«Қыпшақ Сейітқұл» Сейітқұл – заманынан озып туған адам

Муртазина Алиман Жапанқызы
Муртазина Алиман Жапанқызы
Қостанай
Костанай
Гимназия им.С.Мауленова
Қазақ әдебиеті
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Тәрбиенің қайнар бұлағы
Тақырып:

«Қыпшақ Сейітқұл» Сейітқұл – заманынан озып туған адам

29.01.2020
42
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау ( Б/С2.);
Сабақтың мақсаты: Оқушы кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыра отырып,бағалайды
Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: адамгершілік , еңбекқор, төзімділік , сыйластық , бағалау т.б
Күтілетін нәтиже: Оқушы сабақ барысында тақырыпты түсіне отырып, салыстырады,бағалайды
Бағалау критерийлері: - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды;
Құндылықтарды дарыту: Еңбек пен шаруашылыққа деген қызығушылықтарын дарыту
АКТ-ны қолдану дағдылары: Желіден қосымша деректер,слайд
Пәнаралық байланыс: Тарих,қазақ тілі
Бастапқы білім: Ел қамқоршысы дегенді қалай түсінесің?

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5минут)

<p>Амандасу, түгендеу, топқа бөлу.</p><p>&nbsp;Ы.Алтынсариннің «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің мазмұнына шолу.&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(25 минут)

<p>Топпен жұмыс: 7 мин + 7 мин </p><p> 1-топ . Ұсынылған мәліметтерді пайдалана отырып, Қыпшақ Сейітқұл мен қазіргі заманымыздың ел қамын ойлап жүрген Бұқанов Сайран Балтенұлымен салыстырады</p><p>. 2-топ Қыпшақ Сейітқұл мен Тұрсынов Алмат Жанәбілұлымен салыстырады.</p><p> 3-топ «Балық қаңқасы» әдісі арқылы Қыпшақ Сейітқұлдың заманынан озып туған адам ретінде қандай істер жасағанын саралайды.</p><p> 4-топ . «Қосжазба күнделігі» әдісі арқылы бүгінгі кейіпкерлердің халық үшін жасаған қамқорлықтарын саралай отырып, Қыпшақ Сейітқұлдың іс-әрекетімен салыстырып бағалайды.</p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Қыпшақ Сейітқұлдың халықтың жағдайын көтеру үшін жасаған іс-әрекеті</td><td>Бұқанов Сайран Балтенұлының халықтың жағдайын көтеру үшін жасаған іс-әрекеті</td><td>Тұрсынов Алмат Жанәбілұлының халықтың жағдайын көтеру жасаған іс-әрекеті&nbsp;</td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><br></td></tr></tbody></table><p> </p><p> 1-топ Ыбырай атаға хат </p><p> 2- топ Хабарландыру </p><p> 3- топ Өздеріңе ұнаған кейіпкердің еңбегін бағалай отырып , хат жазыңдар. </p><p> 4-топ Қыпшақ Сейітқұлдың еңбегін саралай отырып , мінездеме беріңдер.&nbsp;&nbsp;</p> <p><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/10-synyp/lesson/ybyraj-shahyn-anggime-sheberi-atymtaj-zhomart-mejirimdi-bala-anggimeleri" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/10-synyp/lesson/ybyraj-shahyn-anggime-sheberi-atymtaj-zhomart-mejirimdi-bala-anggimeleri</a></p><p>"Қостанайлық Еңбек ерлері"энциклопедиясы</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

"Дөңгелек айналым" әдісі "Еңбектің наны тәтті" мақал-мәтел арқылы сабақты қорытындылау.

Рефлексия

(5 минут)

<p>« + - қызықты» әдісі . </p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Плюс</td><td>&nbsp;Минус</td><td>Қызықты</td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><br></td></tr></tbody></table><p>Кері байланыс</p>

Пікірлер(0)