Менің мысығым ақ.

Ғабдрахман Көркем Маратқызы
Ғабдрахман Көркем Маратқызы
Костанайская
Костанай
ООШ №14
Қазақ тілі
Класс:
2-сынып
Раздел:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тема:

Менің мысығым ақ.

26.03.2020
410
Скачать в PDF Скачать в WORD
Цели обучения (ссылка на учебную программу):

2.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалардан қажетті ақпаратты табу.

2.2.5.1. Фильмдер мен тыңдалым материалындағы сөйлемдерді қолданып, сюжетті суреттеу.

2.5.1.4. Мұғалім көмегімен сөйлеу барысында есімдіктерді (сілтеу, сұрау) қолдану.  

Цели урока:

2.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалардан қажетті ақпаратты табу.

2.2.5.1. Фильмдер мен тыңдалым материалындағы сөйлемдерді қолданып, сюжетті суреттеу.

2.5.1.4. Мұғалім көмегімен сөйлеу барысында есімдіктерді (сілтеу, сұрау) қолдану.  

Языковые цели:

Берілген сөздердің синонимдерін табу.

Ожидаемый результат:
  •  Сурет бойынша әңгімелеп, әр сөздегі дыбыстарды анық айтуды
  •  Сын есімдерді зат есімдермен қалай байланыстыру керектігін.
  •  Сурет бойынша сөйлем құрастыра білу іскерліктерін.
Критерии успеха:
  • Сурет бойынша әңгімелеп, әр сөздегі дыбыстарды анық айтуды
  • Сын есімдерді зат есімдермен қалай байланыстыру керектігін.
  • Сурет бойынша сөйлем құрастыра білу іскерліктерін.
  • Сөйлемді дұрыс құрастырады.
Привитие ценностей:

Оқушылардың бойына қамқорлық сезімін ұялату. 

Навыки использования ИКТ:

Интерактивті тақта, видео, презентация.

Межпредметная связь:

орыс тілі.

Предыдущие знания:

Ақ лағым бар.

Ход урока

Этапы урока Запланированная деятельность на уроке Ресурсы

Начало урока

Мұғалім оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді.

Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында мысықтың суретін көрсетеді.

Мұғалім: - Балалар, сендердің үйлеріңде мысық бар ма? Оны қалай атайсыңдар? мысықтың суретін көрсетеді.  


https://bilimland.kz/ru/courses

Середина урока

1.Сөздікпен жұмыс.

А) Мұғалім парақшаға жазылған жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.

Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. Қалай-как,мұрт-усы,тырнақ-ногти.


2.Мәтінмен жұмыс.

Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатады, сөздердің мағынасын түсіндіреді.

І-топ- Менің мысығым бар. Оның аты-Мурка. Ол ойнайды, көп ұйықтайды. Мурка әдемі мысық.

ІІ-топ.Мынау менің мысығым.Оның түсі-қара.Ол сүтті жақсы көреді,тышқанды аулайды.

ІІІ-топ.Әлидің мысығы үлкен.Оның тырнағы өткір,мұрты бар,түсі ақ.Әлимен ойнайды.

3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.

А) Айтылым. Оқулықтағы 1,3 тапсырманы орындатады.

Ә) Оқылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады.

4. Сергіту сәті.

Қимылмен көрсете отырып, сергіту жаттығуын жасатады

Тікірейіп құлағы,

Менен бұрын тұрады.

Бойын жазып, керіліп,

Беті-қолын жуады. Мяу-мяу.  

5. Әр топтан оқушылар шығып, тақтадағы сөйлемдерді  дұрыс құрастыру.


6.Жазу дәптерімен жұмыс.

3-жаттығу,42 бет.Сөзжұмбақты шешкізу,сөздерді жазғызу. Ата,құлақ,қошақан,ұзын,мысық,ана,құлыншақ-7 сөз шығарады.  

https://bilimland.kz/ru/courses


Сергіту сәті:

https://www.youtube.com/watch?v=RRkB2U-WHf8


Конец урока

«Менің мысығым» тақырында кластер құрғызады.

Ү:йге тапсырма беру. Оқулықтағы 4-тапсырма.

https://bilimland.kz/ru/courses    

Рефлексия

Мұғалім оқушыларға түрлі смайликтер таратып береді. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді.

Әр оқушы көңіл - күйін бір сөз арқылы жеткізеді.

https://bilimland.kz/ru/courses 

Отзывы(0)