Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.

Аметова Айнұр
Аметова Айнұр
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.

25.02.2020
40
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>&nbsp;2.2.4.1- мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау</p><p>2.3.2.1- мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.</p>
Сабақтың мақсаты: <p>Барлық оқушылар: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгерді.</p><p>Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.</p><p>Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.</p>
Тілдік мақсаттар: &nbsp;Топтық тапсырмалар қағаздар стикерлер кері байланыс
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың толық жаңа тақырыпты меңгеруін.
Бағалау критерийлері: Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Құндылықтарды дарыту: Отанын сүйюге тәрбиелеу
АКТ-ны қолдану дағдылары: Интербелсенді тақта
Пәнаралық байланыс: &nbsp;Дүниетану, қазақ тілі
Бастапқы білім: Не үйрендім? БЖБ№5

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10мин)

<p>&nbsp;Ұйымдастыру кезеңі </p><p> Талаптанып, Қанаттанып</p><p> Өмір сырын ұғамыз. </p><p> Білім алып, тұлғаланып, </p><p> Азамат болып шығамыз.</p><p> Үй тапсырмасын: тізбектеп оқытамын, мәнерлеп оқытамын.&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(25мин)

<p>&nbsp;Білу және түсіну 10 мин</p><p>Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.</p><p>Дәптермен жұмыс.</p><p>Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)</p><p>Қолдану 8мин "Интервью" әдісі</p><p>Жалпыға арналған тапсырма:</p><p>Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.</p>

Сабақтың соңы

(3мин)

<p>&nbsp;Синтез</p><p>Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)</p><p>Екі түрлі түсініктеме күнделіг.</p><p>Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барыснда олар:</p><p><br></p><p><b>Бөліктің оң жағына&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Сол жағына</b></p><p>Мәтіндегі&nbsp; қатты әсер еткен&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады</p><p>тұстарды, үзінділерді жазады.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; (нені еске түсіреді, себеп салдары қандай, қандай&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;сұрақ бар.)</p>

Рефлексия

(2мин)

&nbsp;Үйге тапсырма: 34-36 бет, оқу, түсінік айту.

Пікірлер(0)