Қолөнер

УТКЕНОВА АСЕМ САГИНДЫКОВНА
УТКЕНОВА АСЕМ САГИНДЫКОВНА
Ақмола облысы
Азат а.
Азатская ОШ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
з-сынып
Бөлім:
Өнер
Тақырып:

Қолөнер

18.03.2020
73
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>&nbsp;3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердің мазмұныны түсіну. </p><p> 3.3.5.1 сөздер мен анықтамалардан қажетті ақпаратты табу және оны алу&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><i>&nbsp; Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы оқыған мәтінннің мазмұнын айтады. </i></p><p><i> Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтінннің мазмұнын тірек сөздердің көмегімен айтады, анықтамалардан қажетті ақпаратты табыды. </i></p><p><i> Оқушылардың кейбірі: тыңдаған мәтінге қатысты өз пікірлерін айтады&nbsp;&nbsp;</i></p>
Тілдік мақсаттар: <p>&nbsp;1. Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну </p><p> 2. Анықтамалардан қажетті ақпаратты табу. </p><p> 3. Кім? Қандай? Не істеді? –деген сұраққа жауап беретін сөздерді топтастыру.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: <p>&nbsp; баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердің мазмұныны түсінеді</p><p>сөздер мен анықтамалардан қажетті ақпаратты таба алады.&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p>&nbsp; • Шағын мәтіндегі сөйлемдердің мағынасын ашады.</p><p>&nbsp; • Тақырыпқа қатысты ақпараттарды іріктеп, кестеге түсіреді. </p><p>&nbsp; • Кім? Қандай? Не істеді? –деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді топтастырып жазады.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: &nbsp; Іскелікке, шеберлікке баулу
АКТ-ны қолдану дағдылары: &nbsp; Аудиотаспа, интербелсенді тақта, слайд,суреттер
Пәнаралық байланыс: &nbsp;Еңбекке баулу
Бастапқы білім: Қағаздан ойыншық жасадық

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p>&nbsp;Психологиялық дайындық. </p><p> Біз балдырған баламыз, </p><p> Құстай қанат қағамыз. </p><p> Дүниені аралап, </p><p> Оқып білім аламыз. </p><p> Сабақтың тақырыбын, суреттер арқылы болжайды Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсатымен таныстыру .</p><p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e72098d4582b.png" style="width: 175px;">&nbsp; &nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e72099ede0f8.png" style="width: 207px;"></p>

Сабақтың ортасы

<p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a28214b7.png" style="width: 126px;"> </p><p>Алқа Алқаны күмістен жасайды.</p><p> Алқаны тағы неден жасайды деп ойлайсың?&nbsp; </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a4a16882.png" style="width: 217px;">&nbsp;Кілем Кілемді жіптен тоқиды. Жіптен тағы не тоқиды? </p><p>&nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a6cc640f.png" style="width: 181px;">&nbsp; &nbsp;Теріден қамшы тоқиды. Теріден тағы не тоқиды?&nbsp;&nbsp;</p><p>&nbsp; <b style=""><span style="background-color: rgb(255, 255, 255);">&nbsp;Тыңдалым.</span></b></p><p>Бүгін Әнелдің туған күні. Балнұр қызыл моншақтардан алқа тоқыды. Балнұрдың алқасы әдемі болды. Алқаны Әнелге сыйлады. Әнел әдемі алқаны көріп, қуанды</p><p><br></p><p><i>Берілген суреттер бойынша кестені толтыр</i><i>ады.</i></p><p><i><b>Кімнің туған күні? Балнұр не істеді? Не сыйлады? Әнел не істеді?</b></i></p><p><i>&nbsp;</i><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b6520209.png" style="width: 86px;">&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b7c7a979.png" style="width: 108px;">&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b8bbe870.png" style="width: 126px;">&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720ba6de3e6.png" style="width: 86px;"></p><p><i>Оқушылар бір-бірін бағалайды.</i></p><p><b>Айтылым Тыңдалымнан кейінгі тапсырма</b></p><p>Тірек сөзді пайдаланып, тыңдалған мәтіннің мазмұнын әңгімелейді. </p><p><b> Тірек сөздер:</b> сыйлық, алқа, моншақ, тоқыды. </p><p> Оқушылар жұпқа бөлінеді,бір-біріне әңгімелейді. (бас бармақ арқылы бір-бірін бағалайды).</p><p>&nbsp; Сергіту сәті: </p><p> Шаршаса қолымыз, </p><p> Оңымыз, солымыз. </p><p> Былай - былай ойнаймыз, </p><p> Күш жігерді жинаймыз .</p><p><b>Оқылым. Мәтінді мұқият оқиды.</b></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720c66334f9.png" style="width: 431px;"><b><br></b></p><p><b>&nbsp;</b><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720c7f12629.png" style="width: 410px;"></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>КІМ?</td><td>ҚАНДАЙ?</td><td><p>НЕ ІСТЕДІ?</p></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><p><br></p></td></tr></tbody></table><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720d2442e2f.png" style="width: 233px;"></p><p><i>Алдымен оқушыларға жеке-жеке оқыту, одан кейін тізбектеп оқыту, одан кейін хормен оқыту.</i></p>

Сабақтың соңы

<p>&nbsp;Сабақты қорыту кезінде&nbsp; сұрақтар қою.( оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды)&nbsp;</p><p>Үй тапсырмасы: 3-тапсырма, есте сақта жаттау.</p>

Рефлексия

<p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720db0e7e9b.png" style="width: 335px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720dadd8166.png" style="width: 335px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720dbeb4180.png" style="width: 335px;"></p>

Пікірлер(0)