Үлкенді тыңдаймын

Балташева Сара Ануарбекқызы
Балташева Сара Ануарбекқызы
Ақмола
Бурабай ауданы
Е.Исмаилов атындағы Мәдениет ОМ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Менің отбасым және достарым
Тақырып:

Үлкенді тыңдаймын

30.01.2020
54
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.1.1.1.Шығарманың мазмұнын түсіну және қарапайым сұрақтарға жауап беру.
Сабақтың мақсаты: <p>Барлығы: Мұғалімнің жетекшілігімен қарапайым сұрақтар арқылы шығарманың мазмұнын түсінеді.</p><p> Көпшілігі: Ертегі мазмұнын өздігінен әңгімелеп береді,сұрақтар құрастырады.</p><p> Кейбірі: Шығарма мазмұнындағы нақыл сөздерге тұжырым жасай алады.&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: Үлкенді сыйлау,тілін алу. «Бәрі таппаған ақылды кәрі табады.»&nbsp; &nbsp;&nbsp;
Күтілетін нәтиже: <p>Үлкенді сыйлау,тілін алу.</p><p> «Бәрі таппаған ақылды кәрі табады.»&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: Шығарманың негізі ойын анықтап,тұжырым жасайды. Ертегідегі нақыл сөздерді айтады және мағынасын түсіндіреді&nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Адамгершілік із қасиеттерді қалыптастыру
АКТ-ны қолдану дағдылары: интербелсенді тақта
Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану,қазақ тілі
Бастапқы білім: Құстар біздің досымыз! «Көк кептер»шығармасының мазмұнын біледі,сұрақтар арқылы талдай алады.&nbsp;&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(8 мин)

<p>1. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e31cbfbf3df2/images/5e31d0e579268.png" style="width: 174px;"><br></p><p>(МК.Ұ) Көңілді күн бейнежазбасы арқылы қимыл іс-әрекетті орындату.</p><p> 2. Үй тапсырмасын тексеру. </p><p> «Мен саған,сен маған!» әдісі (жұптық жұмыс сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын тексереміз)</p><p> (ҚБ) Өзін-өзі бағалау «Бас бармақ» </p><p> 3.(Ұ) Топ құру. -Балалар қиылған қиынды қағаздан нақыл сөз құрастырып топтарымызды анықтап аламыз</p><p> I топҚұрмет етсең, Құрмет көрерсің. </p><p> II топСыйлай білсең кәріні Жарылқаймын бәріңді </p><p> III топ Өзгеге жасаған ізетің,өзіңе жасаған құрметің. </p><p> Т) «Тірек сөздер» тапсырмасы. Нақыл сөздің мағынасын түсіндір.</p><p> I топ Құрмет </p><p> II топСыйластық </p><p> III топ Ізет(ҚБ) Бірін - бірі бағалау «Бағдаршам»&nbsp;&nbsp;</p> <p>https://www.youtute. com|watc?v= TwdojZdUuC8 </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p> Қима қағаздар&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(28 мин)

<p>&nbsp;5. Ал енді балалар бүгінгі біздің сабағымыз не туралы болмақ?</p><p> Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру </p><p> «Мысық пен тышқандар » ертегісінің мазмұнын игеру</p><p>6.(ҚБ) Бірін - бірі бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек</p><p>7. (Т)Деңгейлік тапсырмалар Әр топтың қажеттілігін ескере отырып,тапсырмалар үлестіру 1- топ РАФТ әдісі арқылы ертегідегі кейіпкер роліне еніп өз ойын жазады. </p><p> 2- топЕртегідегі нақыл сөздердің мағынасын түсіндіреді.</p><p> 3- топ Ертегі мазмұнын рөлімен сахналайды. </p><p> I топ Мысық пен тышқанға хат жазады </p><p> II топ Ертегідегі нақыл сөздердің мән-мағынасын түсіндіреді</p><p> III топ Ертегіні сахналау</p><p> (ҚБ) Бірін – бірі бағалау. «Кері бутерброд»</p><p> Сергіту сәті: Аңдар туралы </p><p> 8. «Түртіп алу» стратегиясы</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e31cbfbf3df2/images/5e31d1a254c20.png" style="width: 141px;"><br></p><p> </p><p>Бейнекөрсетілім арқылы мәтінге қатысты нақыл сөзді табыңдар. </p><p> Өзін өзі бағалау</p><p> Бағалау критерийлері: 1.Бейнекөрсетілімнен адамгершілік қасиетке сай бір сөз тіркесін табады.</p><p> 2.Мәтінге қатысты үлкенді құрметтеуге бағытталған кейіпкердің іс-әрекетін түртіп алады. 3.Бейнекөрсетілімдегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды.&nbsp;</p><p><br></p> <p>Оқулық 66 бет </p><p><br></p><p><br></p><p>https://youtu.be/CWXyBTtDLD8 https://youtu.be/9bzPUrWa2uA мультик&amp;path=wizard&amp; parent-reqid&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(4 мин)

<p>&nbsp; &nbsp; &nbsp;7.Оқиға картасы әдісі </p><p>Ертегі мазмұнын оқиға картасына түсіру</p><p> Оқиға картасы арқылы мәтіннің мазмұнын бекітеміз </p><p> Атауы</p><p> Кейіпкер </p><p> Ахуал жағдай</p><p> Оқиға</p><p> Проблема</p><p> Дескриптор:− ертегіні тақырыпқа сай құрастырады − ертегінің құрылымдық бөліктерін сақтайды - оқиғаның соңының шешімін қабылдай алады Шешім&nbsp;&nbsp;<br></p>

Рефлексия

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e31cbfbf3df2/images/5e31d1fdb44eb.png" style="width: 294px;"></p><p>Дескриптор:− ертегіні тақырыпқа сай құрастырады − ертегінің құрылымдық бөліктерін сақтайды - оқиғаның соңының шешімін қабылдай алады.&nbsp;&nbsp;<br></p>

Пікірлер(0)