П дыбысы мен әрпі.

Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
№3 Шұбарқұдық орта мектебі
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Саяхат
Тақырып:

П дыбысы мен әрпі.

10.02.2020
60
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p><u><b> 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту</b></u></p><p><u><b> 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту </b></u></p><p><u><b>1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту <br></b></u></p>
Сабақтың мақсаты: <p><u><i><b>Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді. Көптеген оқушылар: </b></i></u></p><p><u><i><b>Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.</b></i></u></p><p><u><i><b> Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.Дыбыстық талдау жасай алады. <br></b></i></u></p>
Тілдік мақсаттар: оқу <br>
Күтілетін нәтиже: <p><b><i>Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.</i></b></p><p><b><i>&nbsp; Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады </i></b><br></p>
Бағалау критерийлері: <p><i><u><b> Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.&nbsp; </b></u></i></p><p><i><u><b>Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. <br></b></u></i></p>
Құндылықтарды дарыту: <u><i>Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу</i></u>
АКТ-ны қолдану дағдылары: <span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"><i><u>Интер белсенді тақта , таныстырылым</u></i></span>
Пәнаралық байланыс: <i>Өнер, ана тілі сабағы</i>
Бастапқы білім: <p>&nbsp;Психологиялық дайындық Үлкенге де сіз,</p><p> Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге,</p><p> Бас иеміз біз! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш <br></p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p><u>Топқа бөлу Геометриялық фигураларды пайдаланып топтарға бөлу </u></p><p><u>&nbsp;Қызығушылықты ояту</u></p><p><u> Жұмбақ Қорықпайды күшті аңнан Қорқады тек тышқаннан (Піл) <br></u></p>

Сабақтың ортасы

<p><i>: Оқулықпен жұмыс Қарамен жазылған сөздерді буындап оқу Апа,апан,пана,сап,қап,тап,арпа,атпа,теппе,ақпан,қақпан,кептер,әріп,Әлима,әдеп Кірпі мен қоян сахналық көрініс </i></p><p><i>Оқушылар сахналық көрініс қояды «Әдемі» сөзіне мағынасы жуық сөздер тапқызу&nbsp;</i></p><p><i> Көрікті,келбетті,сулу,сымбатты,көркем </i></p><p><i>Дәптермен жұмыс «П» дыбысының үлгісін дәптерге жазады </i></p><p><i>: Сергіту сәті&nbsp; Тербеледі ағаштар&nbsp; Алдымнан жел еседі Кіп-кішкентай ағаштар&nbsp; Үп-үлкен боп өседі&nbsp; 6-әрекет: Топпен жұмыс Топқа бөліп тапсырма беру. 1-топ «П дыбысы» бар сөздерді тап Кептер,қалам,қолғап,кітап,апа,кеме,үтік,апан,парта,ауа,ата. Дискриптор Сөздерді оқиды «П» дыбысы бар сөздерді табады</i></p><p><i> 2-топ «Апан» сөзіне дыбыстық талдау жасаңдар Дискриптор Сөзді оқиды Дыбыстық талдау жасайды 3-топ «Шашылған әріптер» ойыны Оқушыларға кеспе әріптер беріледі,сол әріптерден сөздер құрастыру Дискриптор Әріптерді таниды Әріптерден сөздер құрайды </i></p><p><i>4-топ «Пана» сөзіне дыбыстық талдау жаса Дискриптор Сөзді оқиды Дыбыстық талдау жасайды</i></p><p><i> 5-топ Өлеңнен «П» дыбысы бар сөздерді белгіле Пайдалы деп пияз жеп Парлады жас көзімнен Піссінші біраз деп Пысылдадым төзіммен</i></p><p><i> Дискриптор Өлеңді оқиды «П» дыбысы бар сөздерді табады </i></p><p><i>Жұптық жұмыс: «Жоғалған әріптер» ойыны .</i></p><p><i>Оқушылар түсіп қалған әріптерді жұпта табады Ке...тер,а...ан,....ана, қақ....ан,...арта,а...а <br></i></p>

Сабақтың соңы

<p>&nbsp;Рефлексия «Тілек ағашы» оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге смайлик арқылы суретін салып жабыстырады </p><p><br></p><p><br></p>

Рефлексия

Оқушылардың деңгейін тексеру<br>

Пікірлер(0)