Біз қиялдай аламыз. Толағай Ә.Тәжібаев
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Табиғи құбылыстар
Тақырып:
Біз қиялдай аламыз. Толағай Ә.Тәжібаев
30.01.2020
53
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | «Толағай» әдеби ертегісінің мазмұны мен идеясын ұғыну, әдеби ертегіні халық ертегісінен ажырата білуге үйрену,талдай білу,өзіндік ойын дәлелдеу тұжырымдай білу, жетелеу,мәнерлеп оқуға машықтану. |
Сабақтың мақсаты: | «Толағай» әдеби ертегісінің мазмұны мен идеясын ұғыну, әдеби ертегіні халық ертегісінен ажырата білуге үйрену,талдай білу,өзіндік ойын дәлелдеу тұжырымдай білу, жетелеу,мәнерлеп оқуға машықтану. |
Тілдік мақсаттар: | Саржан, Айсұлу, Толағай, жолбарыс т.б. |
Күтілетін нәтиже: | ертегі-дастанды түсініп оқиды, әңгімелейді - Толағай бейнесін басқа ертегідегі кейіпкермен салыстыру - Толағай» әдеби ертегісін құрылысына талдау жасау |
Бағалау критерийлері: | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау .Смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау |
Құндылықтарды дарыту: | Туған жерге тағзым. Еліне деген сүйіспеншілік |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | "Толағай" мультфильімі |
Пәнаралық байланыс: | Математика,қазақ тілі,дүниетану |
Бастапқы білім: | «Қарды қағып ал» ойыны арқылы үй тапсырмасына шолу |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
Бүгін өтетін тақырып неге байланысты болады деп ойлайсыңдар? -Ол үшін кестелер беріледі, соны шешу арқылы жаңа тақырыпқа шығамыз 1-қатар. Сандарды өсу ретімен орналастырсаңдар, автордың аты шығады. | |
Сабақтың ортасы (27 минут) |
<p>« Толағай» ертегі дастанын кезекпен оқу, мазмұндау, жоспар құру. </p><p>1. Ерекше өскен Толағай </p><p>2. Толағайдың еліне жасаған көмегі </p><p>3. Елі үшін құрбан болған Толағай. Әр қатар өзіне берілген бөлімді мазмұндап болған соң, ерлік, батырлық, Отан туралы мақал - мәтел айтқызу. Мысалы: Отан үшін отқа түс күймейсің. Ер ел үшін туады, елі үшін өледі. « Кубизм» әдісі І. Мінездеу. ( Толағайға мінездеме беру) ІІ. Салыстыру (Толағай бейнесін басқа ертегідегі кейіпкермен салыстыру) ІІІ. Бейнелеу (Ертегіден ұнаған тұсының суретін салу ) Мінездеу Мінезі Қай оқиға тұсында Батыл, өжет Тауды көтеріп әкелуі Салыстыру. Венн диаграммасы Ортақ қасиеттері </p> | |
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Автор орындығы» Мұғалім сөзі: Оқушылар, ортадағы мына отырғыш автор орындығы деп аталады. Бұнда Толағай бейнесіне еніп, оқырмандар қойған сұраққа Толағай болып жауап беруіміз керек. Қане, кім Толағай болғысы келеді? | |
Рефлексия (3 минут) |
Кері байланыс "Бағдаршам" әдісі |
Файлдар:
Файлды ару
Біз қиялдай аламыз. Толағай Ә.Тәжібаев
Пікірлер(0)