Тері аурулары және гигиенасы. Skin diseases and hygiene.
Тері аурулары және гигиенасы. Skin diseases and hygiene.
| Оқу мақсаты: The purpose of treining: | 8.1.5.4 тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру |
| Сабақ мақсаттары Lesson objectives: | Барлығы : тері гигиенасы деген түсініктің мағанасын біледі; Көпшілігі :ауруларының белгілерін талдайды; Кейбіреуі:: тері ауруларының алдын алу шараларын, гигиена ережелерін біледі, |
| Бағалау критерийлері: Evaluation criterion: | ● - терінің құрылысын біледі; ●- терінің қызметін түсінеді; ●- тері ауруларының алдын алу шарасын түсіндіреді |
| Дағдылар Skills : | Білу, түсіну, қолдану, талдау. |
| Тілдік мақсаттар: Language target: | Эпителий-epithelium, эпидермис-epidermis. дерма-derma. |
| Құндылықтарға баулу: | Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру. |
| Пәнаралық байланыс: Interdisciplinary сommunication: | анатомия, медицина, алғашқы әскери дайындық, гигиена. |
| Алдыңғы білім: | 8.1.5.3 терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment: II.Үй тапсырмасын пысықтау Activating previous knowledge : |
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын пысықтау үшін биологиялық диктант алынады: Биологиялық диктант. 1.Терінің сыртқы қабаты....... 2.Теріні ...... ғылымы зерттейді. 3.Тері түзілістері...... 4.Терінің..... қабаты тер асты май жасунығы 5.Тері тіршілік үшін қажет .... өндіреді. Жаңа сабаққа кіріспе «Миға шабуыл» әдісі 1.Теріден туындайтын қандай аурулар бар? 2.Тырнақты алмау не үшін қауіпті деп ойлайсыңдар? Топ бойынша постер қорғайды
Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Оқушылар 133-135 беті оқып шығады. №1тапсырма. Суретпен жұмыс. Оқушылар суретке қарап отырып, олардың қандай аурулар екенін ажырату керек және алдын алу шараларын атау керек. теміреткі (Tetter) қышыма қотыр(Scabies) безеу (acne) №2 тапсырма. «Кластер» әдісі. Оқушыларға тері аурулары кестесін беріп, оларға қандай аурулар жататынын және қандай белгілері бар екенін жазып сипаттайды. №3 тапсырма. Суретпен жұмыс. Оқушылар суретке қарап отырып, олардың қандай аурулар екенін,аурудың белгілерін ажыратып және алдын алу шараларын атау керек. Осы тапсырма бойынша сәйкестендіру тестін орындайды. Matching: Skin diseases Correct answer Description of diseases (symptoms) 1. Dark spots 1. A. Areas of red or brown color with itching appear on the body. Skin becomes rough 2. Tetter 2. B. The main symptom is itching especially during the night and after a shower. Also, red dots appear on the skin. It starts from fingers, elbows, etc. 3. Acne 3. C. Symptoms are dark spots on the skin. 4. Scabies 4. D. Pimples and clogged pores on the face. Жауабы: Skin diseases Correct answer Description of diseases (symptoms) 1. Dark spots 1.C A. Areas of red or brown color with itching appear on the body. Skin becomes rough. 2. Tetter 2.A B. The main symptom is itching especially during the night and after a shower. Also, red dots appear on the skin. It starts from fingers, elbows, etc. 3. Acne 3. D C. Symptoms are dark spots on the skin. 4. Scabies 4. B D. Pimples and clogged pores on the face. №4 тапсырма. «Ойлан-жұптас бөліс» әдісі. Оқушыларға сөздік беріледі. Оқушылар сөздікпен танысып, берілген терминдердің қалып қойған қатарын толтыру барысында тапсырмалаарды жеке орындап, өзін-өзі, сосын өзара тексеру керек. 1 топ. Тырнақты алмау не үшін қауіпті екенін мысалдар келтіріп дәлелдеңдер. 2 топ. Тері ауруларының белгілерін талдаңдар.Ауру және оны қоздырушылар арасындағы байланысты анықтаңдар. 3 топ. Адам ағзасына не жетіспегенде терісі құрғақ болады әрі жарылып кетеді. Видеоролик « Skin diseases and hygiene» |

Пікірлер(0)