"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті
Қазақ әдебиеті
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Адам жанының құпиясы
Тақырып:
"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті
12.02.2020
69
6
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p> әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау</p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды</p><p>Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып талдай алады;</p><p>Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады;</p> |
Тілдік мақсаттар: | <p>Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге</p><p>Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты</p> |
Күтілетін нәтиже: | Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
Бағалау критерийлері: | <p>-Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды</p><p>-Композициялық желі құрылымын игереді.</p> |
Құндылықтарды дарыту: | Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
Пәнаралық байланыс: | Тарих,география |
Бастапқы білім: | Ақын І.Жансүгіров туралы біледі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (4 минут) |
<p>Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру</p><p>Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы бағалау жасау.</p><p>Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау</p> | http //adebiportal kz/kz |
Сабақтың ортасы (25 минут) |
<p>Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша.</p><p>Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын алады.</p><p>А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады.</p><p>Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға</p><p>Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін дайындайды</p><p>В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген?</p><p>Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен таныстыру</p> | https //martebe.kz |
Сабақтың соңы (4 минут) |
<p>Сабақты бекіту.</p><p>Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі</p><p>Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз тапсырады.</p><p>1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б,</p><p>Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды.</p><p>Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау.</p> | Әдістер жинағы |
Рефлексия (3 минут) |
"Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды. |
Пікірлер(0)