Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы, сызбасы

Балмұқанов Нұрболат Қобыланұлы
Балмұқанов Нұрболат Қобыланұлы
Атырау
Қоныстану
Жанашаруинская казахская средняя школа
Көркем еңбек
Сынып:
9-сынып
Бөлім:
Дизайн және технология
Тақырып:

Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы, сызбасы

30.01.2020
85
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жалпылау; 9.1.5.2 әр түрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру  
Сабақтың мақсаты: 1. Күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жинақтайды. 2. Әр түрлі графика тәсілдерін қолданады.(оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады). 3. Өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құрады.  
Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: пішіндер, дизайн, графика тәсілдері т.б.  
Күтілетін нәтиже: Білу және түсіну, қолдану. Жоғары деңгей дағдылары  
Бағалау критерийлері: - Күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды. - Әр түрлі графика тәсілдерін қолданады.. - Ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады. - Өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құрады.  
Құндылықтарды дарыту: Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет көрсетуге баулу Қоршаған ортаға деген оң көзқарасын дамыту. ( ЖАЛПЫҒА ОРТАҚ ЕҢБЕК ҚОҒАМЫ ).  
АКТ-ны қолдану дағдылары: АКТ қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіре отырып оны сақтау .
Пәнаралық байланыс: Информатика- ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады. Өзін-өзі тану- өзіндік баға беріп, өз көзқарасын білдіреді.  
Бастапқы білім: Сәулет өнерінің үздік туындылары. Заманауи сәулет өнері. Қазақстан сәулет өнері. (заманауи және тарихи) 

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Сабақ барысында: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. С. Қызығушылықты ояту «Миға шабуыл» әдісі - Бұл қай қала? - Суреттегі қандай ғимараттар ? -Бұл ғимараттар қалай салынады?(бірден салына ма,әлде жобалана ма? - Сәулет өнер туралы не білесіздер? Ендеше,бүгінігі сабағымыздың тақырыбы: Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы ,сызбасы&nbsp;&nbsp; <p><a href="http://Интербелсенді тақта арқылы суреттер" target="_blank">Интербелсенді тақта арқылы суреттер </a><br></p>

Сабақтың ортасы

(30 минут)

1-тапсырма Ж. "Менің болашақ..." (қиялға ерік беру). Оқушыларға ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдана отырып, қазіргі заманауи үлгідегі үйлердің немесе ғимараттардың нобайын / қасбетін/ сызбасын орындап, өз жұмыстарын қорғайды. Бағалау критерийі: -Ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану. - Қазіргі заманауи үлгідегі үйлер мен ғимараттардың нобайын / қасбетін/ сызасын орындау. - Оқушылар өз жұмыстарын қорғау. Дескриптор: - Ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады. - Қазіргі заманауи үлгідегі үйлердің немесе ғимараттардың нобайын / қасбетін/ сызады. - Өз жұмыстарын қорғайды. ҚБ. « Жарайсыңдар» /бірін-бірі бағалау/ 2-тапсырма. ТЖ «Сұраққа жетіп ал» әдісі. Сәулет өнеріне сипаттама беру; Сәулет өнерінің 3 қасиетін ата; Ақпарат көздерін пайдалану арқылы оқулықта берілген суреттегі сәулет ескерткіштеріне таныстырылым жасау; Бағалау критерийі: - Сәулет өнері жайлы білу; - Сәулет өнерінің қасиеттерін талдау; - Ақпарат көздерінің тиімді жолдарын пайдаланау; Дескриптор: - Оқушылар сәулет өнері туралы біледі; - Сәулет өнерінің қасиеттерін талдайды; - Ақпарат көздерін тиімді пайдаланады; ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» /Жұптар бірін-бірі бағалалайды /өзі таңдаған жұпқа/&nbsp; &nbsp;&nbsp; <p><a href="http://А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба" target="_blank"> А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба </a><br></p>

Сабақтың соңы

(3 минут)

Саралаудың әдістерін «Миға шабуыл» және «Сұраққа жетіп ал» әдістерін қолданамын. «БББ» кестесі бойынша рефлексия жасап қорытындыланады. Бұл әдіс – тәсілдер арқылы оқушылар ойын еркін жеткізе отырып, жекелей, топтасып сұрақтарға жауап береді. Тақырыптың өзектілігін айқындайды, көзқарасын білдіреді. Нәтижесінде оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; <p><a href="http://А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба" target="_blank"> А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба </a><br></p>

Рефлексия

(2 минут)

Рефлексия "БББ" кестесі Білетінім Білгенім Білгім келеді&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;

Пікірлер(0)