Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

Абжанова Әсел Кайрулловна
СҚО, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, қазақ орта мектебі
1389
Сауат ашу
Тақырыбы:
Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка сабағы, көркем еңбек, дене шынықтыру

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

-Бүгін біз «Ғажайыпстанға саяхатқа»шығамыз.

Балапан телеарнасында болатын мультфильмдерді көресіңдер ме?

1-тапсырма: «Жел аяқтың»

(Пазлдарды ашу үшін шырын таяқшаларын алу арқылы жауакп береді)

 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

Екі жұлдыз, бір тілек

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

2-тапсырма: «Елдостың тапсырмасы»

№1 Өлеңді тыңда. Аудио жазбаны тыңдау

Ата ақылы.

Кім үлкенді тыңдаса,

Кім үлкенді сыйласа,

 

Үлкен болған кезінде

Сыйлы болмақ өзі де.

С.Мәуленов

 

Бұл өлеңнің авторы С. Мәуленов туралы айту

3-тапсырма: «Аяжанның тапсырмасы»

«Галереяға саяхат»

ТЖ-әр топқа сурет беру сол суреттердің қарама-қарсы сөздерін тауып алу. (мысалы:кіші-?, ыстық-?,ескі-?)

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/syrbaj-maulenov-mening-respublikam-olengi

 

Алақан арқылы бағалау

https://bilimland.kz/kk/courses/mektepke-dajyndyq-alha-balaqaj/sojlejtin-suretter/zhattyhular/1-sozder-dybystar-zhane-elikteuish-sozder/lesson/10-antonimder

 

Сергіту сәті

1 минут

«Кунфу» әдісі (Мұғалім сөйлемді оқып тұрады,оқушылар қимылмен тыныс белгілерді қойып тұрады)

-Алақай,бүгін ашық сабақ!

-Дауысты дыбыс қызыл түспен белгіленеді.

-Сөз әріптен құралады ма?

-Сөйлем сөзден құралады.

Балалар қимылды көрсетіп отырады

Қызықты тапсырма

8 минут

 

Аяқталуы

 

16 минут

 

 

 

4-тапсырма: «Мая апайдың тапсырмасы»

№3 Еркіннің хатын тыңдап, сұрағына жауап іздеңдер.

ЖЖ: Жеке тапсырмаларды орындау

5-тапсырма: «Білімпаз атаның тапсырмасы»

(Баннерден жасалған кілемшеге асықты лақтырып, асық қай суретке түссе сол суреттің астындағы сұрақтарға жауап береді.)

№4 Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата. Бұлардағы ортақ нәрсе не?

1-топ:( асық осы суретке түссе)

Берілген суретке қарап кеспе әріптермен жазу

2-топ:(   асық осы суретке түссе)

Ән айту

3-топ:(  асық осы суретке түссе)

QR кодтың жазылып тұрған сөзін оқу және суретін салу

(ұялы телефонның көмегімен QR-кодының астында жасырынып тұрған сөзді оқу, буынға бөлу)

Бір-біріне смайлик жапсырады

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

 

 

 

 

 

 

 

Қасықта смайликтер жапсырылған,сол смайликтер арқылы бағалайды

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

«Ұшақ ұшыру»

(Әртүрлі түстегі ұшақтардың ішінде жапсырылған сөздерді оқып, бүгінгі өткен тақырыптар бойынша оқушылыр сабақты  қорытындылайды)

 

 

«Бағдаршам»

Қызыл түс-«Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ»

Сары түс-«Көңіл-күйім жақсы,топтың көмегімен тапсырманы орындадым»

Жасыл түс-«Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын:менің көңіл күйім тамаша»

 

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, музыка

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Қате туралы хабарландыру