Тіршілік көзі еңбекте

Сулйеманова Улдай Азаматовна
Сулйеманова Улдай Азаматовна
Ақтөбе
Жамбыл
Жамбылская ОШ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:

Тіршілік көзі еңбекте

28.02.2020
140
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>4.1.5.1 Өз ойын, сезімін ,көзқарасын өмірде болған өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен&nbsp; салыстыра отырып білдіру.</p><p>4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа киіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер&nbsp; енгізу</p>
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлық оқушылар: </b>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айта алады. Мәтінге жаңа кеиіпкер қосып, жаңа сюжет енгізе алады. Тақырыпқа сәйкес сурет салып, иллюстрация негізінде әңгімелейді.</p><p><b>Оқушылардың басым бөлігі: </b>Мәтінді оқып, оқиға желісін анықтап, қорытынды шығара алады.</p><p><b>Кейбір оқушылар: </b>Өзгенің өмірінен тәрбиелік жағдаятын ашып көрсете алады.</p>
Тілдік мақсаттар: <b>Тілдік дағдылар. Терминология.Сөз тіркестері:</b>
Күтілетін нәтиже: <p>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айтады.</p><p> Мәтінге жаңа киіпкер қосып, жаңа сюжет енгізеді. </p><p> Оқиға жүйесіне жаңа жоспар құрастырады.</p>
Бағалау критерийлері: <p>Өз ойын, сезімін, көзқарасын ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір айтады.</p><p>Мәтінге жаңа киіпкер қосып, жаңа сюжет енгізеді.</p><p>Оқиға жүйесіне жаңа жоспар құрастырады.</p>
Құндылықтарды дарыту: Адамгершілік, еңбекқорлық.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Еңбек туралы суреттер, тапсырмалар жазылған карточкалар.
Пәнаралық байланыс: жаратылыстану
Бастапқы білім: Қызыл кітаптың не үшін қажет екенін біле алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p>Ұйымдастыру кезеңі:</p><p>Оқушылармен амандасу&nbsp;</p><p>Оқушыларды түгендеу</p><p>Психологиялық ахуал туғызу</p><p>Тренинг</p><p>Оқушыларға ішінде&nbsp; адам бойындағы қасиеттері жазылған шар беріледі</p><p>Оқушылар оны жарып, шыққан сөзбен бір-біріне жылы лебіздерін айтады.</p><p>Сол арқылы тақырып ашылады.</p><p><b>Кітаппен жұмыс. (Жеке жұмыс)</b></p><p><b>"</b>Есік қаққан&nbsp; Еңбек" мәтінін абзацтарға бөліп оқы, бір-біріне түсіндіреді.</p><p><br></p>

Сабақтың ортасы

<p><b>Ұжымдық жұмыс:</b></p><p><b>Суретті жұмбақ.</b></p><p>Еңбектің наны тәтті,</p><p>Жалқаудың жаны тәтті.</p><p>Еңбек етсең ерінбей тояды қарның тіленбей.</p><p>&nbsp;Ерінбей еңбек етсең, ерінің асқа тиеді.</p><p><br></p><p><b>Сергіту сәті:</b></p><p>сынып ішінде жасырынған алмаларды еңбектеніп жинап, жұмбақты шешу арқылы себетке жинау</p><p><b><br></b></p>

Сабақтың соңы

<span style="font-weight: bolder;">Пікірталас:&nbsp;</span>Менің еңбек етуім қажет және қажет емес

Рефлексия

<p>"Блоб ағашы"</p><p><br></p><p>Үйге тапсырма: еңбек туралы сурет салу.</p>

Пікірлер(0)