Құлыншағым құлдырап. Торы құлын.

КАСЫМОВА ГУЛЬЖАН МУРАТОВНА
КАСЫМОВА ГУЛЬЖАН МУРАТОВНА
Нур-Султан (Астана)
Коммунальное государтвенное учреждение "Школа-гимназия № 77"
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Қоршаған орта
Тақырып:

Құлыншағым құлдырап. Торы құлын.

18.03.2020
95
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.2.9.1-сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу  
Сабақтың мақсаты:  2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.2.9.1-сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу  
Тілдік мақсаттар:  Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Күтілетін нәтиже:  Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Қосымша үлестірме тапсырмалармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды талқылайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. 
Бағалау критерийлері:  Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Құндылықтарды дарыту:  Төрт түлікті қастерлеуге және жанашырлыққа баулу.
АКТ-ны қолдану дағдылары:  Интерактивті тақта
Пәнаралық байланыс:  Музыка, қазақ тілі, дүниетану
Бастапқы білім:  Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қош келдің көктем» Тренинг Топқа бөлу 1. Жылқы малының түстеріне қарай топтасып отырады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(13)

 Сұрақтар №1 оқушылар 1. Ауызша тарған халық шығармаларын ата Анықтамалар 1. Өтірік өлең дегеніміз не? 2. Мақал мәтел дегеніміз не? 3. Аңыз дегеніміз не? 4. Ертегі дегеніміз не? 5. Жаңылтпаш дегеніміз не? 6. Шешендік сөздер дегеніміз не? №2 оқушылар 1. Қой туралы әңгімелерін оқу №3 оқушылар 1. Жырды жатқа айту №4 оқушылар Тапсырмалар 1. Төрт түліктің пірлерін ата 2. Төрт түліктің төлдерін ата 3. Қойдың жүнінен жасалатын заттар 4. Қойдың сүтінен әзірленетін тағамдар 5. Қойдың терісінен жасалатын заттар От шашу бағалау Жаңа сабақ Адам өміріндегі маңызды төрт түліктің тағы бір түрін анықтаймыз Жұмбақ жасыру арқылы «Жылқы» малын тапқызу Батырға көлік болған Сүті-қымыз Жегенге тамақ болған Тағамен-жүріс. Топтық жұмыс Біз не білеміз? Жылқы туралы ой тудыру. Бейнебаян Жылқының түсіне қарай аталуын айтып өту Мақалдың мағынасын ашқызу Тұяқ тайға жеткізер Тай құнанға жеткізер Құнан атқа жеткізер Ат мұратқа жеткізер Жылқы малының жасына қарай аталуын айтып өту Бейнебаян көрсету «Құлыншағым» Аналардың баласын еркелетуі жайлы айтылады. Топтық жұмыс Құлынға қатысты берілген ақпараттарды белгілеу. Сәйкестендіру Оқулықпен жұмыс Торы құлын 1. Тізбектеп оқу 2. Сөздікпен жұмыс Жұп-жұмыр-тығыз, тығыршықтай терісі тартылып тұрады, сымбатты сұлу Бұлтиып- томпиып, бұртиып тұрған тұрысы Құп-құлдыр- сопақша Төбелі- шекесі, маңдайы   Оқулық «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі 

Сабақтың ортасы

(18)

 Дәптермен жұмыс Жылқы ұлттық ойындар кезінде тартысқа төзімді болған, әрбір адамға мақсат тудырған екен. №2 оқушылар 1. Қой туралы әңгімелерін оқу №3 оқушылар 1. Жырды жатқа айту №4 оқушылар Тапсырмалар 1. Төрт түліктің пірлерін ата 2. Төрт түліктің төлдерін ата 3. Қойдың жүнінен жасалатын заттар 4. Қойдың сүтінен әзірленетін тағамдар 5. Қойдың терісінен жасалатын заттар От шашу бағалау Жаңа сабақ Адам өміріндегі маңызды төрт түліктің тағы бір түрін анықтаймыз Жұмбақ жасыру арқылы «Жылқы» малын тапқызу Батырға көлік болған Сүті-қымыз Жегенге тамақ болған Тағамен-жүріс. Топтық жұмыс Біз не білеміз? Жылқы туралы ой тудыру. Бейнебаян Жылқының түсіне қарай аталуын айтып өту       Топтардың суреттер бойынша тапсырманы орындаулары (Сурет арқылы) Тақтадан дұрыс жауап талқыланады   

Сабақтың соңы

(7)

<p>&nbsp;Мақалдың мағынасын ашқызу Тұяқ тайға жеткізер Тай құнанға жеткізер Құнан атқа жеткізер Ат мұратқа жеткізер Жылқы малының жасына қарай аталуын айтып өту.</p><p> Теңге ілу» ойыны Жылқы малына қатысты сөздер теру. «Қыз қуу» Өлең бойынша қыздармен ұлдар тізбектеп оқуды жалғастырудан жарысады «Бәйге» ойыны Қима қағаздардың ұсақ бөлшектерінен жылқылардың суретін тез құрап шығарады.&nbsp;&nbsp;</p> &nbsp;«Алтын сандық» Сөздікпен талдаулар жүргізу&nbsp;

Рефлексия

(2)

<p>&nbsp;Алтын таға ұсынамын Оқушылардың бірін бірі бағалауы </p><p>Кері байланыс парағы. Алтын таға&nbsp;&nbsp;</p> &nbsp;Кері байланыс парағы.

Пікірлер(0)