көмектес септік
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Табиғи құбылыстар
Тақырып:
көмектес септік
03.02.2020
64
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Зат есімдерді септеу ,тәуелденген сөздердің септелуін білу . Сөйлемнен көмектес септік жалғаулы сөздерді табады.Өз пікірлерін дәлелдей алады .Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады .<br> |
Тілдік мақсаттар: | Өз пікірін дәлелдеп айтып бере алады .<br> |
Күтілетін нәтиже: | Берілген тақырыптар бойынша өз пікірлерін дәлелдеп, ой қорыту жасайды .<br> |
Бағалау критерийлері: | Көмектес септігінің сұрақтарын ажыратады , жалғауларын біледі .<br> |
Құндылықтарды дарыту: | Оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу .<br> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Компьютерді қолдану .<br> |
Пәнаралық байланыс: | жаратылыстану <br> |
Бастапқы білім: | Шығыс септігі <br> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p>Бір -біріне сәттілік тілеу . </p><p>Мақал-мәтелді жалғастыру .Туған жердің күні де ыстық ........</p><p>Бірлігі жоқ ел тозар ................</p><p>Туғакн жердей жер боллмас .............................<br></p> | |
Сабақтың ортасы (30 минут) |
<p>Жұмбақты оқып ,шешуін табу .Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою арқылы олардың қай септікте тұрғанын анықтау .</p><p>Жаңа ақпарат </p><p>Көмектес септіктегі зат есімдерге кіммен ? немен ? кімдермен ? нелермен ? деген сұрақтарға жауап береді .Көмектес септігі атау септіктегі сөзге мен, бен ,пен жалғаулары жалғану арқылы жаспалады .</p><p>69-жаттығу .Сөйлем мүшесіне талдау.</p><p>70-жаттығу .Жұппен жұмыс .Кесте бойынша ой қорыту.</p><p>71 -жаттығу Сөйлем құрап жазу .Берілген сөздерді көмектес септігіне қойып сөйлемдер құрап жазу .Көмектес септігіндегі сөздердің қай сөзбен байланысып тұрғандарын айтады .</p><p>71 -жаттығу Мақалдарды оқып ,көмектес септігіндегі сөздерді жазу <br></p> | |
Сабақтың соңы (3 минут) |
<p>Бағалау шартты белгілеріне сәйкес өзін-өзі бағалау .</p><p>Өз жұмысыңды бағала тапсырмасын орындату <br></p> | |
Рефлексия (2 минут) |
Өз көзқарастарын білдіріп, сабаққа рефлексия жасау .Тақырыптың ашылуы, тірек сөздерді орынды қолдана алуына талдау жасайды .<br> |
Пікірлер(0)