Тазалық-денсаулық кепілі
Тазалық-денсаулық кепілі
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 1.1.4.1 жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
| Сабақтың мақсаты: | • Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығы жайлы өз ойын білдіреді. |
| Тілдік мақсаттар: | • Жеке бас гигиена ережелерін құрастырады. Жеке бас гигиенасы ережелерін үйрену және оның денсаулықты нығайтудағы маңызын біледі. |
| Күтілетін нәтиже: | жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді |
| Бағалау критерийлері: | 1. Жеке бас гигиенасының құралдарын атайды. 2.Жеке бас гигиенасына қатысты тәртіп ережелерін анықтайды. |
| Құндылықтарды дарыту: | Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу. Жеке бас гигиенасын сақтау, салауатты өмір салтын ұстану құндылықтарын дарыту. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | |
| Пәнаралық байланыс: | Жаратылыстану (адамның дене мүшелері туралы түсініктерін толықтырады), дене шынықтыру (сергіту сәтін жасағанда дене шынықтыру қимылдарын көрсетеді) |
| Бастапқы білім: | Дене мүшелері туралы біледі. Денсаулық пен тазалық сақтаудың қажеттілігі мен пайдасын біледі. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал. «Жылы лебіз бен тілек». Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Топқа біріктіру «Қажетті заттар» әдісі 1-топ : «Сабын» тобы 2-топ: «Тіс щеткасы» тобы 3- топ: «Тарақ» тобы Қызығушылықты ояту: «Дұрыс құрастыр!». Сурет қиындыларынан дене мүшелерін құрастыру. -Екі көзіміз не үшін керек? Жақсыларды көру үшін Екі құлағымыз не үшін керек? Ақыл –кеңес тыңдау үшін! Екі аяғымыз не үшін керек? Екі қолың не үшін керек? Қызығушылықты ояту: Ассоциация әдісі: |
|
|
Сабақтың ортасы (27 минут) |
«Құпия зат» әдісі. Әр топтан бір оқушы қапшықтағы затты сипаттайды. АКТ мүмкіндіктерін пайдалану арқылы суреттер көрсетіледі. Ұ. 1-тапсырма. «Суретпен сөйлес!» (Екі суреттегі айырмашылықты тауып, таза ауада ойнаудың пайдасын, суға жуынуды , тазалықты сақтауды талқылайды). ҰЖ 2-тапсырма. Оқулықтағы мәтінді оқыңдар («Сен білесің бе?» 83-бет). Сабынды майлы жіліктерді әбден қайнатып, оған ала бұтаның өртеп алынған күлін қосып былғау арқылы жасаған. – Бұл құралдар не үшін қажет? -Тазалықты не үшін сақтаймыз? |
|
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Сәйкестердіру» әдісі. Суретке мұқият қара. Баланың жеке бас гигиена сақтауға қажетті құралдарын ата! Суреттерді сәйкестендір |
|
|
Рефлексия (3 минут) |
Рефлексия: «Қосу-алу-қызықты» әдісі. |
Пікірлер(0)