Д.Исабеков "Әпке" драмасы

Тулеуова Бибигул
Тулеуова Бибигул
Атырау
Исатай ауданы
Жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі
Қазақ әдебиеті
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Махаббат және абырой
Тақырып:

Д.Исабеков "Әпке" драмасы

21.02.2020
93
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):   8.1.4.1.Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану.
Сабақтың мақсаты:  Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.
Тілдік мақсаттар:  Кейіпкер бейнесі, тартыс, оқиғаның өрбуі, дәлелдеу үшін, бұл үзіндіден, жазушының айтайын дегені.
Күтілетін нәтиже: <p>&nbsp;Топта, жұпта, жеке жұмыс жасайды.</p><p>Өз ойын&nbsp; ашық айтады.</p><p>Пікіріне&nbsp; дәлел, мысал келтіреді.</p>
Бағалау критерийлері: <ul><li>&nbsp;Өз көзқарасына сай үзінділерді табады. </li><li>&nbsp;Берілген үзінділерге қатысты өз көзқарасын білдіреді.&nbsp;&nbsp;</li></ul>
Құндылықтарды дарыту: <p>&nbsp;Жауапкершілік (жұптық, жеке жұмыста жауапкершілік қасиет танытады) </p><p> Құрмет (жұмыс барысында өзіне және өзгеге құрмет көрсетеді)&nbsp;&nbsp;</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: &nbsp;Таныстырылым арқылы ақпарат қабылдайды.
Пәнаралық байланыс: &nbsp;Өзін-өзі тану, қазақ тілі,орыс тілі.
Бастапқы білім: <p>Драманың&nbsp; мазмұнын&nbsp; біледі.</p><p>Кейіпкерлер бейнесін таниды.</p>
Командалық сабақ &nbsp;Серіктес мұғалім&nbsp; &nbsp; &nbsp; Аязбаева Назымгүл

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>&nbsp;Ұйымдастыру бөлімі: </p><p>1. Мұғалімнің сыныппен амандасуы, назарын сабаққа аудару</p><p>2.Қызығушылықты ояту.</p><p>«Стикердегі диалог».&nbsp; Ортаға 1 оқушы шақырылады. Оқушының төбесіне кейіпкерлер есімі жазылған парақ көтеріледі. Оқушылар кейіпкерді табуға оның драмадағы сөзі арқылы көмектеседі.</p><p>1.Ермек&nbsp;</p><p> 2. Омар&nbsp;&nbsp;</p><p> 3. Кәмила </p><p> 4. Қабен </p><p> 5. Көрші әйел</p><p> Сабақтың тақырыбы анықталып, сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері белгіленеді.&nbsp;&nbsp;</p> 1,2,3 - слайдтар

Сабақтың ортасы

(30 минут)

<p style="text-align: center; ">&nbsp; І. Топтық жұмыс. «Әпке» спектаклінен үзінді бейнежазба көрсетіледі. </p><p><span style="font-weight: bold;"> «CWOT»</span> талдау тәсілі бойынша кейіпкерге қатысты мәліметтерді іріктеп, жүйелейді, өзіндік пікір, дәлел, мысал, қарсы дәлел, қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысалдар келтіреді.&nbsp;&nbsp;</p><p>Бейнекөрсетілім.&nbsp; </p><p>&nbsp; І топ - Қамажай&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p><p> ІІ топ – Нәзила </p><p> ІІІ топ - Тимур </p><p> ІV топ – Ермек&nbsp;&nbsp;</p><p>&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><span style="font-size: 16px; text-align: left; color: rgb(0, 0, 255);">Күшті</span><br></td><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);">&nbsp;Әлсіз</span></td></tr><tr><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);">Мүмкіндігі</span>&nbsp;</td><td><span style="color: rgb(0, 0, 255);">Қаупі&nbsp;</span>&nbsp;</td></tr></tbody></table><p><span style="font-style: italic; font-weight: bold;">Дескриптор</span></p><p> Үзіндіге қатысты өзіндік пікірлерін айтады;</p><p> Өз пікірлеріне дәлел, мысалдар келтіреді.&nbsp;&nbsp;</p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;">ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»</span></p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"><br></span></p><p> </p><p> ІІ.Жұптық жұмыс <span style="font-weight: bold;">«Екі жақты күнделік» </span></p><p> Үзінділердің бірін алып, пікірін білдіреді.&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><span style="color: rgb(255, 0, 0); font-weight: bold;">Үзінді&nbsp;</span></td><td><span style="color: rgb(255, 0, 0); font-weight: bold;">Менің пікірім</span></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p><p>1.Мен... Мен олардың әпкесі емеспін, анасы көз жұмған сәттен бастап мен оларға ана болғанмын.</p><p> 2.Бұларың дұрыс емес.Жұмыстың жаманы жоқ.</p><p> 3. Бұл кісінің жұмысқа орналасуы заңды, бірақ біз үшін күтпеген жайт. Демек, біздің семьяда шығын көп те, кіріс аз. </p><p> 4. Тоқтатыңдар күлкіні. Енді ағаңның алдына бар. Ең әуелі соның рұқсатын алуың керек. 5.Осы шаңырақтың белді мүшесі, әрі басшысы Оспанова Қамажайдың өзге отбасы мүшелерімен ақылдаспай , өз бетінше жұмысқа орналасқаны бәріміздің ашуымызды қоздырғаны белгілі.</p><p> 6. Үйдегі төртеуі төрт азамат болмай, өз басымның қамын ойлауға хақым жоқ. Өз жөнін тауып әке кетті, талқаны таусылып шеше байғұс арманда ол кетті </p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> Дескриптор</span></p><p>1.Үзіндінің айтайын деген ойын түсінеді; </p><p>2.Мәселеге қатысты өз ойын білдіреді. </p><p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> ҚБ «Кім үздік?»</span> Топтар 1 жұптың жұмысын ұсынады. Үздік жұптық жұмыстар оқылады Смайликтер арқылы бағаланады.&nbsp;&nbsp;</p><p>ІІІ. Жеке жұмыс.</p><p>&nbsp; &nbsp;Берілген ұғымдар сөз болатын үзіндіні тауып, жазушының айтайын деген ойын түсіндір. Өз көзқарасыңды да білдір.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4fcb985466c/images/5e4fd22860c02.png" style="float: left;" class="note-float-left"></p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; Дескриптор </p><p>1.Тақырыпқа сәйкес үзінділерді табады; 2.Жазушының айтайын деген ойын түсіндіреді.</p><p>3.Өз көзқарасын білдіреді.</p><p><br></p><p><span style="font-style: italic;"> ҚБ «Автор орындығы»&nbsp;</span><span style="font-style: italic;">&nbsp;</span>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p> <p>&nbsp;Бейнежазба</p><p> Қамажай мен Тимур</p><p><br></p><p><a href="http://smk.edu.kz" target="_blank">http://smk.edu.kz</a>&nbsp; &nbsp;порталынан алынды.&nbsp;</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>&nbsp; &nbsp;4- слайд</p><p><br></p><p>5- слайд</p><p><br></p><p><br></p><p>6- слайд</p><p>7-слайд</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p>Кері байланыс.</p><p> Мұғалімнің сабақты қорытындылауы&nbsp;&nbsp;</p><p>Сабақ&nbsp; мақсаты мен критерийлеріне сілтеме.&nbsp;&nbsp;</p> 8-слайд

Рефлексия

(5 минут)

<p><span style="font-weight: bold; font-style: italic;">&nbsp;Рефлексия.&nbsp;</span><span style="font-weight: bold; font-style: italic;"> "7МЕН"</span></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4fcb985466c/images/5e4fd4cb06788.png" style="width: 301px; float: left;" class="note-float-left">&nbsp; &nbsp; &nbsp;</p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;">Кері&nbsp; байланыс.</span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;"><br></span></p><p><span style="font-style: italic; font-weight: 700; text-align: center;">&nbsp;</span></p> 8-слайд

Файлдар:

Файлды ару Д.Исабеков "Әпке" драмасы
Файлды ару Қысқа мерзімді жоспар

Пікірлер(0)