Табиғатты зерттейміз
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:
Табиғатты зерттейміз
29.01.2020
250
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>4.2.1.2* Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу </p><p>4.2.6.1 Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар: Тақырыпқа қатысты ой бөлісе отырып, мәтінді сын тұрғысынан бағалап оқиды. Мәтін кейіпкерлерінің іс-әрекетіне баға беріп, дәлелдермен негіздейді. Мәтінге жаңа сюжет енгізеді.</p><p> Оқушылардың басым бөлігі: Табиғат пен құстар тіршілігінің тығыз байланысын дәлелдеу бағытында мәліметтер жинақтайды. </p><p>Кейбір оқушылар: Тақырыпты өз өмірлерімен байланыстырып, қорытынды шығарады.</p> |
Тілдік мақсаттар: | Тілдік дағдылар.Терминология. Сөз тіркестері: Экспедиция, геологтар |
Күтілетін нәтиже: | Мәтінге жаңа сюжет енгізеді. |
Бағалау критерийлері: | Мәтінді сын тұрғысынан бағалап оқиды. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
Құндылықтарды дарыту: | Адамгершілік, еңбекқорлық |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Электронды тапсырмалар. |
Пәнаралық байланыс: | жаратылыстану. |
Бастапқы білім: | Құстар тіршілігі жайлы біледі. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p>(Ұ) Психологиялық дайындық. </p><p>Әрбір адам-туысым, досым, жұрағат! </p><p>Әрбір сабақ-үйрену.ұғу, ұлағат! </p><p>Әрбір ісің-тірлік,тірек, адамдық! </p><p> Әрбір сөзің-шыңдық, бірлік, адалдық!-деп әрқашан адал ,еңбекқор , білімді болайық деп сабағымызды бастаймыз Үй тапсырмасын сұрау. </p><p>«Адам өміріндегі баспананың маңызы қандай? </p><p>Баспананың қандай түрлерін білесің? </p><p>сынып қабырғасына ілінген құстардың суреттері бойынша сол құстардың аттарын атау Дескрипторы: </p><p>1. Құстардың аттарын атайды. </p><p> 2. Қай жерді мекендейтіндігін айтады. </p><p>ҚБ: Бірін-бірі бағалау Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау </p> | <br> |
Сабақтың ортасы |
<p>Мәтінді «Түртіп алу» әдісімен оқы. </p><p> </p><p>«Жаңа сөздер сандығы» айдары Сәкі – ағаштан жасалған отырғыш Ойлан Құстардың ұя салуын табиғат құбылысымен қалай байланыстырар едің? </p><p>Темір үшін не нәрсе жұмбақ болып қалды? </p><p>Тыңда «Құс ұясы» мәтінін тыңда. Сен қай құстың ұясын көрдің? </p><p> Дескрипторы: </p><p>Мәтін мазмұнын түсініп тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. ҚБ: Бірін-бірі бағалау </p><p> Дәптермен жұмыс (ЖЖ) Темірдің бозторғайдың жұмыртқасын қозғамақ болғаны дұрыс немесе дұрыс емес екенін анықтап, Темірдің әрекетін бағала </p><p>Дескрипторы: 1. Пікірге қатысты өз көзқарасын білдіреді. </p><p>2. Темірдің әрекетін баға береді.</p><p> ҚБ:«Басбармақ» әдісі бойынша «Қорытындыла» айдары «Бозторғайдың мінезінен қандай қорытынды шығардың? </p><p>Жер қойнауын, өсімдіктерді зерттеу не үшін қажет деп ойлайсың?» </p><p>ҚБ:«Отшашу» әдісі </p> | Тапсырма ны орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
Сабақтың соңы |
<p> Кері байланыс. Ауызша. Бүгінгі сабақта не үйрендің?</p><p> Сабақтағы қай тапсырма сен үшін қызықты болды? </p><p><br></p> | <br> |
Рефлексия |
<p>Рефлексия. Бүгінгі мақсатым балаларға бірлесіп жұмыс істеуге берілген тапсырмаларға өз ойын бүкпесіз жеткізіп үйрету болатын. Олар өз ойларын жеткізді. </p><p> Үй тапсырмасы:Ғаламтордан таңдаған құстың ұя салуы туралы ақпарат дайында. </p> | <br> |
Пікірлер(0)