Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

АБЖАНОВА АСЕЛ КАЙРУЛЛОВНА
АБЖАНОВА АСЕЛ КАЙРУЛЛОВНА
Солтүстік Қазақстан облысы
Сергеев қ.
"Шал ақын ауданының қазақ орта мектеп-интернаты" коммуналды мемлекеттік мекемесі. Коммунальное государственное учреждение "Cредняя казахская школа-интернат района Шал акына"
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

28.10.2019
1312
PDF жүктеу WORD жүктеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту.
Сабақтың мақсаттары <p>Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.</p><p>Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.</p><p>Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.</p>
Жетістік критерийлері <p>Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.</p><p><span style="font-size: 1.4rem;">Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.</span></p>
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Музыка сабағы, көркем еңбек, дене шынықтыру.
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

(5 минут)

<p>Біз балдырған баламыз,</p><p>Құстай қанат қағамыз.</p><p>Дүниені аралап,</p><p>Оқып білім аламыз.</p><p>Көзді салып қараңыз,</p><p>Былай қанат қағамыз.</p><p>– Бүгін біз «Ғажайыпстанға саяхатқа»шығамыз.</p><p>Балапан телеарнасында болатын мультфильмдерді көресіңдер ме?</p><p><b>1-тапсырма:</b> «Жел аяқтың»</p><p>(Пазлдарды ашу үшін шырын таяқшаларын алу арқылы жауакп береді)</p> <p>Шаттық шебері</p><p><br></p><p>Екі жұлдыз, бір тілек</p>

Сабақтың ортасы

(8 минут)

<p><b>2-тапсырма:</b> «Елдостың тапсырмасы»</p><p>№1 Өлеңді тыңда. Аудио жазбаны тыңдау</p><p>Ата ақылы.</p><p>Кім үлкенді тыңдаса,</p><p>Кім үлкенді сыйласа,</p><p><br></p><p>Үлкен болған кезінде</p><p>Сыйлы болмақ өзі де.</p><p>С.Мәуленов</p><p><br></p><p>Бұл өлеңнің авторы С. Мәуленов туралы айту</p><p><b>3-тапсырма:</b> «Аяжанның тапсырмасы»</p><p>«Галереяға саяхат»</p><p>ТЖ-әр топқа сурет беру сол суреттердің қарама-қарсы сөздерін тауып алу. (мысалы:кіші-?, ыстық-?,ескі-?)</p> <p>Таныстырылым, оқулықпен жұмыс</p><p><br></p><p><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/BilimLand.jpg" style="width: 140px; height: 140px;"></p><p><br></p><p><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/syrbaj-maulenov-mening-respublikam-olengi" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/syrbaj-maulenov-mening-respublikam-olengi</a></p><p><br></p><p>Алақан арқылы бағалау</p><p><br></p><p><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/mektepke-dajyndyq-alha-balaqaj/sojlejtin-suretter/zhattyhular/1-sozder-dybystar-zhane-elikteuish-sozder/lesson/10-antonimder" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/mektepke-dajyndyq-alha-balaqaj/sojlejtin-suretter/zhattyhular/1-sozder-dybystar-zhane-elikteuish-sozder/lesson/10-antonimder</a></p>

Сергіту сәті

(1 минут)

<p>«Кунфу» әдісі (Мұғалім сөйлемді оқып тұрады,оқушылар қимылмен тыныс белгілерді қойып тұрады)</p><p>– Алақай,бүгін ашық сабақ!</p><p>– Дауысты дыбыс қызыл түспен белгіленеді.</p><p>– Сөз әріптен құралады ма?</p><p>– Сөйлем сөзден құралады.</p> Балалар қимылды көрсетіп отырады

Қызықты тапсырма

(8 минут)

<p><b>4-тапсырма:</b> «Мая апайдың тапсырмасы»</p><p>№3 Еркіннің хатын тыңдап, сұрағына жауап іздеңдер.</p><p>ЖЖ: Жеке тапсырмаларды орындау.</p> Бір-біріне смайлик жапсырады

Аяқталуы

(16 минут)

<p><b>5-тапсырма: </b>«Білімпаз атаның тапсырмасы»</p><p>Баннерден жасалған кілемшеге асықты лақтырып, асық қай суретке түссе сол суреттің астындағы сұрақтарға жауап береді.)</p><p>№4 Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата. Бұлардағы ортақ нәрсе не?</p><p><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/2.JPG" style="width: 250px; height: 135px;"><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/3.JPG" style="font-size: 1.4rem; width: 180px; height: 331px;"><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/4.JPG" style="font-size: 1.4rem; width: 250px; height: 237px;"></p><p><br></p><p>1-топ: (асық осы суретке түссе)</p><p>Берілген суретке қарап кеспе әріптермен жазу</p><p>2-топ: (асық осы суретке түссе)</p><p>Ән айту</p><p>3-топ: (асық осы суретке түссе)</p><p>QR кодтың жазылып тұрған сөзін оқу және суретін салу</p><p>(ұялы телефонның көмегімен QR-кодының астында жасырынып тұрған сөзді оқу, буынға бөлу)</p><p><br></p><p><br></p> <p>Оқулық, дәптерлер.</p><p><br></p><p>Қасықта смайликтер жапсырылған, сол смайликтер арқылы бағалайды.</p>

Сабақтың соңы

(2 минут)

<p>Рефлексия</p><p>«Ұшақ ұшыру»</p><p>(Әртүрлі түстегі ұшақтардың ішінде жапсырылған сөздерді оқып, бүгінгі өткен тақырыптар бойынша оқушылыр сабақты қорытындылайды)</p><p><br></p><p>«Бағдаршам»</p><p><br></p><p><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/bas_3.JPG" style="font-size: 1.4rem; width: 50px; height: 49px;"></p><p><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/bas_4.JPG" style="width: 50px; height: 49px;"><br></p><p><img alt="" src="https://bilimland.kz/uploads/filemanager/images/bas_5.JPG" style="width: 50px; height: 50px;"></p><p><br></p><p>Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ»</p><p>Сары түс – «Көңіл-күйім жақсы,топтың көмегімен тапсырманы орындадым»</p><p>Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын:менің көңіл күйім тамаша»</p><p><br></p><p><i>Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)</i></p> <p><i>Өнер,&nbsp;<span style="font-size: 1.4rem;">музыка</span></i></p><p><span style="font-size: 1.4rem;"><i>Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.</i></span></p>

Пікірлер(0)