Тәмпіш қара

Нысамбаева Самал Елеусінқызы
Нысамбаева Самал Елеусінқызы
Ақтөбе
Шубарқұдық
СШ им. Ж.Кереева
Қазақ әдебиеті
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Балалар мен үлкендер
Тақырып:

Тәмпіш қара

24.02.2020
113
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Т/Ж1.Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні 7.Т/Ж1.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау  
Сабақтың мақсаты: Шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; Шығарманы композициялық құрылысына қарай талдау  
Тілдік мақсаттар: Тәмпіш, 
Күтілетін нәтиже: Көркем шығарманың мазмұны мен пішінін біледі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды 
Бағалау критерийлері: <p>Барлық оқушы шығарма мазмұнын біледі,сюжетін талдайды</p><p>Көп оқушы шығарма мазмұнын мен пішінін біледі,шығарма сюжетінің бөлшектерін талдайды</p><p>Кейбір оқушы Көркем шығарманың мазмұны мен пішінін біледі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Мәңгілік ел» құндылығы:  Тіл және мәдениет : • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; • Ынтымақтастық; • Жауапкершілік; • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет&nbsp;&nbsp;
АКТ-ны қолдану дағдылары: АКТ
Пәнаралық байланыс: &nbsp;өзін-өзі тану
Бастапқы білім: Көркем шығармаға сыни шолу жасау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. «Тәмпіш» сөзіне ассоциация жасау.&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы

Сюжет – өзара жалғасқан оқиғалар тізбесі, оқиғаның тұтас желісі. Бүгінгі сабақта біз сюжеттің құрамдас бөліктері, композициялық құрылысына талдау жасаймыз. 1-тапсырма. (Жеке жұмыс) Шығарма бөлімдерін рет-ретімен жазып шығыңыздар. Бөлімдері: • «Танысу» • «Тілеп алған азап» • «Әзілі ме шыны ма?» • «Өкініш» • «Теке қарт» • «Не болды бізге?» • «Бұдан кейінгі күндерде …» • «Ойламаған жерден» • «Үш күн қалғанда»&nbsp;&nbsp;

Сабақтың соңы

2-тапсырма. (Топтық жұмыс) Әр бөлімге қатысты басты оқиғаларды бір-екі сөйлеммен жазып шығыңыздар. • Шаншатайдың ауылға келуі. • Балаларды егін басына ертіп баруы. • Егін басындағы балалардың өнері. • Балалардың «Октябрь балалары» газетімен танысуы. • Балалардың қырман басынан қайтардағы қырманшыларға өнер көрсетуі. • Шаншатайдың «доп қуу» ойынын ұйымдастыруы. • Шаншатай мен Иманбектің төбелесі. • Балалардың Теке қартпен кездесуі. • Келдібай директордың балаларға пионерлік тапсырма беруі. • Ауылға радио келуі. • Иманбектің кешірім сұрауы. • Ауыл балаларының мәдениеттілігі. • Ауылға газет келуі.&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

Бүгінгі сабақ несімен ұнады? Оқу мақсатына жеттім деп ойлайсыз ба? Қай тапсырма сізге көбірек ұнады&nbsp;&nbsp;

Файлдар:

Файлды ару тәмпіш қара

Пікірлер(0)