Фигуралардың теңдігі
Геометрия
Сынып:
7-сынып
Бөлім:
Геометрияның алғашқы мәліметтері
Тақырып:
Фигуралардың теңдігі
22.01.2020
248
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p> 7.3.1.7 тең фигуралардың анықтамасы мен қасиеттерін білу және қолдану; </p><p> 7.3.1.11 берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын білу; </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p> - тең фигуралардың анықтамасы мен қасиеттерін білу және қолдану; </p><p> - берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын білу; </p><p> - дәлелді пайымдаулардың алғашқы дағдыларын қалыптастыру және дамыту. </p> |
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар: Фигураның элементтерін ауызша анықтай алады, айырмашылық түрлерін және әр қайсысының қасиеттерін ауызша да, жазбаша да сипаттай алады. Лексика мен терминология Үшбұрыштың түрлері: Бұрыштың түрлері: сүйір, тік, доғал. Төбелері, қабырғалары, катеттері, гипотенуза. Ұзындығы, өлшемі Тең, қарама-қарсы, тең емес Диолог/хатқа пайдалы көмекші сөздер Бұл қандай үшбұрыш? Бұл тік бұрышты/теңбүйірлі/доғал/ сүйір/ тең қабырғалы үшбұрыш. Сен қайдан білесін? ..........үшбұрыштың қандай қасиеттері бар? |
Күтілетін нәтиже: | Осы тақырыпты толығымен меңгеруі оқушының |
Бағалау критерийлері: | Оқушы мақсатқа жетеді, егер: Фигуралар теңдігінің анықтамасын білсе, үшбұрыштардың түрлері мен оның элементтерін ажырата алса. Өмірден мысал келтіре білсе. |
Құндылықтарды дарыту: | Тапсырмаларды орындау арқылы еңбекқорлықты қалыптастыру; дәлелді сөйлеуді, түсіндіру, орындаған амалдарды негіздеу, нәтижеге қол жеткізе білу, ынтымақтастық, өзіне және қоршаған ортаға деген құрмет. Құндылықтар жеке, жұптық, топтық жұмыс барысында дарытылады. |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | жеке жұмыс жасай білу |
Пәнаралық байланыс: | Оқушыларда кеңістікте ойлау қабілеті және геометриялық фигураларды құрастыруы дамиды, бізді қоршаған өмірмен байланысын зерттейді. |
Бастапқы білім: | Вертикаль және сыбайлас бұрыштардың қасиеті, бұрыш, перпендикуляр түзулер. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (20мин) |
<p>1. Ұйымдастыру кезеңі: </p><p>Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа қажетті құрал-жабдықтардың дайындығын тексеру.</p><p> Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді анықтау. <a href="https://bilimland.kz/kk/subject/geometriya/7-synyp/ushburysh-berilgen-ushburyshqa-teng-ushburyshtyng-boluy?mid=226:simple" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/geometriya/7-synyp/ushburysh-berilgen-ushburyshqa-teng-ushburyshtyng-boluy?mid=226:simple</a></p><p> 1. Стартер: сыныптың ішінен тең фигураларды анықтау және не себепті олар тең екенін? 2 мин </p><p> 2. Тарихтан. 1-2 мин. 3. Фигуралар теңдігінің анықтамасын енгізу. </p><p>Оқушыларды терминдермен таныстыру. 1 мин </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e282feacfa14/images/5e2831182e9d5.png" style="width: 376px;"></p><p><br></p><p><br></p> | |
Сабақтың ортасы (22мин) |
<p> 4. Жаңа тақырыпты меңгеру. Талқылай отырып, дәптерге қысқаша мағлұмат жазу </p><p> 1. Тапсырманы ауызша орындау </p><p> 2. Өмірден мысал келтіру.</p><p> 3. Үшбұрыш элементтерін ажыратып алу. </p><p> 4. Үшбұрыштар теңдігінің анықтамасын жазып алу. </p><p> 5. №8 аксиоманы жазу.</p><p> 6. Тең геометриялық фигураларға өмірден мысал келтіру. </p><p> 5. Активити. (жұптық жұмыс) Оқушылар жаңа тақырып бойынша ағылшын тіліндегі мысалды талдап, логикалық тапсырмаларды орындайды. Оқушылар тапсырмаларды бітірген соң, өзін-өзі бағалауын жүргізеді.</p><p> 6. Жұптық жұмыс. Ағылшын тіліндегі мәтінмен жұмыс жасау, тапсрымаларды орындау. Мұғалімнің көмегі және қолдау көрсете алатын жолдасының көмегі. Бағалау – мұғалімнің қадағалауы арқылы және берілген жауаптары арқылы. </p><p> 7. Жеке тапсырма. Өзіндік жұмыс. Ағылшын тіліндегі тапсырмаларды орындау. Өзін-өзі бағалауын жүргізу. </p><p><br></p> | |
Сабақтың соңы (1мин) |
Үй жұмысы Теорияны жаттау. | |
Рефлексия (1мин) |
<p> Рефлексия. </p><p> • Мен өз жұмысыммен сабақ үстінде… </p><p> • Қиын болды…. </p><p> • Өз сыныптастарымды мақтай аламын… </p><p> • Сабақтың материалы мен үшін…. </p> |
Файлдар:
Файлды ару
Фигуралардың теңдігі
Пікірлер(0)