Соғыстан кейінгі Қазақ КСР-нің әлеуметтік- экономикалық дамуы.

Доскалиева гульдаурен Кайыргалиевна
Доскалиева гульдаурен Кайыргалиевна
ақтөбе
алтыкарасу
Алтыкарасуская школа-сад
Қазақстан тарихы
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда (1946-1953 жылдар)
Тақырып:

Соғыстан кейінгі Қазақ КСР-нің әлеуметтік- экономикалық дамуы.

12.02.2020
828
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 9.4.1.1Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру; 9.4.2.1 Өндірістің ахуалын анықтап, қорытынды жасау   
Сабақтың мақсаты: Бaрлық оқушылaр: Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылық пен өндірістің ахуалына талдау жасайды 
Тілдік мақсаттар: Негізгі сөздер мен тіркестер: демобилизация,ғылыми- техникалық прогресс, - түсті металлургия, қара металлургия.
Күтілетін нәтиже: 1.Соғыстан кейінгі Қазақ КСР-нің ауыл шаруашылығындағы орын алған өзгерістерге талдау жасайды. 2. Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақ КСР-нің өндіріс ахуалын анықтап, қорытынды жасайды   
Бағалау критерийлері: Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақ КСР-нің өндіріс ахуалын анықтап, қорытынды жасайды 
Құндылықтарды дарыту: Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу
АКТ-ны қолдану дағдылары: <p>слайд</p><p><br></p>
Пәнаралық байланыс: География
Бастапқы білім: XX ғасырдың 20 жылдарындағы Жаңа экономикалық саясаты және Қазақстандағы ауыл шаруашылығын күштеп ұжымдастыру туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдaстыру: «Бүгінгі күнге сәттілік тілеу» тренингі 3 мин Оқушылар ішкі, сыртқы шеңбер бойынша бір біріне бүгінгі күнге сәттілік тілектерін айтады. Оқушылар тілектерін айтып болғаннан кейін тұрған жерлерінде берілген қала атаулары бойынша санап топқа бөлінеді. 1.1 топ- Қостанай 2.2 топ - Теміртау 3.3 топ- Шымкент 4.4 топ- Өскемен 1-тапсырма : Ой қозғау. «Артығын тап» әдісі. Суретке назар аударып, артығын тап&nbsp; &nbsp;

Сабақтың ортасы

3 тапсырма: SWOT талдауы. Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақ КСР-нің өндіріс ахуалына қорытынды жаса Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақ КСР-нің өндіріс ахуалының басым, әлсіз, жақтары, мүмкіндіктері мен қаупін анықтап, қорытынды жасайды.&nbsp;&nbsp;

Сабақтың соңы

Бекіту.ПТМС-әдісі. Бүгінгі сабақ бойынша өз ойыңды білдіріп, дәлелде. «Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақ КСР –і экономиканы тиімді басқаруда түбірлі өзгерістердің қажеттігі неден көрінді?» деген мәселені ПТМС әдісі арқылы дәлелде. Позиция( мен солай ойлаймын....... ) Түсіндіру(....... себебі, ) Мысал( мен мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын) Салдар (айтылған мәселе бойынша мынадай қорытынды жасаймын&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

Оқушылар бүгінгі сабақ қаншалықты қиын болғандығы арқылы өзінің жетістігін өзі бағлайды

Файлдар:

Файлды ару сабақ жоспары

Пікірлер(0)