Денсаулығым - байлығым Мәтін : Байлық пен ақыл ( ертегі )

Утегалиева Нәзира Урыновна
Утегалиева Нәзира Урыновна
Ақтөбе
Ақтөбе
Еңбекші мектеп-балабақшасы
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Дені саудың - жаны сау
Тақырып:

Денсаулығым - байлығым Мәтін : Байлық пен ақыл ( ертегі )

30.01.2020
44
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау </p><p> 2.3.2.1- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлық оқушылар: </b></p><p> Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады; </p><p><b> Оқушылардың басым бөлігі:</b></p><p> Тақырыпты болжайды, шығарманың тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіре алады; </p><p><b> Кейбір оқушылар:</b>&nbsp; Жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, қосымша мақал-мәтелдер қосып айта алады;&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: қазақ тілі
Бағалау критерийлері: <p>1. Мәтінмен жұмыс жасайды, сұрақтар бойынша мәліметтерді іріктейді, талдайды; </p><p> 2.Өз ойларын анықтап жеткізеді</p><p>; 3.Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады; </p><p> 4.Сыни ойлау арқылы өзіндік ой-пікірлері, сөздік қорлары молаяды; </p><p> Байлық- Богатство-weaIth </p><p> Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: </p><p> Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. Талқылауға арналған сұрақтар: </p><p> Не себепті......деп ойлайсыз </p><p> 1.Денсаулығымыз мықты болу үшін не істеуіміз керек?</p><p> 2. Адам баласының ең бірінші байлығы не? </p><p> 3. «Денсаулық-зор байлық» мақалының мағынасын қалай түсінесіңдер? </p><p> 4. Денсаулығым- байлығым деп айта аламыз ба?&nbsp;&nbsp;</p>
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі
Бастапқы білім: Дене мүшең сау болсын
Ишара Жасыл-түсіндім; қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; сары-көмек қажет түсінбедім;&nbsp;&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10)

<p>«Шаттық шеңбер» </p><p>Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. </p><p> Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. \</p><p><b>1- тапсырма: ҰЖ « Нақыл сөзді ата»&nbsp;&nbsp;</b></p><p><b>Дескриптор: </b></p><p> 1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады; </p><p> 2.Мақалды дауыстап оқиды, мағынасын түсіндіреді;</p><p> 3.Мақалдың бағытына қарай сұрақтар қояды; </p><p> 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; </p><p><b> Кері байланыс: </b>«Житондар»</p><p> <b> ҚБ</b> « Жұлдызшалар&nbsp;&nbsp;</p><p><b>2- тапсырма: ӨЖ «Түсініп оқы»</b></p><p><b> Дескриптор:</b></p><p> 1. Мәтіннің негізгі ойын анықтап айтады; </p><p> 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; </p><p> 3. Сұрақтарға қатысты ой бөліседі; </p><p> 4. Бір-бірін толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар»</p><p><b> 3-тапсырма:« Анықта» ЖЖ&nbsp;&nbsp;</b></p><p><b><br></b></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e32cb3773401/images/5e32cdcfc9af7.png" style="width: 83px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e32cb3773401/images/5e32cf438f60a.png" style="width: 70px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e32cb3773401/images/5e32cf4a8a622.png" style="width: 84px;"><br></p><p><b><br></b></p><p><b><br></b></p><p><b><br></b></p><p><b><br></b></p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e32cb3773401/images/5e32cd3270851.png" style="width: 103px;">Сары ,қызыл, жасыл , житондар&nbsp; &nbsp;</p><p><br></p>

Сабақтың ортасы

(20)

<p><b>Дескриптор:</b></p><p> 1.Суреттегі заттарды атайды; </p><p> 2. Әр заттың кімге қатысты екенін анықтап айтады; </p><p> 3. Бір-бірін толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» </p><p><b> Сергіту сәті</b></p><p><b> 4-тапсырма:« Мәтіннен тиісті сөйлемді оқы» </b>ТЖ </p><p> 1.Мәтіннен тиісті сөйлемді тауып оқиды; </p><p> 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды; </p><p> 3.Кейіпкерге байланысты өз бетінше сурет салады;</p><p> 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды;</p><p> Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар»</p><p><b> 5-тапсырма:« Сұраққа жауап бер» ЖЖ</b> </p><p> 1.Мәтіннен әр кейіпкердің сөзін тауып оқиды; </p><p> 2. Өзіне ұнаған кейіпкердің жабын айтады; </p><p> 3.Кейіпкерге байланысты өз бетінше тұжырым жасайды;</p><p> 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды; </p><p><b> Кері байланыс: «житондар» ҚБ </b>«жұлдызшалар</p><p>5-тапсырма:« Өз пікіріңді жаз» ӨЖ </p><p>1.Сұрақтарға жауап бешалар»реді; </p><p> 2. Еңбекпен тапқан табыстарын қандай қажеттілікке жұмсайтынын жазып оқиды;</p><p> 3. «Мұрагер» сөзінің мағынасынтүсіндіріеді; </p><p> 4.Бір-бірін тыңдап бағалайды;</p><p> Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар»&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(5)

<p>Үй тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу , мазмұндау </p><p> <b>Кері байланыс: </b>«Білім ағашы»&nbsp;&nbsp;</p> Білім ағашы парақ шасы стикер&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

(5)

<p>Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? </p><p>Бүгін оқушылар не үйренді?</p><p> Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?</p><p> Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) </p><p> Уақытты қалай пайдаландым?</p><p> Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?&nbsp;&nbsp;</p><p>Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.</p>

Пікірлер(0)