Ойынның идеясын анықтау

Шажабаева Жанар Сауытовна
Шажабаева Жанар Сауытовна
костанай
костанай
28 СШ
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Компьютерлік ойындарды жасау
Тақырып:

Ойынның идеясын анықтау

29.01.2020
96
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 5.2.1.1 Тақырып мазмұнын оқушылардың өз бетімен меңгеруіне, практикалық дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау. 
Сабақтың мақсаты: <p>Ақпарат ұғымы туралы білім алады. </p><p>Ақпарат түсінігі, әртүрлі формадағы ақпараттармен , ақпаратты өңдеу, сақтау, қабылдау түрлері туралы білімі қалыптасады. </p><p> Оқушылардың басымбөлігі: Түсінеді, талдайды, қажет болған жағдайда білімін қолданады. </p><p>Әртүрлі формадағы ақпараттармен жұмыс жасауды, ақпараттың қасиеттерін меңгереді.</p><p> Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлекция жасайды. </p><p>Біздің айналамыздағы ақпараттың берілуі мен ақпарат алмасу түрлерімен танысады.&nbsp; &nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Пәндік лексика мен терминология: ақпарат-информатика -information, Сыныптағы диалог/жазылымүшінпайдалытілдікбірліктер: </p><p> Талқылауға арналған сұрақтар: – Ақпарат деген не ?</p><p> – Ақпараттың қандай түрлері бар? </p><p> – Күнделікті өмірде қандай ақпарат аласыз? </p><p><br></p>
Күтілетін нәтиже: Балалар осы сабақта ойын құру жолдарын біледі.
Бағалау критерийлері: Ақпарат түрін формасына қарай анықтайды.&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: <p>• Жауапкершілігі мол, белсенді азаматтық ұстанымы бар, </p><p> • Өзінің жұмысына жауапкершілікпен </p><p> • қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады&nbsp;</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: Компьютер, тақта&nbsp;
Пәнаралық байланыс: Математика, бейнелеу өнері, музыка&nbsp;
Бастапқы білім: Компьютерлік графика

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

<p>Психологиялық дайындық</p><p>«Сені көргеніме қуаныштымын, себебі.......» оқушылар өздерінің қасындағы оқушылардың жақсы жақтарын айтады.&nbsp;</p><p>«Миға шабуыл»&nbsp;</p><p>&nbsp;Атау туралы үш сұрақ </p><p> 1. ҚАЙДА? Бұл терминдерді бұрын қайда және қандай мағынада кездестіріп едің? </p><p> 2. ҚАЛАЙ? Өз тәжірибеңде бұл атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласың ба? </p><p> 3. ҚАНДАЙ? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсың? </p><p> Лездік сұрақтар, </p><p> 1. Графиканың неше түрі бар? 4түрі Ғылыми,іскерлік,конструкторлық, корнекі. </p><p> 2. Ғылыми графика дегеніміз не?Ғылыми зерттеу обьектілерін корнекі түрде корсету. </p><p> 3. Іскерлік графика дегеніміз не? Компьютерлік графиканың бұл саласы әр түрлі мекемелер жұмысында жиі қолданылатын иллюстрация жасауға арналған. </p><p> 4. Пиксель коды дегеніміз не?Бұл пиксельдің түсі туралы ақпарат </p><p> 5. Суретті экранға шығару құрылғысы? Монитор, бейнеадаптер </p><p> 6. Компьютерге бейнені енгізу құрылғыларына қандай құрылғылар жатады? Сканер, цифрлік фотоаппараттар, цифрлік бейнекамералар жатады </p><p> 7. Компьютерлік анимация дегеніміз не? Компьютер мониторында жылжымалы бейнелерді алу. </p><p> 8. Бейнежад не үшін қажет? Бейне ақпататты сақтау үшін </p><p> 9. Дисплейдегі кез келген түсті қандай үш түс арқылы алуға болады? қызыл, жасыл, көк. 10.Графикада монитордын неше түрі қолданылады?2 түрі Электронды&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

<span style="font-size:11.0pt;line-height:115%; font-family:&quot;Calibri&quot;,sans-serif;mso-ascii-theme-font:minor-latin;mso-fareast-font-family: Calibri;mso-fareast-theme-font:minor-latin;mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:&quot;Times New Roman&quot;;mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:RU;mso-fareast-language:EN-US;mso-bidi-language:AR-SA"><!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" style='width:297pt; height:248.25pt' o:ole=""> <v:imagedata src="file:///C:/Users/user/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png" o:title=""/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]--><img width="396" height="331" src="file:///C:/Users/user/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg" v:shapes="_x0000_i1025" style="width: 305.5px; height: 255.355px;"><!--[endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:OLEObject Type="Embed" ProgID="PBrush" ShapeID="_x0000_i1025" DrawAspect="Content" ObjectID="_1641795972"> </o:OLEObject> </xml><![endif]--></span>

Сабақтың соңы

(5 мин)

<p>Миыңның суретін сал. Оқушылар мидың суретін дәптерге салады да оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. </p><p> Үйге тапсырма беру5.2.1.1 Біздің айналамыздағы ақпарат. 1. Ақпараттың берілу формаларын жаз. 2. Ақпарат формаларын анықтау 3. Әртүрлі формада берілген ақпараттарға мысал келтіреді.&nbsp; &nbsp;</p>

Рефлексия

(2 мин)

<p>«Бір ауыз сөз» /сабақты бағалау/ Бүгінгі өткен сабақты бағала. </p><p> Қажетті сөздер: Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім ,қызықтым, есте сақтадым “Менің баспалдағым” /оқушылардың өзін бағалауы /&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>

Пікірлер(0)