Жомарттық пен кеңпейілділік

Бакеева Турсынгуль Дошниязовна
Бакеева Турсынгуль Дошниязовна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Өзін-өзі тану
Сынып:
3- сынып
Бөлім:
Адам болам десеңіз
Тақырып:

Жомарттық пен кеңпейілділік

11.02.2020
57
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): Білімділік: оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділік ұғымдарын қамқорлық қасиеті арқылы түсіндіру; Дамытушылық: оқушылардың айналасындағы адамдарға қайырымды іс жасау қасиетін дамыту; Тәрбиелік:оқушыларды қайырымдылыққа , қамқорлыққа , жанашырлыққа тәрбиелеу.  
Сабақтың мақсаты: оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділіктің адам өміріндегі маңызын түсіндіру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. 
Тілдік мақсаттар: адамдармен үйлесімді қарым-қатынас жасауға , жағымды сөйлеуге үйрету
Күтілетін нәтиже: айналасындағы адамдарға кеңпейілділік танытып , жомарттық көрсетеді
Бағалау критерийлері: адамдарға деген жанашырлығы , қайырымдылығы , қамқорлығы артады
Құндылықтарды дарыту: жанашырлық , қайырымдылық , қамқорлық қасиеттерін дамыту арқылы сүйіспеншілік құндылығын жарыққа шығару
АКТ-ны қолдану дағдылары: Жағымды күйге келу кезінде "Путь сердца" релаксациясы және "Біз өмірдің гүліміз" әнінің музыкасы компъютер арқылы қосылады.
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі , әдебиеттік оқу , музыка
Бастапқы білім: адамдармен жағымды қарым-қатынас дағдылары

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңi: Сәлемдесу.5Т қадағалау.Жағымды күйге келу.  "Путь сердца" релаксациясы

Сабақтың ортасы

<p>Үй тапсырмасын тексеру:Ы.Алтынсариннің «Жомарт» әңгімесін талдау:-Атымтай жомарттықты қалайша түсіндірді? -жомарт адамдардан қандай үлгі алуға болады? -жомарт адам болу үшін қандай іс-әрекеттер жасау керек деп ойлайсыңдар? -сеніңше жомарттықты тағы қалай көрсетуге болады? -өзіңнің қамқорлық көрсеткен кезің болды ма? -қандай қайырымды іс жасадыңдар? -қандай жағдайда жанашырлық таныттың?&nbsp; Дәйексөз «Адамның қадірлісі-жомарт кісі» Ж.Баласағұни 2-рет ер балаларға , 2- рет қыз балаларға айтқызу , бірге қайталау.Дәптерге жазу.&nbsp; </p><p>Әңгімелеу М.Сүндетов «Қайырымдылық» -Мұқтар қайдан келе жатыр еді? -жолда ол не көрді? -Мұқтардың қандай қасеттерін байқадыңдар? -өздерің осындай жағдайды кездестірдіңдер ме?Не істедіңдер? -сен қандай жанашырлық таныттың? -біреудің қайырымды ісі туралы баяндап бере аласың ба?&nbsp;&nbsp;</p><p>Шығармашылық жұмыс: оқулықтағы 2-тапсырманы орындау.</p><p>Топпен ән айту: Ә.Дүйсенбиев пен Б.Ғизатовтың Біз өмірдің гүліміз әнін бәрге орындау.</p><p><br></p><p><br></p> Өзін-өзі тану оқулығы 99 бет

Сабақтың соңы

<p>№22 сабаққа Е.Өтетілеуұлының «Жомарт» әңгімесін оқып және мазмұндап келу</p><p><br></p> Өзін-өзі тану оқулығы 101-102 бб

Рефлексия

Соңғы тыныштық сәтi:Аяқ-қолымызды айқастырмай , түзеліп отырып , бүгінгі сабақта айтылған жақсы сөздер мен істерді жүрегімізге сақтап алайық.Сабақ аяқталды! Сау болыңыздар! .

Пікірлер(0)