Жануарлардың қандай түрлері болады?

Дынбаева Салтанат Ивановна
Дынбаева Салтанат Ивановна
Ақтөбе облысы
Темір қаласы
С.Бəйішев атындағы ОМ
Жаратылыстану
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Жануарлар
Тақырып:

Жануарлардың қандай түрлері болады?

13.02.2020
49
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>&nbsp;Барлық оқушылар:жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алу; </p><p> Оқушылардың басым бөлігі:қоршаған әлемнің құбылыстарын, үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсіндіру. </p><p> Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p>1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату; </p><p> 1.2.2.3 жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделуін дайындығын түсіндіру&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: 3 тілде жануарлар атауларын айту
Күтілетін нәтиже: <p>&nbsp; Оқушылар: үй және жабайы жануарлардың кейбір түрлері­ мен танысады; жабайы жануарлардың үй жануарларынан қан­ дай ерекшелігі бар екенін түсінеді; </p><p> үй жануарларының тұратын жерінен сиырқора­ мен, атқорамен, түйеқорамен, қойқорамен, ит­ тің үйшігімен танысады; </p><p> жануарларды қалай күту керектігін білетін болады; бақылау нәтижелерін жазуға дағдыланады&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: әр тапсырмаға деңгейіне сай бағаланады
Құндылықтарды дарыту: жануарларды&nbsp; қорғау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p>&nbsp;Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.</p><p>Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.</p><p>Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,</p><p>Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.</p><p>Алға, артқа қарадық та – үш дедік.</p><p>Тағы жаңа жаттығулар істедік.</p><p>Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,</p><p>Отырайық көңілді енді марқайтып.</p><p>/Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұста</p><p><br></p><p>топқа бөлу- жануарлардың суреттері арқылы</p><p>1 топ- жабайы аңдар</p><p>2 топ үй жануарлары</p><p><br></p><p>Сендер бұл жануарды білесіңдер ме?</p><p>Қазақстанның қандай жануарларын білесіңдер?&nbsp;&nbsp;</p><p>жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!&nbsp;&nbsp;</p> шеңбер

Сабақтың ортасы

<p>презентациямен жұмыс</p><p>әр суреттегі бейнеленген жануар жайында қысқаша мәлімет алады ой алмасады&nbsp;</p><p>Қай­ сысы біздің өлкемізде тіршілік етеді?”</p><p>қысқаша видео жазба</p><p>Әлемде жануарлардың орасан көп түрі бар. Алғашында олардың барлығы жабайы болған, бірақ адам кейбірін қолға үйретті. Адамдар үй жануарларына қамқорлық көрсетеді. Қамқорлық көрсету дегеніміз — оларды қоректендіру, емдеу, қорасын салу, олардың ұрпақтарына қамқорлық көрсету болып табылады. Үй жануарлары үшін адам малқора соғады. Сиырға арналған малқора — сиырқора деп аталады. Бұл үлкен, жылы қора, онда су құюға арналған науа, жем салатын астау болады. Жылқыға арналған малқора атқора деп аталады. Бұл — ұзын ағаш қора, екі жағынан қашаларға&nbsp;&nbsp;</p><p>Оқулықпен, дәптермен жұмыс</p> &nbsp; үй жануарлары, олардың қорасы, күтуге арналған құралдар бейнеленген үлестірмелі материалдар.&nbsp;

Сабақтың соңы

<p>зерттеу жұмысы</p><p>1 топ</p><p>әр жануарды өзінің мекендейтін жеріне қондыр</p><p>2 топ Енелері мен төлдерін қосу.</p><p>3 топҮй жануарларын ата. суретін сал</p><p>олар қандай дыбыс шығарады,&nbsp;</p>

Рефлексия

<p>бағдаршам әдісі</p><p>бес саусақ әдісі</p>

Файлдар:

Файлды ару жануар

Пікірлер(0)