Жомарттық пен кеңпейілділік

Бакеева Турсынгуль Дошниязовна
Бакеева Турсынгуль Дошниязовна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Өзін-өзі тану
Сынып:
3- сынып
Бөлім:
Адам болам десеңіз
Тақырып:

Жомарттық пен кеңпейілділік

18.02.2020
86
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Білімділік: оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділік ұғымдарын мейірімділік қасиеті арқылы түсіндіру; Дамытушылық: оқушыларды айналасындағы адамдарға қайырымды іс жасауға баулу; Тәрбиелік:оқушыларды жомарт , кеңпейіл болуға тәрбиелеу.  
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділіктің адам өміріндегі алатын орнын түсіндіру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.
Тілдік мақсаттар: Адамдармен сыпайы сөйлесу , өз ойын ашық , батыл айтуға тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже: оқушылардың бойындағы дұрыс әрекет құндылығының жарыққа шығуына ықпал ету
Бағалау критерийлері: оқушылардың құндылық бойынша пікірлері бағаланады
Құндылықтарды дарыту: Дұрыс әрекет құндылығын жарыққа шығару
АКТ-ны қолдану дағдылары: Жағымды көңіл-күй орнату , топпен ән айту бөлімдерінде компъютер қолданылады
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі , әдебиеттік оқу , музыка , бейнелеу
Бастапқы білім: жомарттық , кеңпейілділік ұғымдары туралы түсініктері бар

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңi: Сәлемдесу.5Т қадағалау.Жағымды күйге келу.

Сабақтың ортасы

<p>Үй тапсырмасын тексеру:Е.Өтетілеуұлының «Жомарт» әңгімесін мазмұндау және талдау: -Нұрланның кеңпейілділігін қандай іс-әрекетінен білуге болады? -кеңпейілді болудың мәні неде? -жомарт адамды қандай қасиеттерінен тануға болады? -өзіңнің жомарттық көрсеткен кезің болды ма? -қандай қайырымды іс жасадыңдар? -қандай жағдайда кеңпейілділік таныттың?Дәйексөз «Адамның қадірлісі-жомарт кісі» Ж.Баласағұни 2-рет ер балаларға , 2- рет қыз балаларға айтқызу , бірге қайталау.Дәптерге жазу.&nbsp;</p><p> Әңгімелеу Қарны аш балаларды тамақтандарған адам туралы әңгілеу және талдау:- тамақтанып отырған адам кімдерді көрді? -ол не істеді? -бұл адамның қандай қасиеттерін байқадыңдар? -өздерің осындай жағдайды кездестірдіңдер ме?Не істедіңдер? -сен қандай жомарттық таныттың? -біреудің қайырымды ісі туралы баяндап бере аласың ба?&nbsp; </p><p>Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс.Тапсырма:жүректің суретін салып , жомарт адамға тән қасиеттерді жазу.</p><p>Топпен ән айту Біз өмірдің гүліміз әнін бірге орындау.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма: №23 сабаққа 107 беттегі Қ.Толыбаевтың «Менің Отаным» әңгімесін оқып және мазмұндап келу.

Рефлексия

Соңғы тыныштық сәтi:Аяқ-қолымызды айқастырмай , түзеліп отырып , бүгінгі сабақта айтылған жақсы сөздер мен істерді жүрегімізге сақтап алайық.Әрқашан жомарт , кеңпейілді болайық.Сабақ аяқталды! Сау болыңыздар!

Пікірлер(0)