Лабиринт. Виртуалды лабиринт

Таскумбаева Жанна Самуратовна
Таскумбаева Жанна Самуратовна
Костанайская область
Костанай
СШ №9
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Біздің өмірімізде алгоритмдер
Тақырып:

Лабиринт. Виртуалды лабиринт

21.02.2020
42
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Орындаушылар мен жүйелік командалар мысалдарын келтіру; </p><p>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Алгоритмді ауызша түрде ұсыну</p>
Сабақтың мақсаты: <p>алгоритмді ауызша түрде ұсыну; </p><p>лабиринттан өту үшін бағыт құру <br></p>
Тілдік мақсаттар: <p>Оқушылар алгоритмді өту алгоритмін суреттей алады </p><p>Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөздер: </p><p>Егер… (шарт), онда … </p><p>Аталмыш мәселені шешу үшін мен … </p><p>Ұсыныстарды таныстру үшін мен келесіні таңдадым … </p><p>Менің бағдарламам келесі командалардан тұрады … <br></p>
Бағалау критерийлері: <p>алгоритм анықтамасын тұжырымдау&nbsp; </p><p>алгоритмді ауызша түрде ұсыну </p><p>орындаушылар мен жүйелік командалар мысалдарын келтіру&nbsp; </p><p>оңтайлы бағыт табу <br></p>
Құндылықтарды дарыту: Өмір бойы оқу, бірін бірі бағалау <br>
АКТ-ны қолдану дағдылары: Презентация, бейнеролик<br>
Пәнаралық байланыс: Логика, математика<br>
Бастапқы білім: Осы сабақ алдында оқушылар нені білді және нені білу қажет? (негізгі , фактілер, формулалар, теориялар)&nbsp; Қолданыстағы білімді қалай жетілдіруге болады? <br>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(7 мин)

Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру Үй тапсырмасын тексеру Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр топқа 16 сөз бар үлестірмелі қағаз беріледі. Соның ішінде тек «Алгоритм» тақырыбына қатысты 8 сөзді анықтайды. Қалған сөздердің бас әріптерінен сөз құрастыру қажет <br> презентация https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-zhane-atqarushy-uhymy <br>

Сабақтың ортасы

(20 мин)

<p>Сабақтың тақырыбы мен мақсатын құру </p><p>Оқушылардан лабиринтті қайда кездестіргені туралы мысал келтіруін сұрау. &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;</p><p>Лабиринт – түрлі өткелдер мен жолдар арқылы берілген шатасқан күрделі құрылым. Виртуалды лабиринт&nbsp; желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында көптеп кездеседі. «Тілек айту».&nbsp; </p><p>- Балалар, біздің машинамыздың жанармайы бітіп қалуға жақын. Бір-бірімізге тілек айтып, бакқа жанармай құйып алайық. Бірінші тілекті былай деп бастаймын... </p><p>Жорамал жауап: бүгінгі сабақта белсенді болуына тілектеспін. Оқушылар бір-біріне тілек айтады. Соңғы оқушы тілегін айтып, кішкентай машина өзіме қайтарады. </p><p>-&nbsp;&nbsp; &nbsp;Ал енді жолға шығайық.&nbsp; Бағдаршамның қызыл шамы жанып тұр. Жасыл шам жанғанша, тауыққа, қоянға, динозаврға көмектесіп, мына тапсырманы жұппен орындайық.&nbsp; </p><p>-Тапсырманы тексеру үшін, басқа жұппен алмасамыз.</p><p> - Бәріне көмектестік. Жарайсыңдар!!! Міне жасыл шам да жағылды. Ары қарай жылжыйық. </p><p>Сергіту сәтін өткізу.</p><br>

Сабақтың соңы

(10 мин)

<p>Практикалық жұмыс&nbsp;&nbsp; </p><p>Оқушыларға алгоритімді жазу барысындағы тестілеудің қажеттілігін түсіндіріңіз. Мұғалім жұмысты бақылайды.&nbsp; Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін, тапсырманы орындаған соң тексереміз..&nbsp; </p><p>Қате табылған жағдайда&nbsp; оны бірлесе отырып дұрыстаймыз. Нәтижесін сыныппен талқылаймыз.. <br></p> https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-turleri

Рефлексия

(3 мин)

<p>Оқушыларға сабақта өткен білімді еске түсіруді ұсыну&nbsp; </p><p>Оқушылармен ең қиын болған сабақ бөлімін талқылаңыз <br></p>

Пікірлер(0)