Құлыншағым құлдырап

Оразымбетова Салтанат Рыскуловна
Оразымбетова Салтанат Рыскуловна
Ақтөбе
Ақтөбе
КЖОББМ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Құлыншағым құлдырап

19.03.2020
77
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; </p><p> 2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу;&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, сұрақтарға жауап береді; Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады; Кейбір оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;&nbsp;&nbsp;
Тілдік мақсаттар:
Күтілетін нәтиже: <p>жылқы-лошадь-horse, құлын-жеребенок-foal Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: </p><p> Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p>1. Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды; </p><p> 2. Сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табады және ақпаратты берілген үлгі кестеге жазады&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу қарым-қатынас қабілетін дамыту. Мәңгілік-ел идея сының жалпыға ортақ еңбек қоғамы қағидасын басшылыққа алып ынтымақтастыққа,бірлікке,сыйластыққа, қоршаған ортаны аялауға,еңбек ету маңыздылығы туралы құндылықтарын дарыту.&nbsp;&nbsp;
АКТ-ны қолдану дағдылары: Видеоролик, суреттер
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, көркем еңбек&nbsp;
Бастапқы білім: Қошақаным қойдың

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p><b>Топқа бірігу. </b></p><p>Әр оқушыға қазақ батырларының арғымақтарының суреттер беріледі. Берілген суреттер бойынша топқа бірігеді Әр топ өз тобының арғымағының иесін атап өтеді </p><p> (Тайбурыл- Қобыланды, Байшұбар-Алпамыс,Қарақасқа-Қамбар, Керқұла-Кендебай) <b>Ширату жаттығуы. </b> Қошақаны қойдың өлеңі Ұжымдық жұмыс Тыңдалым , айтылым дағдылары жүреді </p><p> Оқу мақсатын ашу,ойлану салыстыру болжау және өз идеяларын одан әрі жалғастыру алдыңғы білімді бүгінгі білімге ұштастыру мақсатында <b>«Серпілген сауал</b>» әдісі пайдалану. </p><p> 1.Төрт түлік нелер жатады? </p><p> 2.Төрт түліктің төлдері қалай аталады? </p><p> 3. Төрт түліктің қандай өнім пайдасы бар? </p><p> (ҚБ) бағаланады (Жарайсың ,тамаша, сенің қолыңнан келеді)&nbsp;&nbsp;</p> Төрт түліктің суреттері 4 топ жабық сұрақтар&nbsp;&nbsp;

Сабақтың ортасы

<p><b>№1 Тапсырма.</b> </p><p>Оқылым, тыңдалым , айтылым дағдылары жүреді (Топтық жұмыс) </p><p><b> Ой ашар: « Жауап- сұрақ» әдісі</b> Жылқы----------- - Т. </p><p>Ер қанаты не? - Қ. </p><p>Құлын кай жануардың төлі? - Қ. </p><p>Қымыз кай түліктің сүті? - А.</p><p>Сәйгүлік шабысы кай түлікке арналған ? </p><p> Дескриптор: - А. Жылқы туралы біледі - В.Сұрақтар құрастыра алады - С. Жылқы туралы біледі өмірде қолдана алады (ҚБ) бағаланады Олай болатын болса бүгінгі сабағымыз төрт түліктің бірі жылқы және құлыны туралы болмақ деп бүгінгі тақырыпты таныстырамыз <b>№1 Тапсырма</b>.Оқылым , тыңдалым , айтылым,жазылым дағдылары жүреді (Жеке,ұжымдық, топтық)барлығы мақал-мәтелдерді түсініп оқиды және жылқы атауларынан тізбе жасап оны дәптерге орындайды </p><p> Тайбурыл: Тұяқ тайға жеткізер, Тай құнанға жеткізер.</p><p> Байшұбар: Құнанатқа жеткізер, Ат мұратқа жеткізер. </p><p> Қаракасқа: Тұлпар– ер қанаты . </p><p> Керқұла: Ер қанаты –ат. </p><p> Дәптермен жұмыс : Жылқыға қатысты тірек сөздер (тұяқ, тай, құнан, ат,тұлпар) (ҚБ) бағаланады<b>«Басбармақ» әдісі </b></p><p><b> №2Тапсырма</b>.Оқылым , тыңдалым , айтылым, дағдылары жүреді (Жеке, жұптық, топтық)</p><p><b>«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі</b> арқылы топтар атына сәйкес постер қорғау. </p><p>Құлынның суреті қою </p><p> 1-топ:жылқының пайдасы туралы </p><p>2-топ:жылқыны сипаттайды </p><p> 3-топ:жылқыдан қандай тағамдар алынады? </p><p> 4-топ:жылқы жасын анықтайды </p><p> Дескриптор: - А. Мақал-мәтелдерді түсініп оқиды - В.Мақалдардың мағынасын түсінеді - С. Өмірде колдануға мысалдар келтіре алады (ҚБ) бағаланады</p><p><b>«Басбармақ» әдісі </b></p><p><b> №3 Тапсырма. </b>Оқылым, тыңдалым , айтылым дағдылары жүреді (Ұжымдық жұмыс)</p><p><b>« Мен сені- сен мені тыңда»,</b> әдісі бойынша «Торы құлын»халық шығармасын түсініп мәнерлеп оқу ұсынылады </p><p> Дескриптор: - А.Шығарманы мұхият тыңдап,оқиды - В.Шығарманың мазмұнын түсінеді - С.Торы құлының сипаттауын ажырата алады (ҚБ) бағаланады</p><p><b>«Өзара бағалау» әдісі</b></p><p><b> №4 Тапсырма.</b> Оқылым, тыңдалым , айтылым дағдылары жүреді (Ұжымдық жеке жұмыс)Оқушылырды АВС оқу деңгейіне бөле отырып <b>«Саралау» тәсіліндегі</b> қорытынды, қарқын, диалог,бағалау түрлерін оқушының қажеттілігін қанағаттандыру мақсатында қол жетімді үлестірмелі қағаз беру арқылы жүргізу А деңгейіне <b>«Сәйкестендіру» әдісі</b> сөз тіркесі </p><p> Басы жып-жұмыр. Көзі құп -құрғақ. Еріні моншақтай. Жағы садақтай. Мойны қалқақтай </p><p> В деңгейіне <b>« Сипаттау» әдісі</b> сөз тіркесін тап Жалы ----------- Саны ------------ Құйрығы ------------- Денесі ------------ Сдеңгейіне <b>« Тұжырым карта» әдісі</b> мәтіндегі сөздерді пайдаланып торы құлынды сипаттап, айтады D деңгейіне жылқының пайдасы туралы сызба толтыру Дескриптор: - А.Сөздерді пайдаланып сәйкестендіреді - В. Берілген сөздердің тіркестерін мәтіннен табады. - С.Мәтіндегі сөзді пайдаланып торы құлынды анықтайды (ҚБ) бағаланады <b>« Екі жұлдыз» әдісі&nbsp; </b>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;<br></p> <p>Төрт түліктің суреттері </p><p> 4 топ жабық сұрақтар құрастырады А-4формат </p><p> Стикерле </p><p>А-4 фармат оқулық Оқулық шумақты үлестірме </p><p> Оқулық үлестірме Кесте </p><p>А-4 парақ&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

<p>Кері байланыс: </p><p> Не білдім? </p><p> Не үйрендім? </p><p> Не үйренгім келеді?&nbsp;&nbsp;</p> Сөздер суреттер

Рефлексия

Оқушылар «Белсенді оқу әдісі » «Бағалау » әдісі бойынша әр тапсырма сайын тай, құанан, дөнен суреттері арқылы бағаланады.&nbsp;&nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Сабақ жоспары

Пікірлер(0)