Үстеу. Мезгіл үстеу. Мекен үстеу.

Балмуханова Назгул Сергейқызы
Балмуханова Назгул Сергейқызы
Ақтөбе
пгт Шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. Наурыз
Тақырып:

Үстеу. Мезгіл үстеу. Мекен үстеу.

11.03.2020
153
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): &nbsp;6.1.1.1 -мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау;&nbsp; 6.1.2.1 -әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (жаңалық, құттықтау) көтерілген мәселені талдау&nbsp; <br>
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар орындай алады:Мәтін атауын болжай алады.&nbsp; Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Көтерілген мәселені талқылай алады.&nbsp; Кейбір оқушылар орындай алады:Жаңалық,құттықтау мәтіндерінде көтерілген мәселені талдай алады.&nbsp; <br>
Тілдік мақсаттар: Оқушылар істей алады: әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарды меңгереді.&nbsp; Диалог пен жазу үшін қажетті сөздер мен тіркестер: салт-дәстүр,құндылық,әдет-ғұрып.&nbsp; <br>
Бағалау критерийлері: Тыңдалым мәтінің болжау,көтерілген мәселені талқылау
Құндылықтарды дарыту: Халқымыздың әдет-ғұрып, салт-дәстүрлерін дәріптеу.
АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс: &nbsp; Әдебиет,география&nbsp; <br>
Бастапқы білім: Етіс түрлері

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыр кезеңі.&nbsp; Шеңбердегі алғыс.&nbsp; Қабырғадағы сұрақтар әдісі.&nbsp; Өткен сабақты,ережені пысықтау мақсатында берілетін тапсырмалар&nbsp; 1-тапсырма.&nbsp; Тыңдалым алды тапсырмасын беру арқылы оқушыларға тыңдайтын мәтіннің мазмұнын болжату:жаңа тақырып туралы ойланту.Суретте қазақ халқының салт-дәстүрлері көрсетілген.Оқушылармен суреттегі салт-дәстүрлер турасында пікір алмасып,олардың қалай,қашан орындалатынын,қандай мақсатты көздейтінін,өздері қандай дәстүрлердің куәсі болғанын т.б. сұрау арқылы салт-дәстүрлер туралы білім қалыптастыра отырып,тыңдалым мазмұнын болжату.&nbsp; <br>

Сабақтың ортасы

2 –тапсырма Тыңдалым&nbsp; . 20- аудиомәтінді мұқият тыңдау&nbsp; А тапсырмасы.Тыңдаған ақпараттар бойынша нақты сұрақтарға жауап беру.Мәтінде кездесетін салт-дәстүр,ұлттық ойын атауларын жарыса атап,олардың қашан,қандай жағдайда жасалатын дәстүр екені,қандай рәсімдер орындалатыны туралы пікір алысу.&nbsp; Ә тапсырмасы. Әлеуметтік-мәдени тақырыпта диалог құрау. Қазақтың дәстүрлі жиын тойларында айтылатын дайын тілдік қолданыстарды мәтінмен байланыстыру арқылы коммуникативтік жағдаятта қолданылуын түсіндіреді.&nbsp;&nbsp; Кері байланыс. Смайликтер арқылы бағалау.&nbsp; <br>

Сабақтың соңы

Б тансырмасы.&nbsp; Көтерілген мәселені талқылау. Мәтінде айтылған ер жігіт пен қыз балаға тән қасиеттерді атап,одан да басқа қандай қасиеттердің болу керектігі туралы ой өрбіту. <br>

Рефлексия

В тапсырмасы.&nbsp; «Ешкімнің ала жібін аттама» тіркесінің мағынасын түсініп,қандай жағдайларда қолданылатынын білу. Оқушылар арасында осы тіркесті шынайы өмірмен байланыстыра отырып,өзара пікір алысады.

Пікірлер(0)