Әңгіме оқимын.Сөйлем.
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Тағам және сусын
Тақырып:
Әңгіме оқимын.Сөйлем.
23.01.2020
114
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p><br><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><br></td><td><p style="text-align: left; ">1.3.4.1 мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып жеткізу </p><p style="text-align: left;"> 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою</p><p style="text-align: left;"> 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау</p><p style="text-align: left;"> 1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және жазу</p><p style="text-align: left;"> 1.1.5.1 түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу </p></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><br></p><table class="table table-bordered" style="text-align: left;"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. </p><p style="text-align: left; "> Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. </p><p style="text-align: left; "> Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. </p></td></tr></tbody></table><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p><p style="text-align: left;"><br></p> |
Тілдік мақсаттар: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left; ">Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: ұлттық тағам </p><p style="text-align: left; ">Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: </p><p style="text-align: left; ">Тағам-еда –</p><p style="text-align: left; "> Нан-хлеб- </p><p style="text-align: left; "> С<span style="font-size: 1.4rem;">үт-молоко- </span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Сөз-слова- </span></p></td><td style="text-align: left;"><br></td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div><div style="text-align: left;"><br></div> |
Күтілетін нәтиже: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><br></td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
Бағалау критерийлері: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td style="text-align: left;"><p>Тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет қолданып жеткізеді </p><p> Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды.</p><p> Тақырыпқа байланысты керекті сызбалар қолдана отырып сөйлемдер құрастырады және жазады </p><p> Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тыныс белгілерін қояды </p></td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
Құндылықтарды дарыту: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Әдептілікке,ептілікке,шапшаңдыққа тәрбиелеу</td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>(сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) Аудио, видео жазбаларын пайдаланамын. Сабақта АКТ дағдысын дамытуға ықпал етеді</td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
Пәнаралық байланыс: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Өзін-өзі тану,бейнелеу,дүниетану,қазақ тілі</td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
Бастапқы білім: | <div style="text-align: left;"><br></div><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td style="text-align: left;"> Әріптен сөз, сөзден буын , сөзден сөйлем, сөйлемнен мәтін шығатынын біледі</td></tr></tbody></table><div style="text-align: left;"><br></div> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td style="text-align: left;"><p>Психологиялық ахуал. Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. Келген қонақтармен амандасу. Музыка сүйемелдеуімен 3 тілде амандасу. Топқа бөлу: </p><p>Бауырсақ ертегісінің сурет қиындылары арқылы топқа бірігу. </p><p> -Балалар, әр топтағы құрастырған суреттерден не айтуға болады?</p><p> -Дұрыс айтасыңдар! Бұл «бауырсақ» ертегісі. </p><p> -Осы бауырсақ ертегісін бәріміз білеміз бе? - </p><p>Жаңа бөліміміз «Әңгіме оқимын». Бүгінгі оқитын ертегіміз «Бауырсақ» </p></td><td style="text-align: left;"><p>Шаттық шебері суреттер </p></td></tr></tbody></table><p><br></p><p><br></p><p><br></p> | |
Сабақтың ортасы |
<p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><p style="text-align: left;">«Сократ шеңбері»әдісі.Ертегіні тыңдау,жалғастырып айту.</p><p style="text-align: left; ">(Ұжымдық жұмыс/Саралаудың «Жалпы тапсырма» тәсілі /Тыңдалым және айтылым.Оқылым.Жазылым.)</p><p style="text-align: left; "> Айтылым. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. </p><p style="text-align: left; ">Оқылым. 1-жаттығу. Ертегіні оқы.</p><p style="text-align: left; "> Ертегі не туралы?</p><p style="text-align: left; "> Ертегінің өзің ары қарай жалғастырып көр. </p><p style="text-align: left; "> Топтық жұмыс. Ертегіні сурет қолдана отырып коллаж жасау . </p><p style="text-align: left; ">Жұмыстарын топта жариялатып, бағалау жұмысы жүргізіледі. </p><p style="text-align: left; "> Дескриптор: 1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды. </p><p style="text-align: left; "> 2. Ертегіні оқиды. </p><p style="text-align: left; "> 3. Жұмыстарын топта жариялайды. </p><p style="text-align: left; "> Кері байланыс: «Басбармақ» </p><p style="text-align: left; "> «Сен маған, мен саған ...» әдісі. 2-жаттығу</p><p style="text-align: left; ">. Оқулықтағы тапсырманы №2- жұмыс дәптеріне орындайды.</p><p style="text-align: left; ">Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. Сөйлем түрлері туралы ақпарат алады. </p><p style="text-align: left; "> Жұптық жұмыс. Сөйлем түрлері жөнінде ақпаратты оқиды. Қорытынды жасайды. </p><p style="text-align: left; "> Дескриптор: 1. Сөйлемдерді көшіріп жазады.</p><p style="text-align: left; "> 2. Сөйлем түрлерін ажыратады.</p><p style="text-align: left; "> 3. Өз пікірін тұжырымдап, дәлел айта алды.</p><p style="text-align: left; "> Кері байланыс: «Бағдаршам»</p><p style="text-align: left; "> Сергіту сәті «Бауырсақ»</p><p style="text-align: left; "> Жазылым Жеке жұмыс 3-жаттығу.</p><p style="text-align: left; "> Оқулықтағы тапсырманы №2- жұмыс дәптеріне орындайды. </p><p style="text-align: left; ">Оқушылар сөйлемдерді көркемдеп жазады. Мағынасына талдау жасайды. Бауырсақ сөзінің тасымалдану жолдарын жазып, дәлелдеулер жасайды. </p><p style="text-align: left; "> Дескриптор: 1. Берілген сөздерді көркем жазды.</p><p style="text-align: left; "> 2. Сөзді тасымалдап жазды. </p><p style="text-align: left; "> 3. Өз пікірін тұжырымдай алды. </p><p style="text-align: left; "> Топтық жұмыс. Ойлан, жұптас, бірік!» тәсілі.</p><p style="text-align: left; ">Тапсырмаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.(Топтық жұмыс/Белсенді оқытудың </p><p style="text-align: left; "> «Көрсету және модельдеу» тәсілі /«Ресурстар» арқылы саралау тәсілі/ </p><p style="text-align: left; "> Тыңдалым және айтылым.Оқылым.Жазылым.) </p><p style="text-align: left; "> 1 топ 4-жаттығу. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжап, сәйкестендір. Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Сөйлем түрлерін ажырат.</p><p style="text-align: left; ">-Маған бауырсақ пісіріп берсеңші. <span style="font-size: 1.4rem;">қоян </span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> -Неден пісірейін? </span><span style="font-size: 1.4rem;">ата </span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;">-Бауырсақ! Мен сені жеймін! әже</span></p><p style="text-align: left; "> Дескриптор: 1. Сурет пен сөйлемді сәйкестендіреді. </p><p style="text-align: left; "> 2. Сөйлемді дауыс ырғағымен дұрыс оқиды. </p><p style="text-align: left; "> 3. Сөйлемді ажырата алады.</p><p style="text-align: left; "> Кері байланыс: «Басбармақ» </p><p style="text-align: left; "> Топтық жұмыс. </p><p style="text-align: left; ">2 топқа 5-жаттығу. Оқулықтағы тапсырманы орындау. Оқушылардың назарын оқулықтағы сызбаларға аударып, ұсынылған тапсырма бойынша сызбаға сәйкес сөйлем құрастырып жазу. Жазған жұмыстарын топта жариялау. </p><p style="text-align: left; "> ______ ______ ______. ______ ______ _______ ?</p><p style="text-align: left; "> 3 топқа :</p><p style="text-align: left; "> 5 жаттығу. Сызбаға сәйкес сөйлем құрап жаз.</p><p style="text-align: left; "> ______ ______ _______. ______ , ______ _______ ______! </p><p style="text-align: left; "> Дескриптор: 1. Сызба бойынша сөйлем құрастырады.</p><p style="text-align: left; "> 2. Сөйлемді дауыс ырғағымен дұрыс оқиды. </p><p style="text-align: left; "> 3. Топ алдында жараялайды. </p><p style="text-align: left; "> 4 топқа Өлеңнің жалғасын сәйкестендіріп, ұйқасын келті<span style="font-size: 1.4rem;">р:</span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Әже тілін ---------- бармайды</span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Дүкенге де ------------ алмайды</span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Өтірікті ----------- алдайды </span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Сылтау тауып ------------ судай ғып </span></p><p style="text-align: left; "><span style="font-size: 1.4rem;"> Дескриптор: 1.Өлеңнің ұйқасын таба алады.</span></p><p style="text-align: left; "><br></p></td><td style="text-align: left;"><p>Бауырсақ» ертегісінің аудиожазбасы</p><p> </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>Оқулық</p><p><br></p><p> №2 жұмыс дәптері </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>https://www.youtube.com/watch?v=IV-OP74eNqc </p><p> </p><p>Оқулық, </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>№2 жұмыс дәптері </p><p> </p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p><br></p><p>А3 форматында жұмысты орындап топтар өз жұмыстарын қорғайды. </p></td></tr></tbody></table><p><br></p> | |
Сабақтың соңы |
<p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td style="text-align: left;"><p> Жұптық жұмыс. 7-жаттығу. (топтық жұмыс) • Ребусты шешу. • Шешуіндегі сөз туралы білгендерін сұрау. • Шешуі: сөйлем </p><p>Бағалау: Смайлик «Саралау» әдісі. «Ойлан, тап,ізде» </p><p>Берілген сөйлемдерді айтылу мақсатына сай табу, оқу. </p></td><td style="text-align: left;"><br></td></tr></tbody></table><p><br></p> | |
Рефлексия |
<p><br></p><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>Кері байланыс: «Білім қоржыны» әдісі. Бағалау парағын қоржынындағы қалташаларды таңдап салу. «Бауырсақтар» оқушылар бауырсақ бейнесін жапсырады. </td><td>«Білім қоржыны» </td></tr></tbody></table><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><table class="table table-bordered" style="text-align: left; font-size: 1.4rem;"><tbody><tr><td style="text-align: left;"><p>Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?</p><p> Жекеленген оқушыларға көмек көрсету, сұрақты қайталау, бағыт беру,</p><p> жолдасының көмегін ұсыну. </p><p> Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?</p><p> Топтың жалпы ұпайын есептеу, топтық жұмысты</p><p> тексеру, ойын барысында көршісіне қолдау көрсету,</p><p> белсенділік таныту. </p></td><td style="text-align: left;">Бағалау – оқушы білімін тексеруді жоспарлау: А оқушы: Мәтінді оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сипаттап айтып береді. В оқушы: Мәтінді оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.Мәтін не туралы екенін анықтайды. С оқушы: Мәтінді оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. </td><td style="text-align: left;">Пәнаралық байланыс: музыка математика, дүниетану, жаратылыстану. Денсаулық және қауіпсіздік: сергіту жаттығу орындалады, Жазу барысында дұрыс отыруы қадағаланады. АКТмен байланыс: видеоролик, презентация пайдаланылады. Құндылықтармен байланыс: шыдамдылыққа, еңбекқорлыққа үйренеді, бірін-бірі тыңдау, қолдау көрсету, көмектесу дағдылары жетіледі </td></tr></tbody></table><p style="text-align: left;"></p></td><td><p><br></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td><br></td></tr></tbody></table><p><br></p></td></tr></tbody></table><p><br></p> |
Пікірлер(0)