Менің қаламым
Менің қаламым
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.5.1.тыңдау-көру материалдағы оқиғаларды түсіну, сұрақтар қою және сипаттау 2.1.3.1.тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/ суреттер/сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру. 2.5.1.1 .мұғалімнің көмегімен заттың атын/ сынын/санын/іс қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша қолдану |
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: заттың атын/ сынын/санын/іс қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша қолданады Көбі: иллюстрация/ суреттер/сызбалар таңдайды және қарапайым сұрақтарға жауап береді Кейбірі: тыңдау-көру материалдағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды |
| Күтілетін нәтиже | Түс атауларын меңгереді. Диалогті толықтырады. |
| Жаңа сөздер | Түс, қызыл, жасыл, сары, ақ, қара, көк, күлгін. |
| Оқыту әдістері | Түсіндіру, сұрақ- жауап, салыстыру, диалог, «Шаттық шеңбері» тренингі, жұптық жұмыс, «Жағымды сөздер» тәсілі, сергіту сәті. |
Ход урока
| Этапы урока | Запланированная деятельность на уроке | Ресурсы |
|---|---|---|
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызамын. Бәрі жақсы баланың, Тілін алған ананың. Бәрі жақсы баланың, «Беске» оқыған сабағын. |
Мұғаліммен бірге қайталайды. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
|
Өткен сабақты тексеру (5 мин) |
Сенің қандай оқу құралдарың бар? Сөмкеге не саласың? Қаламсауытқа не саласың? Мектепке не апарасың? Не апармайсың? Сенің қаламың қандай? Дәптерің жұқа ма? Кітабың қалың ба? |
Сөздерді қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Қызығушылықты ояту (3 мин) |
«Ғажайып түстер» бейнежазбасын көрсетемін |
https://bilimland.kz/ru/courses/podgotovka-k-shkole-vpered-malysh/detskie-pesni-na-kazaxskom-yazyke/lesson/turli-tuster-cvetnaya-pesnya |
|
Мағынаны тану ЖВЗ оқушы үшін карточка дайындау (25 мин) |
1. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. Сөздерді оқимын, қайталау жұмыстарын жүргіземін: түс, қызыл, жасыл, сары, ақ, қара, көк, күлгін. Қаламның түсі қызыл. Сурет бойынша заттарды сипаттаңдар деп тапсырма беремін. 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Айтылым. Оқылым. 94-бет Оқулықтағы мәтінді оқытамын, қайталатамын. Сұрақтар қоямын. 3. Дәптермен жұмыс. Жазылым. 95 –бет 5-тап Берілген тапсырманы орындатамын: Жоғалған әріптерді тауып жазу Д...птер, ...шіргіш, ...алам, ...штағыш, сыз...ыш, к...тап, с...мке, қар...ндаш. 4.Сергіту сәті 5. Оқылым. Айтылым. 2тапсырма, 94-бет Сурет бойынша жұмыс жасатамын. Гүлсаяның көк дәптері бар. Ернұрдың сары қарындашы бар. |
Сөздерді тыңдайды, қайталайды. Сөйлем құрастырады: Дәптердің түсі жасыл. Тыңдайды. Оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Дәптердегі тапсырманы орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды. Суреттерге қарап, оқиды: оқу құралдарын және түстерді қайталайды. |
|
Ой толғаныс (4 мин) |
3 тапсырма бойынша жұмыс Сенің сөмкең бар ма? Ол қандай түсті? Сөмкеде не бар? Сенің дәптерің қандай түсті? Сенің қаламсауытың қандай? Қаламсауытыңда не бар? |
Сұрақтарға жауап береді. |
Отзывы(0)