Биосфера және оның құрамдас бөліктері
География
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Физикалық география/Биосфера
Тақырып:
Биосфера және оның құрамдас бөліктері
21.02.2020
41
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 7.3.4.1 -биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды |
Сабақтың мақсаты: | биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай алады. |
Тілдік мақсаттар: | Тыңдалым- Мұғалімнің мазмұндауын және бейнежазбаны тыңдайды. Оқылым-Берілген мәтінді түсініп оқиды Жазылым-Берілген тапсырмаларды зерделеп,соның негізінде анықтама жазады. Айтылым- Жұмыс қорытындысын сыныптастары алдында мазмұндау барысында өз пікірінжеткізеді Негізгі сөздер мен тіркестер: Биосфера,тірі зат,биокост,биогенді заттар, Өмір қабықшасы Озон қабаты Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Биосфера дегеніміз --------------------------- Биосфераның құрамы мен құрылымы--------------тұрады |
Күтілетін нәтиже: | биосфераның құрамын, құрылымын ұғыну |
Бағалау критерийлері: | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтарды дарыту: | Оқушылардың бірлесіп жұмыс жүргізу барысында бір-біріне құрметпен қарау,ашықтық көрсету арқылы тақырыптағы проблемалық сұрақтарды бірігіп шешуге атсалысады |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Ғаламтордан бейнежазба көрсету |
Пәнаралық байланыс: | Биология ,химия |
Бастапқы білім: | 5-6 сынып Жаратылыстану пәнінен алған жердегі тіршілік, тірі және өлі табиғаттағы үдерістер, тірі ағзалардың сан алуандығы жөніндегі білімін қолдана алады |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! | |
Сабақтың ортасы |
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. • Биожанама заттарға не жатады ? • В.И.Вернадский тіршіліктің негізіне қандай заттарды жатқызды? • Атмосферада қандай қабаттар ажыратылады.? Түсіндіру. Топтық, жеке жұмыс жүргізу. Дәптермен жұмыс. | |
Сабақтың соңы |
<p>Ой қорытыу. БББ кестесі. (Білгенім, білдім, білгім келеді) </p><p>Үйге тапсырма: Биосфера тақырыбын зерттеуші ғалымдар туралы хабарлама дайындап келу</p> | |
Рефлексия |
Рефлексия: «5 саусақ»-Өзін-өзі бағамдау 1.Сізде қандай қиындықтар болды? 2.Сізге қандай тапсырма қатты ұнады? 3.Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? 4.Бүгін мен қандай жетістіктерге қол жеткіздім? 5.Бүгін мен не білдім,қандай тәжірибе жинақтадым? Бағалау: Жетістік критерийі бойынша өзін-өзі бағалау |
Файлдар:
Файлды ару
Биосфера
Пікірлер(0)