Өнердегі заманауи техникамен ғылыми жетістіктер. Табиғаттағы микро суреттер

ИХСАНОВА СВЕТЛАНА ТАЛГАТОВНА
ИХСАНОВА СВЕТЛАНА ТАЛГАТОВНА
Ақтөбе облысы
Еңбек с.
КГУ «Енбекская основная СШ»
Көркем еңбек
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Визуалды өнер
Тақырып:

Өнердегі заманауи техникамен ғылыми жетістіктер. Табиғаттағы микро суреттер

01.02.2020
61
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 7.1.1.1.Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (Композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру. 7.2.1.1. Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әр түрлі техника таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау.  
Сабақтың мақсаты: -Қоршаған ортадағы элементтерді визуалды сипаттарын өзінше түсінеді. Шығармашылық идеяларын, өнер құралдарын, тәсілдерін таңдап әр түрлі техникалар түрін анықтайды. -Сандық бейнелеу, сандық микроскоп арқылы жасаған суреттермен зерттеу жұмыстарын жүргізеді, түсінеді. -Микро суреттерге қандай сурет түрлері жататынын түсінеді, анықтайды.   
Тілдік мақсаттар: <p>Микро әлем Микромир Microworld </p><p> Композиция Композиция Composition </p><p> Диолог және сөз тіркестері: -Микроскоппен қарау арқылы мен ....байқадым. -Мен.... көмегімен сызық орындауға тырыстым. -Суретін салу барысында.... материалдар мен.... техникаларын қолдандым. -Бұл инсталляция.... обзарын трансформациялау арқылы алдым.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: 1. Топ басшыларының бағалауы арқылы. 2. «От шашу » әдісі арқылы қолдау көрсету 3. Критерийалды бағалау: «Жұлдызшамен бағалау» 4. оқушылардың жасаған жұмыстарын салыстыра отырып бағалау. 5. Дескриптор арқылы бағалау 6. Қалыптастырушы бағалау 7. Кері байланыс беру 8. Өзара бағалау өзін-өзі бағалау.&nbsp;&nbsp;
Бағалау критерийлері: <p>- Шығармашылық жұмыс түрлерін анықтайды. </p><p> -микроскоп арқылы суреттерді зерттейді. </p><p> -Авторлық суреттерді қолданылуын анықтайды&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: «Мәңгілік ел»бағдарламасы бойынша дарыту арқылыоқушылардың еңбекке деген шеберлігін дамыту. Өмірмен байланыстыра білуге үйрету.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Слайдтар мен суреттер көрсету
Пәнаралық байланыс: Биология - микро әлемді зерттеу Бейнелеу -суреттерді салу&nbsp; &nbsp;
Бастапқы білім: Бейнелеу өнеріндегі заманауи бағыттар

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(8 минут)

<p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);">Психологиялық ақуал </span>: «Көңіл күйді басқару» әдісіменоқушылардың көңіл күйлерін білу. (Сол көңіл күйлерімен сабақты бастаймыз) Смайлкты бір-біріне ұсыну. </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Топқа бөлу: </span>Суреттер тарату </p><p> 1. Микро әлем&nbsp; 2. Композиция </p><p> Тақырыпты ашу мақсатында тақырыпқа байланысты слайд көрсету. </p><p> - Слайдтан не түсінгенін сұрақтарға қысқаша жауап беру Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға арналған сұрақтар: </p><p> 1. Қандай өнер туындылары сіздерге түсінікті болды? </p><p> 2. Қандай жұмыстар сіздерді қызықтырды? </p><p> 3. Қандай жұмыстар сіздерде түрлі көңіл-күй тудырды? </p><p> 4. Заманауи өнерде олар бір-бірінен қалай ажыратылады? </p><p> Сұрақтарға жауап берген оқушыларға «от шашу» әдісі арқылы қолдау көрсету.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(25 минут)

<p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);">1 тапсырма </span>«Дәптермен жұмыс» </p><p> үлкейткіш шыны арқылы жәндіктердің суретін дәптерге салу. </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Дескриптор:</span></p><p> - Оқушылар үлкейткіш шыны арқылы жәндіктерді қарайды</p><p> -Жәндіктерді бір-бірімен салыстырады </p><p> -Нобайын дәптерлеріне суретін салады.</p><p> -Жұмыстарын түрлі–түсті етіп бояйды. </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);">критерийалды бағалау</span>:</p><p>«Жұлдызшамен бағалау» 1 ден 3 ке дейінгі жұлдызшаларды қою арқылы әр топ басшысы топ мүшелерін бағалау </p><p> Топ мүшелерінің аты-жөні </p><p>Топ мүшелерінің тапсырмаға толықтай қатысуы </p><p>Суреттің салу ережесі </p><p>Түстердің үйлесімі </p><p> Барлығы 1 2 3 4 </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Сергіту сәт</span>і<span style="background-color: rgb(255, 255, 0);">:</span> «Миға шабуыл» әдісі (Сөздер арқылы шапшаңдықпен сөйлем құрау)</p><p> 1. Еңбек 2. Кітапша 3. Достық 4. Мәңгілік 5. Сенім </p><p><br></p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> 2- тапсырма</span> Мәтінмен жұмыс . </p><p> Берілген шығармадан қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын анықтаңыз. Заманауи техникада орындалған шығармаларды салыстырыңыз. </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Салыстыру үшін сұрақтар: </span></p><p> - Бұл туындылар қандай өнер түрлеріне жатады? </p><p> - Тақырыптары қандай?</p><p> - Түстік граммалары қандай? </p><p> - Орындау техникаларының ерекшеліктері қандай? </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Дескриптор</span>:</p><p> - Қоршаған ортаның визуалдық элементтерін анықтайды. </p><p> - Шығармаларды салыстырып, анықтайды. </p><p><br></p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> 3 тапсырма</span> шығармашылық жұмыс, (қабілетті оқушыларға) Жәндіктерді дәндерден құрастыру. Әр топтың жасаған жұмыстарын салыстырмалы түрде бағалау&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p>ББҮ кестесі </p><p> Білемін </p><p>Білгем келеді </p><p>Үйрендім </p><p><br></p><p> Микорскоп туралы не білетінін жазу </p><p>Сабақта не білгісі келетінін жазу </p><p>Сабақ барысындағы білімін жазу </p><p><span style="background-color: rgb(255, 255, 0);"> Кері байланыс беру:</span>&nbsp; әр оқушыларға жеке дара тоқталу.&nbsp;&nbsp;</p>

Рефлексия

(2 минут)

Жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.

Пікірлер(0)