Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Сандармен амалдар. Есептер
Тақырып:
Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері
27.12.2019
326
8
Сабақ мақсаттары | <p> Барлық оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолдануды үйренеді;</p><p> Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; </p><p> Кейбір оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту ауызша орындайды; </p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері (9/10/2019 жыл) |
<p> «Шаттық шеңбер» </p><p> Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. </p><p> Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.</p><p> Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды. </p><p> 1-тапсырма: </p><p>«Өз пікіріңді айт»ТЖ</p><p> Дескриптор: 1. Берілген мысалдарды талқылайды; </p><p> 2. Екі амалды жақшасыз өрнектердің мәнін табады.; </p><p> 3. Суретті пайдаланып, өрнек құрастырады, мәнін табады ;</p><p> Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» </p><p> 2- тапсырма: </p><p>«Есепте» ӨЖ</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e05da9e39645/images/5e05de05af2fa.png" style="width: 310px;"><br></p><p> </p><p> Дескриптор:</p><p> 1. Сәйкес өрнектерді анықтап, байланыстырып сызады; </p><p> 2. Берілген тапсырманы орындайды;</p><p> Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар»</p><p> Сергіту сәті «Логика әлеміне саяхаттау» </p><p> Шығармақ боп кеше есеп, </p><p> Жиналғанда 7 есек. </p><p> 3-і ұйықтап отырды,</p><p> Болды сонда неше есек? (10)</p><p><br></p><p> Үстел үстінде төрт алма жатыр,</p><p> Оның біреуін ағам жеп қойды</p><p> Сонда неше алма қалды? (3)</p><p><br></p><p> Қазып жүр құмды 15 мысық,</p><p> 5-і жатыр күн ыстық. </p><p> Нешеу болды сен сана? (15) </p><p><br></p><p> Аулада 5 үйрек </p><p> 1 үйрек тығылды </p><p> 1 үйрек жығылды </p><p> Қалғаны неше үйрек? (3)</p><p><br></p><p> </p><p> </p><p>10 алманың жетеуін Досың сұрап алды.</p><p> Айтшы сонда нешеуі өз қолыңда қалады? (3)</p><p> 3- тапсырма: </p><p>ЖЖ «Есепті шығар» </p><p> Дескриптор: </p><p> 1. Берілген тапсырманы жұпта талқылып, орындайды; </p><p> 2. Есепті шығарады, бір-біріне түсіндіреді; </p><p> 3. Сызба бойынша есептер құрастырады;</p><p> 4.Сызба бойынша кері есептер құрастырады;</p><p> </p><p> Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» </p><p><br></p><p>Үй тапсырмасы: 53-бет № 3 </p><p> Кері байланыс: «Білім ағашы» </p> |
Қосымша ақпарат
<p> Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? </p><p>Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. </p><p>Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.</p><p><br></p><p>Рефлексия</p><p>Топтарға таратылған житондар мен жұлдызшалар санына қарай бағалау, мадақтау</p>
Файлдар:
Файлды ару
Қосу амалдарының ауыстырымдылық, терімділік қасиеттері
Пікірлер(0)