Баскетбол ойыны туралы мәлімет. Допты алып жүру әдістері.

Смагулов Буркит Турлыбаевич
Смагулов Буркит Турлыбаевич
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы
Дене шынықтыру
Сынып:
10-сынып
Бөлім:
Командалық ойынның қозғалыс дағдысы
Тақырып:

Баскетбол ойыны туралы мәлімет. Допты алып жүру әдістері.

20.02.2020
39
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>Бір-біріне допты бере алады, допты алып жүре алады.</p><p>Бір-біріне допты бере алады, допты алып жүре алады, нысанаға допты лақтыра алады.</p><p>Бір-біріне допты бере алады, допты алып жүре алады, нысанаға допты лақтыра алады,доппен&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: Арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылармен реттілікті жетілдіру және жинақтау&nbsp;&nbsp;
Тілдік мақсаттар: Терминология сөздік: Доп-мяч-ball, жүгіру-бегать-run, лақтыру-бросать-throw, секіру-прыгать-jump.&nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: «Мәнгілік ел» стратегиясы. Шығармашылық және сын тұрғыдан ойлау, қарым –қатынас жасау қабілеті.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Ноутбук арқылы видео ролик.
Пәнаралық байланыс: Биология, тарих, физика

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

<p>Оқушыларды деңгейлігіне байланысты үш топқа бөлемін, дене қимыл жаттығуды ұсынамын, жаттығуларды дұрыс орындалуына назар аударамын.</p><p> 1. Аланда шеңбер де тұрып бірінің бірі артынан үш топ қатар жүріп келіп бұрылып шеңбер жасап жүгіреді. Шеңберге тұрып оқушылар бір орында жасалатын жаттығуларды жасайды. Шеңбер бойынша жүріп жүру жаттығуларды орындайды. Доппен арналған жаттығуларды ұсынамын. </p><p>Үш топты тең екі топқа болемін.</p><p> 1.Уштік үпай салу ережесі. </p><p> 2.Екі адам жасап лақтыру. </p><p> 3.Уш секундік алан.&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e627312b14.png" style="width: 374px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e6276a2d90.png" style="width: 374px;"><br></p>

Сабақтың ортасы

(20 мин)

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e6281db2ac.png" style="width: 146px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e628878c98.png" style="width: 384px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e6292339a5.png" style="width: 178px;"><br></p>

Сабақтың соңы

(7 мин)

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e62af33716.png" style="width: 192px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e62a308fda.png" style="width: 194px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e4e60e923ea2/images/5e4e62aa7f779.png" style="width: 188px;"><br></p>

Рефлексия

(3 мин)

<p>Допты қозғалыста ұстап және беру үшін баскетболшы тек екі адым ғана жасай алады.Жүгірудің бөліктеріне тірелетін және тірелмейтін жағдайларын алмастырып отыру тән. Бұндай үйлестірудің жалпы құрылымы мынандай: тірелмейтін жағдайда допты ұстайды , аяқ жерге трелгенде бір адым жасалады деп есептеледі. Қозғалыс кезінде допты беру секіру екінші адымда бір аяқпен итерілу арқылы орындылады.Допты өте шапшаң беруді жүгірістің алғашқы адымында жүзеге асыруға болады. Балдарды шеңберге тұрғызып әр оқушы қасында тұрған оқушының жіберген қателіктерін және дұрыс орындаған жаттығуларын айтады. Допты алып жүрген кезде қандай киындықтар туындады? Допты бір-біріне бергенде кандай қателіктер жібердіңдер? Нысанаға доп лақтырған кездегі қателіктерің? Жіберген қателіктеріңді неліктен болғандығын айта аласыңдарма?&nbsp; &nbsp;</p><p>Оқушылар бір-бірін жұлдызша арқылы бағалайды:</p><p><br></p>

Пікірлер(0)