Тізбек бөлігі үшін Ом заңы

ТЛЕУБЕРГЕНОВА АЛМА БАЙГАЗИНОВНА
ТЛЕУБЕРГЕНОВА АЛМА БАЙГАЗИНОВНА
Қостанай облысы
Новоильинов с.
КГУ «Новоильиновская СШ»
Физика
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Тұрақты электр тогы
Тақырып:

Тізбек бөлігі үшін Ом заңы

20.12.2019
186
PDF жүктеу WORD жүктеу
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) 8.4 .2.6 Тізбек бөлігі үшін ом занын есептер шығаруда қолдану 
Сабақ мақсаты <p>Барлық оқушылар істей алады:– Тізбек бөлігі үшін Ом заңын және өлшем бірліктерін анықтайды, есептер шығарады. </p><p> Көптеген оқушылар істей алады:Электр тізбегін құрастырады, тәуелділік графиктерін пайдаланып есептер шығарады</p><p> Кейбір оқушылар істей алады:Электр тогының әртүрлі ортадағы маңыздылығын анықтайды&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар <p>Пәндік сипаттағы лексика мен терминдер: Ток күші, кернеу, кедергі.</p><p>Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер: Тізбек бөлігіндегі ток күші –осы бөліктің ұштарындағы кернеуге тура пропорционал және өткізгіштің кедергісіне кері пропорционал.&nbsp; &nbsp;</p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

((5 мин))

<p>Топқа бөлу «Мозайка» әдісі</p><p> Амперметрдің, вольтмердің, рестат суреттерін қиындыларын оқушыларға ұсыну. - Әр топ жиналған құралға сипаттама беріндер </p><p> Қалыптастырушы бағалау (әрі қарай -ҚБ): «От шашу» әдісі </p><p> Тақырыпты ашу: ауызша кері байланыс 1. Суреттер қиындысынан нені суреттерін көрдіңіздер? </p><p> 2. Осы суреттерді топтастырсақ бүгін тақырып қандай болады деп ойлайсыздар? </p><p> 3. Тақырып бойынша нені білесіздер және не білгілеріңіз келеді? </p><p> Мақсатты нақтылау «ББҮ» кестесі Білемін Білгім келеді Үйрендім Оқу мақсаты анықталды.&nbsp; &nbsp;</p> \сурет қиындысы кесте&nbsp; &nbsp;

Сабақтың ортасы

(11мин 5 мин 7 мин 9 мин)

<p>Сабақтың мазмұнын ашу – Оқулықпен жұмыс«топтық тапсырма) бет 123-126 </p><p> «ИНСЕРТ» әдісі Оқуға, түртіп алу – 6 мин </p><p> Өзара түсіндіру – 5 мин </p><p> Қалыптастырушы бағалау: «Келісемін», келіспеймін»әдісі </p><p> «Тәжірибелік тапсырма» 1.Тапсырма әр түрлі өткізгіштер жалғанған тізбек, осы тәжірибе арқылы Ом заның және өлшем бірлігін анықтау.</p><p> Қалыптастырушы бағалау: ауызша кері байланыс -Ең бастысы сіз не білдіңіз?</p><p> -Есіңізде не қалды? </p><p> -Қандай сұрақ түсініксіз болды. ? </p><p> Есептер шығару </p><p> 1-топҰштарына 12в кернеу берілген, кедергісі 600ом ресостатын ток күшін анықтаңдар? 2- топТок күшінің кернеуге тәуелділік графигі бойынша өткізгіштін ұштарындағы кернеудің мәнің анықтаңдар </p><p> 3- топ Өткізгіштен 0,40 А ток өткенде өткізгіштің ұштарындағы кернеу 8 В болды. Өткізгіштің кедергісі неге тең Қалыптастырушы бағалау: бағалау критерийлері мен дескрипторлар арқылы мұғалімнің кері байланысы </p><p> Шығармашылық тапсырма .</p><p>«Жарнама» әдісі Хабарлама дайындау 1-топ «Адам ағзасына тоқтың әсері» </p><p> 2 топ «Электрлік балықтар» </p><p> 3 топ « Найзағылар туралы» </p><p> Қалыптастырушы бағалау: «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы критерийлер мен дескрипторларға сүйеніп кері байланыс өзара бағалау жүреді&nbsp;&nbsp;</p> <p>Карточка, таныстырылым, график </p><p> АКТ постер маркер&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>

Сабақтың аяғы

<p>Рефлексия </p><p>«ББҮ» кестес</p><p>і Білемін Білгім келеді Үйрендім</p><p> Үй жұмысына тапсырма&nbsp;&nbsp;</p>

Пікірлер(0)