Халық ұғымындағы мал иесі

САДУОВ КАЛИЖАН КОШКИНБАЕВИЧ
САДУОВ КАЛИЖАН КОШКИНБАЕВИЧ
Ақтөбе облысы
Қалмақтықырған
Кенестуская ОШ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
Тақырып:

Халық ұғымындағы мал иесі

11.02.2020
48
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 51.3.1. тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 5.3.6.1. мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 5.2.3.1. хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажырату.<br>
Сабақтың мақсаты: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпаратты табады, мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып анықтайды. Хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажыратып, түзету және редакциялау жұмыстарын жасайды.
Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: орфография, синоним, антоним, тура мағыналы сөз, омоним Талқылауға арналған сұрақтар:Жануарлар әлемі жайында не білесің бе? Ишара: мұғалімнің мимика әрекеттері Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:&nbsp; менің ойымша, бұл игі бастама, болашақтың сұранысы.
Күтілетін нәтиже: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпаратты табады, мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып анықтайды, хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажыратады.
Бағалау критерийлері: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып анықтайды.
Құндылықтарды дарыту: «Мәңгілік ел!» идеясының ұлттық құндылықтары аясында оқушы бойына мәдениеттілікті, ізгілікті қалыптастыру.&nbsp;&nbsp; Индустрияландыру&nbsp; мен&nbsp; иновацияларға&nbsp; негізделген&nbsp; экономикалық&nbsp; өсу. <br>
АКТ-ны қолдану дағдылары: -АКТ мүмкіншіліктерін пайдалану (Экранпроектор)
Пәнаралық байланыс: Музыка, қазақ тілі. <br>
Бастапқы білім: Үйсіз жануарларды бірге қорғайық

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(Басталуы 5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі&nbsp; 2 минут.Топтарға бөлу.Тірек сөздер&nbsp; бойынша топқа&nbsp; бөліну.Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш,шаттық&nbsp; деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.Психологиялық ахуал қалыптастыру:&nbsp; 3 минут «Сурете байланысты тілек» тренинг .Ооқушыларды шеңберге шақыру,амандасу. Стикерлерге салынған әртүрлі суреттерді ұсыну. Суретті не үшін таңдағанын білу. Оқушылар таңдаған&nbsp; суретке байланысты тілектер айтады. <br> http://bilimland.kz/kk

Сабақтың ортасы

(Ортасы 20 минут)

Білу және түсіну 10 минут Топтарға тапсырма: (Мәтін бөліктерін тарату) Жалбызтікен(проскурняк) – құлқайыр тұқымдасына жататын, цилиндр пішінді шөп. 150 сантиметрге дейін бойлап өсетін ұзын сабақты көпжылдық өсімдік. Дәрілік жалбызтікен маусым, қыркүйек айларында гүлдейді. Гүлдері қысқа сағақты. Әрбір жапырақтың қолтығында топтасып орналасқан түйнекше дәні бар. Жалпы саны 15-20 жемістен құралған. Жалбызтікеннің тамыры да дәрілік шикізат. Оның құрамында 37 пайызға шамалас крахмал, 10, 2 пайызға дейінгі қант, сондай-ақ пектин, май, түрлі дәрумендер топтамасы бар. Жалбызтікеннің тамырының біршама бөлігі сілекейлі-шырышты заттан құралатындықтан, түрлі ісік, қабыну ауруларына ем. Қолдану 8 минут&nbsp; «Интервью» әдісі Жалпыға арналған тапсырма:Жалбыздың емдік қасиеті қандай?&nbsp; <br> http://bilimland.kz/kk

Сабақтың соңы

(Аяқталуы 13 минут)

Талдау 10 минут Постер жасау .«Екі жақты күнделік» стратегиясы Жаңа сабаққа дейін білгенім&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сабақтан кейін алған білімім&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; Рефлексия 3 минут.Рефлексиялық эссе.Оқушылар мына сұрақтарға жауап бере отырып, сабақта туындаған&nbsp; ойларын тізбектейді:Алдымен біз былай деп ойладық.....Одан кейін біз мына проблемаға тап болдық............. Проблеманы шешу үшін......жасадық.Бұдан біз..................көрдік.Демек, бұл мынаны білдіреді.................Сонымен біз.................деген шешімге келдік. <br> http://bilimland.kz/kk

Рефлексия

(2 минут)

Оқушы тыңдалым материалын АКТ мүмкіндіктерін пайдаланып көреді.Оқушы қоршаған ортаның бір бөлігі екенін сезіне отыра, оған деген өз жауапкершілігін сезінеді. <br> http://bilimland.kz/kk

Пікірлер(0)