Ойынның сценарийін әзірлеу
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Компьютерлік ойындарды жасау
Тақырып:
Ойынның сценарийін әзірлеу
12.02.2020
87
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 6.3.2.2 - блок-схема түріндегі қадамды ұсыну |
Сабақтың мақсаты: | Балдарды санау үшін блок-схема құру |
Тілдік мақсаттар: | Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қоса алғанда, тілдік мақсаттарды анықтаңыз. • балдарды санайтын блок-схемаларды сипаттайды Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: • Баллдарды есептеу үшін ... қажет • Ойынның уақыты ... үшін қажет • Ойынды жеңу үшін кейіпкерге ... қажет |
Бағалау критерийлері: | Ойында жеңімпазды анықтау әдісін түсіндіреді. Балдарды санау алгоритмнің логикасын түсіндіреді. Ойында уақыт пен балдар арасындағы байланысты түсіндіреді |
Құндылықтарды дарыту: | Жұппен және топпен жұмыс істеу арқылы оқушыларды ынтымақтастыққа шақыру |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | АКТ- ны еркін қоладана білу |
Пәнаралық байланыс: | Ойын жасалып жатқан пәндер. |
Бастапқы білім: | Осы сабақ алдында оқушылар нені білді және нені білу қажет?(негізгі , фактілер, формулалар, теориялар) Қолданыстағы білімді қалай жетілдіруге болады? |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Қайталау және білім өзектілігі. Өзімнің ойыным«Блок-схема». Жеңімпазды анықтау. «Ойынның жеңімпазы ненің көмегімен анықталды?» сұрағын талқылау. Жұптық жұмыс Тұжырымдамалардың өзара байланысын анықтаңыз: • баллдар, • уақыт, • әрекеттер саны. Сұраққа жауап беріңіз: ұпайларды есептеу үшін не білуіңіз керек? Дұрыс жауаптардың саны, жалпы балл саны. Ауызша алгоритм фрагментін оқушылармен талқылау. 1. Сұрақты шығару 2. Жауапты енгізу 3. Егер жауап = дұрыс жауап болса, онда нәтиже = нәтиже + 1 | |
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс 1-ші тапсырма. Жұпппен өткен ойынға ұпайларды жинауға арналған алгоритм жасап оны блок-схема түрінді көрсетіңіз. Жеке жұмыс Өзіңіздің ойыныңыздағы алгоритміңізді ұпай жинай алатындай етіп өзгертіңіз. Блок-схемасын жасаңыз. * Дифференциациялау үшін оқушылардан ойынды үш әрекет арқылы өтетіндей етіп, блок-схема жасауын сұраңыз. Оқушылардын жұмыстарын көрсету, өзара бағалау. | |
Сабақтың соңы |
"Қар кесегі" ойны арқылы бекітіледі.Ойында жеңімпазды қалай анықтаймыз? Ойынды бірнеше әрекет арқылы аяқтау үшін не істеу керек? Ойында балдарды санау үшін қандай алгоритм (сызықтық, тармақ немесе циклдік) қолданған қолайлы? | |
Рефлексия |
"Кедергілер әлемі" рефлексиясы бойынша алынды. Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
Пікірлер(0)