Музыка және классикалық туындылар туралы түсінік

Баймагамбетова Жаудир Алмасовна
Баймагамбетова Жаудир Алмасовна
Акмолинская
С.Жалтыр
Жалтыр №2 орта мектебі
Қазақ тілі
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Музыка. Қазақтың киелі домбырасы
Тақырып:

Музыка және классикалық туындылар туралы түсінік

24.03.2021
0
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>7.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақалақұрастырып жазу; </p><p> 7.4.4.2 - еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді.&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p>Жанрлық&nbsp; және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала құрастырып жазады.</p><p> </p><p>Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді.&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p><b>Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:</b> Үндестік заңы, буын үндестігі, дыбыс үндестігі, ерін үндестігі, буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалар, жалғау, жұрнақ, қосымша.&nbsp;&nbsp;</p><p><b>Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: </b> музыка, аспаптар, танымал әнші, күйшілер.</p><p>&nbsp; &nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: оқу мақсаттарын толық игеруі, жаттығуларды дұрыс орындайды.&nbsp;
Бағалау критерийлері: <ul><li>Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолданады. </li><li>Шағын мақала құрастырып жазады. </li><li> Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді.&nbsp;&nbsp;</li></ul>
Құндылықтарды дарыту: Тарихтың мәдениет пен тілдің&nbsp; ортақтығы.
АКТ-ны қолдану дағдылары: ғаламтор, интербелсенді тақта, аймектеп жүйесі.
Пәнаралық байланыс: музыка, Д.тарихы.
Бастапқы білім: <p>Оқылым, тыңдалым мәтінінің тақырыбын, идеясын таба алады.</p><p> Мәтінде кездескен ӘТН теріп жазады, сөз тіркестерін жаза алады. </p><p>Синтаксистік талдау жасай алады, фонетикалық, морфологиялық талдаулар жасайды.</p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

<p>Талқылауға арналған сұрақтар </p><p> 1. Бейнелеуіш сөздер дегеніміз не? </p><p> 2. Еліктеуіш сөздер дегеніміз не?&nbsp;&nbsp;</p><p>Қызығушылығын ояту кезеңі. Әдеби тіл нормаларын сұраймын. </p><p>1. Қандай әндерді тыңдағанды ұнатасыздар? </p><p> 2. Сүйікті әншілеріңіз бар ма?&nbsp;</p><p>&nbsp;</p> оқулық&nbsp;

Сабақтың ортасы

(20 мин)

<p>1-тапсырма Төмендегі мақал-мәтел, нақыл сөздердің қайсысының өнерге, музыкаға қатысы бар.Қажеттісін пайдаланып, оқылым мәтініне қорытынды жазыңдар. </p><p> Дескриптор: </p><p> -мәтінді саралайды </p><p> -ажыратып жазады.</p><p> ҚБ: бағалау парақшасы. (жұптар бірін-бірі бағалайды)&nbsp;&nbsp;</p><p>2-тапсырма. Жеке жұмыс. Тыңдалым. Аузша Людвиг ван Бет ховен (https://music.yandex.kz/album/370529/track/3464879) мен Вольфганг Амадеус Моцарттың (https://music.yandex.kz/artist/9170/tracks) шығар-маларын тыңдап, алған әсерлеріңмен бөлісіңдер.</p><p>Дескриптор: </p><p> - өз ойын білдіреді </p><p> - Дұрыс тыңдайды.</p><p> ҚБ: ЕКі жұлдыз, бір тілек</p><p> Сергіту сәті: Қызықты шеңбер&nbsp;&nbsp;</p><p>3- тапсырма. Жазылым Досқа тән қасиеттер туралы өз ойларың мен идеяларыңды 2 минут ішінде жазып, «Жазбаша дөңгелек үстел» (Раундробин) тәсілі бойынша бір-біріңнің ойларыңды әрі қарай жалғастырып жазыңдар. Дескриптор:</p><p> -дұрыс топтастырады. </p><p> - мағынасын ашады. </p><p> ҚБ: Бағалау парақшасы (мұғалім бағалайды)&nbsp;&nbsp;</p> <p>(https://music.yandex.kz/album/370529/track/3464879</p><p>(https://music.yandex.kz/artist/9170/tracks)</p>

Сабақтың соңы

(5 мин)

<p>Үйге тапсырма: 6-жаттығу </p><p> Кері байланыс:&nbsp;&nbsp;</p><p>Шаттық шеңбері/ӘТН сұралады.+&nbsp;&nbsp;</p>

Рефлексия

(5 мин)

<p>Рефлексия </p><p>Мен бүгінгі сабаққа белсенді қатыстым</p><p> Мен бүгінгі сабаққа жартылай белсенділікпен қатыстым</p><p> Мен бүгінгі сабаққа мүлде қатыспадым. Себебі:&nbsp;</p>

Пікірлер(0)