Менің сүйікті тағамым
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:
Менің сүйікті тағамым
30.01.2020
83
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Берілген ақпаратты үлгі кестеге жазады. Оқушылардың басым бөлігі: Жаңылтпашты жаңылмай қайталап айтады. Кейбір оқушылар: Сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табады. |
Тілдік мақсаттар: | Сусын- напиток-drink Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Тамақтану ережесі дегеніміз не? 2. Тамақтану үшін ең алдымен не істеу керек? 3.Қандай тағамдарды ұнатасың? 4. Үзілісте қандай тағамдар алар едің? |
Күтілетін нәтиже: | Мен ұнататын жан- жануарлар Мәтін :Д. Қасенов Өкініш |
Бағалау критерийлері: | 1. Өлең мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді; 2.Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрастырады; 3. Жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, нақты дәлелдер келтіріп жазады; 4. Берілген ақпаратты үлгі кестеге жазады; |
Құндылықтарды дарыту: | Адамгершілік,мейірімділік,Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | сабақта |
Пәнаралық байланыс: | дүниетану |
Бастапқы білім: | Шаттық шеңбер» |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. Тыңдалым: бейнетаспадан сабақ тақырыбына сай видеоматериал тыңдатамын. Тыңдалған материалдан білім алушылар тұжырым жасайды | Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
Сабақтың ортасы |
1 тапсырма: ЖЖ Қандай тағамдарды ұнатасың? Дескриптор: 1. Тағам түрлерін атайды; 2. Өзіне ұнайтын тағамдар туралы жұпта талқылайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2 тапсырма: ӨЖ «Жаңылтпашты жаңылмай айтуға дағдылан» Дескриптор: 1. Жаңылтпашты қатесіз оқиды; 2. Жаңылтпашты жаттап қайталап айтады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 3 тапсырма: ТЖ Өлеңді түсініп оқы. «Сусын туралы жыр» Өлеңнің авторын ата Дескриптор: 1. Өлеңнің авторын атайды. 2. Өлеңді мәнерлеп оқиды. 3. Өлең мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді; 4.Автор жайлы берілген ақпаратты, үлгі кестеге жазады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. Тыңдалым: бейнетаспадан сабақ тақырыбына сай видеоматериал тыңдатамын. Тыңдалған материалдан білім алушылар тұжырым жасайды. 1 тапсырма: ЖЖ Қандай тағамдарды ұнатасың? Дескриптор: 1. Тағам түрлерін атайды; 2. Өзіне ұнайтын тағамдар туралы жұпта талқылайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 2 тапсырма: ӨЖ «Жаңылтпашты жаңылмай айтуға дағдылан» Дескриптор: 1. Жаңылтпашты қатесіз оқиды; 2. Жаңылтпашты жаттап қайталап айтады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 3 тапсырма: ТЖ Өлеңді түсініп оқы. «Сусын туралы жыр» Өлеңнің авторын ата Дескриптор: 1. Өлеңнің авторын атайды. 2. Өлеңді мәнерлеп оқиды. 3. Өлең мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді; 4.Автор жайлы берілген ақпаратты, үлгі кестеге жазады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» «Қыдырып қайтайық!» би билеу 4 тапсырма: ӨЖ Өлеңге сүйеніп сызбаны толтыр. Дескриптор: 1. Ұлттық тағам түрлерін атайды; 2. Өзінің ойын еркін жеткізеді; 3. Тағам түрлерін сызбаға жазады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 5 тапсырма: ЖЖ Мектеп асханасында тамақ түрлері көп-ақ. Үзілісте қандай тағамдарды алар едің? Неліктен? Тағы қандай тағамның болғанын қалайсың? Досыңның таңдауы туралы пікір білдір. Дескриптор: 1. Мектеп асханасындағы тағам түрлерін атайды;. 2. Өзіне ұнайтын тағам түрлерін айтады. 3.Өзінің ойын еркін жеткізеді. Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 6 тапсырма: ӨЖ «Тамақтану ережесін» толтыр. Дескриптор: 1. Тамақтану ережесі туралы өз пікірін айтады;. 2. Тамақтану әдебін біледі; 3.Тамақтану ережесін ретімен жазады; | |
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 26-27 бет өлеңді оқу. Дәптермен жұмыс. | |
Рефлексия |
Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
Пікірлер(0)