Суасты тіршілігіне қамқорлық

Кенжебекова Айгул Арыстановна
Кенжебекова Айгул Арыстановна
Ақтөбе
шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:

Суасты тіршілігіне қамқорлық

24.02.2020
313
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 4.2.3.1 Шығарманың  тақырыбы  және  негізгі  ойды  анықтау,автордың  ойын  мәтін  деректерінен  келтіре  отырып  дәлелдеу
Сабақтың мақсаты: <p>Мәтіннің&nbsp; негізгі&nbsp; ойын&nbsp; анықтай&nbsp; алады .Кейіпкердің&nbsp; іс -әрекетін бағалай&nbsp; алады .</p><p>Қажетті&nbsp; ақпараттарды&nbsp; тауып,&nbsp; талдау жасап&nbsp; оқи&nbsp; алады</p><p>Тақырыпқа&nbsp; қатысты&nbsp; өз&nbsp; ойын&nbsp; дәлелдей&nbsp; алады .&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: Берілген&nbsp; тақырып&nbsp; бойынша&nbsp; мәтін&nbsp; мазмұнын&nbsp; айта&nbsp; алады&nbsp;
Күтілетін нәтиже: Мәтіннің&nbsp; негізгі&nbsp; ойын&nbsp; анықтай&nbsp; алады .Кейіпкердің&nbsp; іс -әрекетін бағалай&nbsp; алады .
Бағалау критерийлері: Мәтіннің&nbsp; негізгі&nbsp; ойын&nbsp; деректер&nbsp; келтіре&nbsp; отырып&nbsp; дәлелдейді&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Жауапкершілік, белсенді&nbsp; азаматтық&nbsp; ұстаным&nbsp; танытуға&nbsp; баулу
АКТ-ны қолдану дағдылары: Интербелсенді&nbsp; тақта&nbsp;
Пәнаралық байланыс: дүниетану
Бастапқы білім: қоршаған&nbsp; орта&nbsp; туралы ,оған&nbsp; нелер&nbsp; жататындығы&nbsp; туралы&nbsp; біледі&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(7 минут)

Психологиялық&nbsp; дайындық. "Балық&nbsp; аулау " ойыны&nbsp; арқылы бір-біріне&nbsp; тілектер&nbsp; айтады . Табиғатқа&nbsp; көмектесу&nbsp; үшін&nbsp; өзің&nbsp; қандай&nbsp; іс-әрекеттер&nbsp; жасадың ? <br>

Сабақтың ортасы

(20 минут)

<p>&nbsp;"Пікіріңді&nbsp; айт "&nbsp; айдары&nbsp;</p><p>-Суасты&nbsp; жануарларының&nbsp; тіршілігіне&nbsp; қандай&nbsp; қауіп-қатер&nbsp; төнуі&nbsp; мүмкін ?</p><p>-Суда&nbsp; тіршілік&nbsp; ететін&nbsp; жануарларға&nbsp; адамның&nbsp; қамқорлығы&nbsp; қажет пе ?</p><p>ҚБ:&nbsp; "Басбармақ "</p><p>&nbsp;"Түсініп&nbsp; оқы "&nbsp; айдары&nbsp;</p><p>&nbsp;"Балықтарға&nbsp; көмек&nbsp; " әдісі&nbsp; бойынша&nbsp; мәтінмен&nbsp; таныстыру .Болжау&nbsp; әдісі&nbsp; бойынша&nbsp; оқушылар&nbsp; мәтіннің&nbsp; бір&nbsp; бөлігін&nbsp; оқып&nbsp; болғаннан&nbsp; кейін ,&nbsp; олардың&nbsp; ойларынша &nbsp;&nbsp; әрі&nbsp; қарай&nbsp; не&nbsp; болатынын&nbsp; болжайды .Оқушылар&nbsp; оқылған&nbsp; мәтінде&nbsp; келтірілген&nbsp; өз&nbsp; болжамдарына&nbsp; негіз&nbsp; болған &nbsp; ойларға&nbsp; сүйене&nbsp; отырып ,өз&nbsp; болжамдарын&nbsp; дәлелдеулері&nbsp; тиіс . Сөздікпен&nbsp; жұмыс .</p><p>&nbsp;"Біліміңді&nbsp; қолдан"&nbsp; айдары&nbsp;</p><p>-Бұл&nbsp; жануарлардың&nbsp; қайсысы&nbsp; туралы&nbsp; қызықты&nbsp; ақпарат&nbsp; айта&nbsp; аласың ?</p><p>Дискриптор:</p><p>-Сұраққа&nbsp; жауап&nbsp; береді&nbsp;</p><p>ҚБ: "Ду&nbsp; қол&nbsp; шапалақ "</p> <br>

Сабақтың соңы

(7 минут)

<p>&nbsp;"Қорытындыла "&nbsp; айдары&nbsp;</p><p>-Жануарлар&nbsp; тіршілігінің&nbsp; қиындықтарын&nbsp; шешу&nbsp; не&nbsp; үшін&nbsp; керек ?&nbsp;</p><p>Жіңішке&nbsp; сұрақ ?</p><p>- Мақсат&nbsp; пен&nbsp; әкесі&nbsp; жылым&nbsp; жасау&nbsp; үшін қандай&nbsp; құралды&nbsp; пайдаланады ?</p><p>-Қандай&nbsp; балықтарды&nbsp; білесің ?</p><p>Жуан&nbsp; сұрақ</p><p>-Оттегі&nbsp; деген&nbsp; не ?</p><p>-Балық&nbsp; аулауға&nbsp; тыйым&nbsp; салынатын&nbsp; мерзім&nbsp; болуы&nbsp; мүмкін&nbsp; бе ?</p><p><br></p> <br>

Рефлексия

(6 минут)

<p>&nbsp;"Ойлан " айдары .Қыста&nbsp; балықтарға көмек керектігін бұған&nbsp; дейін&nbsp; естіп, білдің&nbsp; бе ?</p><p>-Жылымды&nbsp; не&nbsp; үшін&nbsp; жасау&nbsp; керек ?</p> <br>

Пікірлер(0)