Командаларды қолдану
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Біздің өмірімізде алгоритмдер
Тақырып:
Командаларды қолдану
29.01.2020
84
3
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 5.3.2,2 Алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар:Алгоритм түрлерін біледі және түрлеріне мысалдар келтіреді</p><p>Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритм түрлерін ажырата біледі</p><p>Кейбір оқушылар: Біліп үйренгендерін қолданып, практикада қолдана алады</p> |
Тілдік мақсаттар: | Сызықты, тармақты, циклді |
Күтілетін нәтиже: | Алгоритм түрлерін біледі, ажырата алады, практикада қолдана алады |
Бағалау критерийлері: | <p>Алгоритм түрлері туралы біледі</p><p>Алгоритм түрлерін ажырата алады</p><p>Алгоритм түрлеріне мысалдар келтіре алады</p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p>-ынтымақтастық</p><p>-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау</p><p>- жауапкершілік</p><p><br></p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
Пәнаралық байланыс: | математика, қазақ тілі, орыс тілі мен ағылшын тілі |
Бастапқы білім: | Алгоритм анықтамасын тұжырымдау |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (10) |
<p>Оқушылармен амандасу: Good afternoon children!How are you?Who is on duty today?who is absen? Thank you! психологиялық ахуал қалыптастыру "Мен елімді сүйемін"- "I love my country"</p><p>Барлық ұлттың амандасуын көрсету, қайталау</p><p>рахмет! </p><p>Топқа бөлу. Стикерлер таңдау арқылы. Әр стикер артында сызықтық, тармақты, циклді сөздер болады.</p><p>Үй тапсырмасын пысықтау: "Кім жылдам?"</p><p><br></p><p><br></p> | <p>стикерлер</p><p>Ұлттардың амандасуы, слайд</p><p>https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/6-synyp/lesson/algoritm-zhane-atqarushy-uhymy</p> |
Сабақтың ортасы (20) |
<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3164365eebe/images/5e316cb37b1cf.png" style="width: 468px;"></p><p>Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын суретке қарап ашады.</p><p>Сызықты алгоритм</p><p>Тармақты алгоритм</p><p>Циклді алгоритм</p><p>Топқа тапсырмалар беріледі:</p><p>1- топ. Сызықтық</p><p>2-топ. Тармақты</p><p>3-топ. Циклді осы тақырыптарды ашу үшін постер қорғайды</p><p>дескриптор: - Берілген алгоритмнің түрлерін түсінеді, ажырата алады,мысал келтіріп, алгоритм құра алады(ТЖ)</p><p>Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі:</p><p>Оқулықпен жұмыс 92 бет 5 тапсырма</p><p>дескриптор: - Алгоритмнің түрін ажырата алады жауабын таба алады(ҚЖ)</p><p>Қорытындылау</p><p>1- тапсырма Сәйкестендіру</p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><ul><li>Сызықтық алгоритм</li></ul></td><td><p><u>Басы</u></p><p><u>Егер күн ыстық болса</u></p><p><u>онда шомылуға барамын</u></p><p><u>әйтпесе үйде қаламын</u></p><p>соңы</p></td></tr><tr><td>Тармақты алгоритм</td><td><p><u>басы</u></p><p><u>үй тапсырмасын орындау</u></p><p><u>Орындалса қыдыруға бар</u></p><p><u>орындалмаса қайта орында</u></p><p><u>соңы</u></p><table class="table table-bordered" style="width: 556px;"><tbody></tbody></table><p><br style="color: rgb(0, 0, 0); font-size: 16px; text-align: left;"></p><p></p></td></tr></tbody></table><p>циклдік</p><p> алгоритм басы</p><p> жерді қазамын</p><p> көшетті отырғызамын</p><p> су құямын</p><p> күтім жүргіземін</p><p> соңы</p><p><br></p><p>2 тапсырма. Берілген суреттерді өсу реті бойынша дәптерлеріңе жазыңдар</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3164365eebe/images/5e317172a7652.png" style="width: 245px;"></p><p><br></p> | |
Сабақтың соңы (10) |
<p>Сабақты бекіту. quizlet.com</p><p><br></p><p><br></p> | шабадан суреті плакат |
Рефлексия |
<p>Кері байланыс: "Шабадан" әдісі арқылы. Ашық шабадан, сабаққа түсінгенін, нені білгенін жапсырады, жабық шабадан түсінбеді, неге қиналды жазып жапсырады</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3164365eebe/images/5e3173c1c1b30.png" style="width: 216px;"><br></p> |
Пікірлер(0)