Берел қорғандары

Исенова Гулмаржан Берішбайқызы
Исенова Гулмаржан Берішбайқызы
Қостанай
Қостанай
Гимназия им.С.Мауленова
Қазақстан тарихы
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Сақтар
Тақырып:

Берел қорғандары

29.01.2020
267
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 5.2.2.3 –ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау 
Сабақтың мақсаты: Берел қорымындағы археологиялық ескерткіштердің құрылысымен танысады; -Ежелгі тайпалардың дүниетанымы туралы түсінік қалыптасады;  
Тілдік мақсаттар:  - Пәнге қатысты лексика мен терминология Қорым, тайпа, археология, сақтар, саркофаг. Оқытудың тілдік мақсаты: Берел қорымы туралы әңгімелейді (айтылым дағдысы); Берел адамының бір күнгі өмірінен шағын әңгіме құрастырады, күнделік жазады (жазылым дағдысы); Тақырып бойынша мәтінмен жұмыс жасайды (оқылым дағдысы). Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Берел қорымының басқа қорымдардан ерекшелігі.......
Күтілетін нәтиже: Сақ тайпаларының қолданбалы өнер ерекшеліктерін анықтайды. - Берел қорымынан табылған олжалар арқылы, сақтардың мәдениетін сипаттайды
Бағалау критерийлері: Сақ тайпаларының қолданбалы өнер ерекшеліктерін анықтайды. - Берел қорымынан табылған олжалар арқылы, сақтардың мәдениетін сипаттайды
Құндылықтарды дарыту:  Қорымнан табылған құнды жәдігерлер сақтардың мәдениеті туралы ақпарат береді -шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау -«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының 6 құндылығы «Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы»  
АКТ-ны қолдану дағдылары: Bilimland 
Пәнаралық байланыс: География, бейнелеу өнері
Бастапқы білім: Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5)

<p>1.Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. Топ бойынша отырғызу </p><p> 1. Алғырлар</p><p> 2. Білімділер </p><p> 3. Қырандар </p><p> 4. Тапқырлар </p><p><b> «Ой қозғау» -</b> интерактивті тақтадан бейнефильм көрсетіліп, қандай мәселені талдайтынымыз туралы айтқызамын.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(30)

<p>Қызығушылықты ояту</p><p><b> 2-Тапсырма </b>Суреттермен жұмыс Сақ обаларынан табылған олжаларынан қандай ерекшеліктер байқадыңыз? Сақтардың қолданбалы өнерінде қандай стиль кең тараган анықтаңыз ?</p><p> Дискриптор Білім алушы - сақ тайпаларының қолөнерде қолданған металлдарды атайды; - сақтарда қолданбалы өнерінде кең таралған стилді атайды; - сақтардың қолданбалы өнеріндегі аң стилінің мәнін ашады </p><p><b> 3-тапсырма </b> Карточкамен жұмыс Жылқылар қалай әсемделген? Жылқының безендірілген ер-тұрмандары қандай ақпарат бере алады? Неге жылқыны иесімен бірге жерлеген? Жерлеу ғұрпы сақтардың дүниетанымын қалай сипаттайды? Жерленген жылқылар иесі туралы қандай ақпарат береді? Дискриптор өзінің сұрағына сәйкес жауапты іздеп табады топта сұрақтарды талқылайды сақтардың жерлеу ғұрпындағы ерекшелігін анықтайды </p><p><b> 4-тапсырма </b> Постер қорғау: Берілген қима қағаздарға өз тақырыптары толыққанды жазып, өзге топқа түсіндіру </p><p> I-топ. Берел қоpымдарының орналaсқан жері? Бepeл қорымынан табылған обалар саны? II-топ. Шығыc Қазақстандағы Катонқарағай ауданында табылған археологиялық ескерткіштер қай ғасырға жатады?</p><p> III-топ. Берел кезеңі oбасын ашқан Қазақстандық кім? IV-топ. Берел обасынан қанша жылқы тaбылды?</p><p> Дискриптор Берел қорымының қайда орналасқаның айта алады. Берел қорымынан қандай заттардың табылғанын атай алады.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

<p>Өз ойларын еркін жеткізе алады.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>

Рефлексия

Рефлексия " Екі жұлдыз-бір тілек" Үйге тапсырма «Берел қорғандары» туралы шағын эссе жазу&nbsp; &nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Берел қорғандары

Пікірлер(0)