Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру

Сайранова Ақмарал Сайранқызы
Сайранова Ақмарал Сайранқызы
Ақтөбе
Шұбаршы
Шубаршийская средняя школа
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Компьютерлік графика
Тақырып:

Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру

14.02.2020
12
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 6.2.2.3 Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау
Сабақтың мақсаты: ü Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстыру ü Растрлық бейненің көлемін анықтауды үйрену
Тілдік мақсаттар: Диалог/хат жазу үшін бірқатар пайдалы тіркестер: … - графикалық бейнелерді көруге және өзгертуге, құруға арналған программа. Растрлық бейне … көмегімен сақталады Пиксель- бұл … Растрлық бейнелердің сапасы … байланысты Векторлық бейнелер … құрылады Файлдар форматы …
Күтілетін нәтиже: Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау.
Бағалау критерийлері: ü Растрлық және веторлық графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырады ü Растрлық бейненің көлемін анықтайды
Құндылықтарды дарыту: 1.Ынтымақтастық: Топтық жұмыс кезінде өзара қарым-қатынастарды дамыту, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және сындарлы көзқарасты дамыту, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау мүмкіндігін қамтиды. 2.Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтау.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Тиісті ақпаратты табу үшін интернетті және браузерді пайдалану
Пәнаралық байланыс: ағылшын тілі
Бастапқы білім: Негізгі терминдер: сурет, компьютерлік графика, векторлық бейнелер, растрлық суреттер.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Топты сабаққа дайындау. Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім өткен тақырып бойынша тексеруге тапсырмалар таратады. Оқушылар өз еркілерімен тапсырмаларды орындайды. Оқушыларды жұмыстарын сағат тілімен келесі оқушыға Презентация. Слайд 1-3 тексеруге беруді және басқат түсті қалам алуды сұраңыз. Сыныппен бірге тапсырманы тексеріңіз. Әр оқушы дәптеріне қатемен жұмыс ретінде түсініктеме жазады.

Сабақтың ортасы

Мұғалім түсіндіреді қалай графиканы өлшейді. Сұрақтар оқушыларға: Бұл не? (сурет бойынша) Пиксель деген не? Мұғалім пиксель көлемін есеп мысалдарын келтіреді. Мұғалім растрлық бейнелерді қалай санау керек екенін көрсетеді. Оқушылардан кестені толтыруды сұраңыз. Оқушылар тапсырмаларды орындайды(жұпта 1-2, 3-4 жеке) Жауаптары: 48000 80бит 9 мегабайт 4

Сабақтың соңы

Рефлексия Оқушылар бағалаулары керек: 0-жоқ, 1 – иә. • Сендерге сабақта қызық болды ма? • Сабақ барысында жаңа нәрселер білдіңдер ма? • Материалды зерттеу қол жетімді болды ма? • Оны түсіне алдыңдар ма? • Келесі сабақтарда практика барысында қолдануға дайынсыңдар ма?

Рефлексия

Рефлексия

Пікірлер(0)