың сыны" ІІІ топ: "Тарих және әдебиет" Топтық жұмыс. Оқушылар берілген тақырыпта тақырыптарды қорғайды. 2-тапсырма. "STOP" кадр әдісі бойынша оқушыларға бейнематериал көрсету. Кез-келген жерінен үзіп тастап, әрі қарай ойды жалғастыру. 3-тапсырма. "Т кестесі" әдісі Шығармадағы автор бейнесі Автордың белгілі бір оқиғадағы көрінісі |
бейне жазба |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Кері байланыс. "Плюс, Минус, Қызықты" Плюс-оң әсер еткен фактілер Минус-қолымнан келмей жатыр немесе түсініксіз Қызықты-қызықты болған жайт |
|
|
Рефлексия (5 минут) |
"3-2-1" |
Пікірлер(0)