Қазақстанның ішкі сулары. Қазақстанның өзендеріне жалпы сипаттама
География
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Гидросфера
Тақырып:
Қазақстанның ішкі сулары. Қазақстанның өзендеріне жалпы сипаттама
12.02.2020
26
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p><br></p><p>9.3.3.1. Қазақстанның ішкі суларын топтастырады, көрсеткіштерін талдайды, сипаттайды; өзендер мен көлдер, мұздықтармен мәңгі тоң, жер асты сулары</p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><br></p><p>Қазақстанның ішкі сулары туралы білімдерін дамыту. Қазақстанның өзендері мен өзен жүйелері. Су шығыны мен жылдық қатты ағын, өзеннің қоректенуі мен режімі ерекшеліктерімен танысу. </p> |
Тілдік мақсаттар: | <p><br></p><p>Гидросфера, өзен жүйесі, өзен торларының жиілігі, су шығыны, жылдық ағын, су режімі.</p> |
Күтілетін нәтиже: | <p><br></p><p>Оқушылар Қазақстанның ішкі сулары туралы мәтінді өз бетінше оқып, мазмұнын ұғына алады, бір-бірімен ізгілікті қарым-қатынас жасай алады; - Өзен жүйелері мен өзен алаптарын картадан көрсете алады. - Өзен жүйесінің ерекшелігі, су шығыны мен жылдық ағын, қоректену ерекшеліктерін ажыратып, талдай алады, тақырып бойынша өз ойын білдіре алады; - Басқалардың пікіріне төзімділікпен қарап, қабылдап үйренеді. </p> |
Бағалау критерийлері: | <p><br></p><p>Оқушылар Қазақстанның ішкі сулары туралы мәтінді өз бетінше оқып, мазмұнын ұғына алады, бір-бірімен ізгілікті қарым-қатынас жасай алады; - Өзен жүйелері мен өзен алаптарын картадан көрсете алады. - Өзен жүйесінің ерекшелігі, су шығыны мен жылдық ағын, қоректену ерекшеліктерін ажыратып, талдай алады, тақырып бойынша өз ойын білдіре алады; - Басқалардың пікіріне төзімділікпен қарап, қабылдап үйренеді. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Су-тіршілік көзі |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | презентация - слайд, ғаламтор |
Пәнаралық байланыс: | әдебиет, химия |
Бастапқы білім: | Су- тіршілік көзі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p><br></p><p> Ұйымдастыру, топқа бөлу, «Сандарды сөйлетейік» алдыңғы білімді еске түсіру</p> | <p><br></p><p>Интербелсенді тақта, бейнеролик.</p> |
Сабақтың ортасы |
<p><br></p><p>«Сәйкестікті анықта», ІІІ-топқа «Семантикалық карта», топтық жұмыс постер қорғау </p> | <p><br></p><p>Оқулық , Қазақстанның физикалық картасы, атлас, сызбалар, интербелсенді тақта.</p> |
Сабақтың соңы |
<p><br></p><p> І топ, «Полиглот. Жеті жұрттың тілін біл», ІІ-топқа «Сәйкестендіру тесті», ІІІ-топқа «Синквейн», ІV-топқа «Өзендердің бағытын сәйкестендір»</p> | <p><br></p><p>презентация </p> |
Рефлексия |
<p><br></p><p>«Білім ағашы» Жасыл – бүгінгі сабақтан түйгенім өте көп, маңызды болды. Сары-бүгін көп нәрсені түсіндім, маған пайдалы болды. Қызыл-бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар,оқуым керек. </p> | <p> </p><p>Сурет </p> |
Файлдар:
Файлды ару
Қазақстанның ішкі сулары. Қазақстанның өзендеріне жалпы сипаттама
Пікірлер(0)