Д. Исабеков «Әпке» драмасы.Шығарманың композициялық құрылымы ( 5-сабақ)

ТУРСЫНБЕКОВА ЛЯЙЛА РАУШАНБЕКОВНА
ТУРСЫНБЕКОВА ЛЯЙЛА РАУШАНБЕКОВНА
Нұр-Сұлтан
Нұр-Сұлтан
Средняя школа №42
Қазақ әдебиеті
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Махаббат және абырой
Тақырып:

Д. Исабеков «Әпке» драмасы.Шығарманың композициялық құрылымы ( 5-сабақ)

31.01.2020
676
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 8.2.2.1 А/И1 Композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау
Сабақтың мақсаты: - Шығарманың жанрын, эпилог, прологтарын анықтайды, композициясын тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдайды. 
Тілдік мақсаттар: Драма, ремарка, монолог, диалог, перифраз, ирония, сатира 
Күтілетін нәтиже: Композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдайды
Бағалау критерийлері: <p>- Мазмұны бойынша сюжеттік жоспар жасайды, эпилог, прологын анықтайды; </p><p> - Композициясына талдау жасайды&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Отбасы, бауырмалдық&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;
АКТ-ны қолдану дағдылары: https://www.youtube.com/watch?v=MlvciJ4ScJM
Пәнаралық байланыс: Сахна өнері, театр&nbsp;&nbsp;
Бастапқы білім: Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (перифраз, ирония, сатира,элипсис, гротеск) қолданысын талдау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау. Оқушылардың назарын сабаққа аударып, оқу мақсаттарынан сабақтың мақсатын шығарады. Зейінді шоғырландыру және білімді өз беттерімен алуға түрткі жасау: - Сіздің әпкеңіз бар ма? Ол кім? Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (перифраз, ирония, сатира,элипсис, гротеск) қолданысын талдау.&nbsp;</p><p>➢ Мұғалімнің түсіндіруі, толықтыруы. Драмалық шығармаларда баяндау болмайды. Оқиға, яғни тартыс желісі репликалар (кейіпкер сөзі) арқылы дамиды.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(27 минут)

<p>Дамыту тапсырмалары. Практикалық жұмыстар. №1 тапсырма. ЖСЖ. Нұсқаулық. ➢ Берілген пьесаны 0:02.05-11.48 жерге дейінгі үзіндісін көреді; ➢ Оқушылар драма үзіндісінен кейіпкерлердің іс- әрекеттерін анықтайды&nbsp;</p><p>№2 тапсырма. </p><p>Топтық жұмыс. Оқуды жетілдіретін формативті тапсырмалар. І топ: Драмалық шығарманың эпилогы мен прологын анықтайды, шығармадан мысал келтіреді; Шығарманың композициялық жоспарын құрыңыз.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(5 минут)

<p>Кері байланыс. </p><p>"Аяқталмаған сөйлем» тәсілі </p><p>«Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады. Бүгін сабақта қуантқаны..... Мен өзімді.....үшін мақтар едім. Маған ерекше ұнағаны..... Сабақтан соң маған........келді. 38 – қызықты да түсінікті 36,6 – қызықсыз, күрделі 34 – пайдасыз, құнды емес.&nbsp;</p>

Рефлексия

(3 минут)

"Көңіл-күй" термометрі

Файлдар:

Файлды ару Д. Исабеков «Әпке» драмасы.Шығарманың композициялық құрылымы

Пікірлер(0)